Garmin Fenix 5/5s/5x

Petavit
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 14 cze 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

Nowa beta.
Zmiany wprowadzone w wersji 3.42 do 3.44:
Inne Poprawki i ulepszenia.
Naprawiono problem, w którym niektóre typy nawigacji nie działały zgodnie z oczekiwaniami na urządzeniu.

http://www8.garmin.com/support/download ... p?id=11665

Wysłane z mojego SM-G935F .
New Balance but biegowy
ygrene
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2017, 20:38
Życiówka na 10k: 49:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Ta kostka przypomina mi od polara m400SD. B. Dobry zegarek. I dziala do dzis.
ygrene pisze:Yahoo, u mnie też pojawiły się problemy z wifi jak zaktualizowałem do wersji 3.30. Tak było kilka dni. Teraz działa poprawnie i zaraz po treningu mam wszystko na GC i GE.

Tyle że u mnie po kablu nigdy nie było problemu...
Samo sie naprawiło u ciebie te wifi?

Potem sprawdze te wersje beta.



Wysłane z mojego SM-T113 .
Tak, po kilku treningach wróciło do normy. Ja nic nie robiłem.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Mam już od przedwczoraj wersje beta.
Nie działa dalej.

Mógłby sprawdzić na smartphonie robiąc z niego router, a swój wyłączyć. Ale nie posiadam smartphona, a tablet nie posiada owej funkcji, jedynie mógłbym pożyczyć od kogoś.

Jutro bądź po jutrze zrobię hard reset, napiszcie jak go wykonać poprawnie ?
Trzymamy przez kilka sekund 4 przyciski [prócz up-menu, ten środkowy po lewej stronie]

Kilka razy zdarzyło mi się stuknąć nim o ścianę/futrynę. Może miało to jakiś negatywny wpływa na wifi. Nie mocno, ale było słychać uderzenie. Ale rysy nigdzie nie ma na nim.

Jutro mam zawody na 20km, więc nic czarować nie będę.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Software beta w wersji 3.44 (dla F5X) wprowadza dużo więcej poprawek niż wspomnianio w changelog.

Wśród tych które sam zauwazyłem, bo smędziłem beta ekipie przez meila przynajmniej raz w tygodniu są:
1) poprawka widoku mapy, gdy footpod (u mnie stryd, ale problem dotyczył footpodów w ogóle) ustawiony jest jako żródło tempa i dystansu, mapa wieszała się po ok 5min aktywności i nie wyświetlała zupełnie nic przez kolejnych 10 min. U mnie było tak , że początkowa zwiecha po prostu ustawała, inni o nie wspominali, żeby im się odwieszało. Wraz z 3.44 problem zniknął. Wszystko gra i buczy.
2) gdy footpod (ponownie, w moim przypadku stryd, ale dotyczylo to footpodów w ogóle) ustawiony był jako główne źródło tempa i dystansu wszyskie "performace metrics" leciały na pysk. W moim wypadku ze zwyczajowego vo2max na poziomie 56-58 zleciałem do 52-54. Wraz z wprowadzeniem softu w wersji 3.42 widzę że staty znów rosną a "training status" z "unproductive" przobraził się w "peaking".

Krótko mówiąc: polecam tego allegrowicza!
degi
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 21 paź 2014, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie. Pytanie techniczne - czy Fenix-a 5 można sparować ze starym pasem HRM3? Będzie działało?
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Blazko, jak masz z nimi kontakt ( support ) to mógłbyś im napisać o F3 i problemie z apką? Chodzi o dodanie apki np runnerWindow w aplikacji Bieg. Nie da się i stało się to po aktualizacji bodajże 8.20. Teraz jest 8.30 i nadal nic nie zrobili a gdzies czytałem że to ogólny problem.
W innej aplikacji np Bieg terenowy czy Rower można dodawać bez problemu.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

blazko pisze:2) gdy footpod (ponownie, w moim przypadku stryd, ale dotyczylo to footpodów w ogóle) ustawiony był jako główne źródło tempa i dystansu wszyskie "performace metrics" leciały na pysk. W moim wypadku ze zwyczajowego vo2max na poziomie 56-58 zleciałem do 52-54. Wraz z wprowadzeniem softu w wersji 3.42 widzę że staty znów rosną a "training status" z "unproductive" przobraził się w "peaking".
Mam nadzieję, że wejdzie to do najbliższej stabilnej wersji, bo też mnie trafia szlag :hej:
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

blazko pisze:Software beta w wersji 3.44 (dla F5X)
Czy po zainstalowaniu bety, wersja stabilna (jak wyjdzie) zainstaluje się automatycznie bez straty danych?


Wysłane z iPhone
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Obecną 3.44 ma status "pre official" czy jak to tam, więc jak się nie okaże że są większe błędy to po prostu wpuszcza to w oficjalny kanał i każdy będzie ją zainstalować z poziomu gc. Jeżeli coś pp drodze poprawia wypuszcza jako 3.44+.
Tak czy inaczej staty pozostaną.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

blazko pisze:Obecną 3.44 ma status "pre official" czy jak to tam, więc jak się nie okaże że są większe błędy to po prostu wpuszcza to w oficjalny kanał i każdy będzie ją zainstalować z poziomu gc. Jeżeli coś pp drodze poprawia wypuszcza jako 3.44+.
Tak czy inaczej staty pozostaną.
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, spokojnie sobie instaluję betę. Za jakiś czas, jak wyjdzie wersja oficjalna, bez problemu robię update bez konieczności ustawiania na nowo zegarka? Pytam, bo jeszcze jakiś czas temu powrót z bety do wersji stabilnej równał się resetowi danych.
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:
blazko pisze:Obecną 3.44 ma status "pre official" czy jak to tam, więc jak się nie okaże że są większe błędy to po prostu wpuszcza to w oficjalny kanał i każdy będzie ją zainstalować z poziomu gc. Jeżeli coś pp drodze poprawia wypuszcza jako 3.44+.
Tak czy inaczej staty pozostaną.
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, spokojnie sobie instaluję betę. Za jakiś czas, jak wyjdzie wersja oficjalna, bez problemu robię update bez konieczności ustawiania na nowo zegarka? Pytam, bo jeszcze jakiś czas temu powrót z bety do wersji stabilnej równał się resetowi danych.
Powiem więcej, jak wyjdzie oficjalna wersja wyższa niż Twoja beta to zegarek ją sam zaktualizuje. Nic nie tracisz.
Ustawienia tracisz jeśli będziesz chciał wrócić do starszej wersji.
Jak wchodzisz na wyższą - dane nie są ruszane w ogóle.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dzięki :)


Wysłane z iPhone
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ha...to teraz pytanie za 100 punktów. Do którego folderu należy wrzucić pierwszy plik systemowy? Do głównego GARMIN czy do GARMIN/Garmin?


Wysłane z iPhone
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za stroną http://www8.garmin.com/support/download ... 3#Instruct

Umieść plik gupdate.gcd z katalogu System_v*** w głównym katalogu zegarka \GARMIN

Czyli po prostu w pierwszym GARMIN


W ogóle z tego co pamiętam to do garmin/garmin nic nie wrzucamy. Coś tam idzie do głównego katalogu, a pozostałe pliki do innych katalogów, ale na pewno nie do garmin/garmin. Piszę to z pewnym zastrzeżeniem bo na telefonie to ciężko sobie przypomnieć strukturę katalogów z zegarka. Ale ta instrukcja dosyć jasno była napisana, trzeba tylko uważnie czytać nazwy katalogów i będzie dobrze :-)

Widzę, że telefon mi przerobił adres strony, może tak się uda dodać :
instrukcja aktualizacji.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W sumie wszystko jasne, a pytanie zadałem dla pewności, bo mam ograniczone zaufanie do instrukcji kiedy logika zauważa możliwość popełnienia błędu ;)



Wysłane z iPhone
ODPOWIEDZ