Teraz jest Śr, 23 maja 2018, 14:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Odzież na jesień/zime
Nowy postNapisane: So, 6 stycznia 2018, 17:58 
Dyskutant
Dyskutant

Ja mam Storm Run'a z https://armour.pl/ i bardzo sobie chwalę :) Miałem wcześniej kilka cudaków z deka, ale szczerze dłużej niż sezonu nie wytrzymały...

Nowy postNapisane: Wt, 9 stycznia 2018, 12:23 
Dyskutant
Dyskutant

Polećcie jakieś leginsy na bieganie w temperaturach minusowych, może są teraz promocje na jakieś marki/modele. Przez wiele lat wzbraniałem się przed kupnem leginsów, ale czas nastał by się z nimi przeprosić. W zimowe dni biegam w dresowych spodniach niby do biegania, takich lekko dopasowanych do ciała. Czasy średnie są gorsze średnio o ok. 15 sekund na kilometr, choć pewno nie tylko spodnie mają wpływ na to. Wszyscy znajomi biegają w leginsach i chwalą sobie ich wygodę. Szukam jakiś cieplejszych getrów by biegać w temperaturach minusowych. W temperaturach do 5 stopni C na plusie biegam w krótkich spodniach i po przebiegnięciu 3 kilometrów nie czuje zimna. Zazwyczaj robię trening 15-20 km. Boję się trochę kupna przez internet bo łydkę i udo mam większe niż przeciętny biegający.

Nowy postNapisane: Wt, 9 stycznia 2018, 16:15 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nie masz jakiegos Deca w poblizu? Cos powinno sie znalesc.

Nowy postNapisane: Wt, 9 stycznia 2018, 20:05 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

skarżyski napisał(a):
Boję się trochę kupna przez internet bo łydkę i udo mam większe niż przeciętny biegający.

Jesli faktycznie musi to byc kupowanie "w ciemno" przez Siec, to wg mnie, jesli kupisz XL Nike albo Adidas, jest spora szansa ze bedzie w porzadku - bo ten sam rozmiar z francuskiego Decathlona, na pewno bedzie za maly.
A model? To pewnie dowolny z "warm", "heat" czy "winter" w nazwie.

Nowy postNapisane: Pn, 15 stycznia 2018, 10:44 
Dyskutant
Dyskutant

Dziękuje za informację. Napiszcie jeszcze czy jest różnica w jakości pomiędzy Kalenji a powiedzmy leginsami Adidasa czy Nike? Warto dopłacać?

Nowy postNapisane: Wt, 16 stycznia 2018, 12:02 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

skarżyski napisał(a):
Napiszcie jeszcze czy jest różnica w jakości pomiędzy Kalenji a powiedzmy leginsami Adidasa czy Nike? Warto dopłacać?

To chyba zalezy od tego, co rozumiec pod pojeciem "jakosc".

Przez te lata gdy biegalem, uzywalem roznego rodzaju legginsow - i najwazniejsze co zauwazylem, to znaczaca roznice w kroju u poszczegolnych firm, no i na podstawie osobistych doswiadczen mam taki "ranking":

1. Nike - mialem kilka par, najlepiej mi leza, material sprawia wrazenie troche mniej sztucznego od innych;
... dlugo nic
2. NewLine, Asics, New Balance - w porzadku, ale bez jakiejs ekscytacji;
... daleko, na samym koncu
3. Adidas, Kalencji - zdecydowanie najgorsze, maja inny kroj, "zjezdzaja" mi na tyle, ze momentami samo bieganie w nich irytuje, u Kalencji material najbardziej platikowy w dotyku.

Tak wiec ja subiektywnie jestem gotow zaplacic wiecej za spodnie Nike, a legginsow Kalencji raczej juz nie kupie - ale czy tak samo byloby u Ciebie, to oczywiscie nie wiem.

Nowy postNapisane: Wt, 16 stycznia 2018, 12:51 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

A ja powiem tak - gdyby różnica była 70 zł do 100 zł to może bym miał chęć dopłacić. Jak jest 50 zł do 200 zł to już inna bajka. Ale prawda - mi Kalenji pasuje, nie mam problemów z otarciami, z czymkolwiek negatywnym. Robią robotę. Koledze przeszkadza krój i tego nie przeskoczy. Jakbym nie mógł Kalenji naciągnąć na dupsko i biegać komfortowo to jednak bym dopłacał.

Nowy postNapisane: Wt, 16 stycznia 2018, 13:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

b@rto napisał(a):
Jakbym nie mógł Kalenji naciągnąć na dupsko i biegać komfortowo to jednak bym dopłacał.

To nie kwestia tego, aby "naciągnąć na dupsko". Bez problemu zakladam i Kalenji, i Adidasa - dopiero w trakcie biegania spodnie sie przesuwaja, potrzebuje je podciagac etc. W przypadku Nike tego problemu nie mam - zakladam i zapominam ze mam cos na sobie.
Nie wiem, moze to kwestia mniej "sliskiego" materialu? Uzywales moze Nike i mozesz porownac?

Rotujac odziez sportowa, wciaz zdarza mi sie biegac w Kalenji - oczywiscie jak najbardziej da sie to robic, ale nie lubie i powyzej 10 km nie uzywam.

Zas co do ceny, to sporo przesadzasz, podajac hipotetyczna roznice - osobiscie odziez sportowa kupuje nie wtedy gdy jest mi gwaltownie potrzebna, a gdy jest na wyprzedazach. W takiej sytuacji, w outlecie za dlugie legginsy Nike placi sie ok. 100-110 PLN, vs. 50-60 PLN za Kalenji. Moim zdaniem roznica warta doplacenia.

Aha, oczywiscie rzecz droga moze byc zla, a tanie moze byc swietne. Najdrozsze legginsy jakie kupilem (zakup zupelnie nierozsadny, ale mialem wtedy nagly przyplyw gotowki), to byl Adidas za 250 PLN. Byl to zly model, biegalo sie w nich zdecydowanie kiepsko - "na szczescie" juz je poprzecieralem i nie uzywam. A z drugiej strony, podstawowe, najtansze biegowe bokserki z Decathlonu sa wg mnie b. dobre.

Nowy postNapisane: Wt, 16 stycznia 2018, 14:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

skarżyski napisał(a):
Dziękuje za informację. Napiszcie jeszcze czy jest różnica w jakości pomiędzy Kalenji a powiedzmy leginsami Adidasa czy Nike? Warto dopłacać?

3/4 mojej garderoby biegowej pochodzi z oferty Deca i jak zaczalem niesmiale, na probe, tak przy nich zostalem i dalej nie szukam.
Przymierzalem rozne rzeczy "renomowanych" marek i nie znalazlem powodu by wydac na nie wiecej pieniedzy.
Jakosciowo tez nie mam zarzutu. Jak na razie udalo mi sie tylko zuzyc skarpetki, nawet bokserki wygladaja na niezniszczalne :taktak:

Nowy postNapisane: Wt, 16 stycznia 2018, 21:48 
Wyga
Wyga

Kalenji to nisko budżetowiec. Nie oczekuj , że po sezonie czy dwóch ten ciuch będzie wyglądał jak nowy. Ja mam np kurtę Kalenji i biegam w niej drugi sezon. Widać ,że jest już trochę wyeksploatowana, ale to nie przeszkadza w użytkowaniu ani nie oznacza , ze jest nie wygodna.

Nowy postNapisane: Pn, 29 stycznia 2018, 10:27 
Dyskutant
Dyskutant

Tak jak kolega wyżej napisał. Nie ma co oczekiwać od budżetowych rozwiązań jakiejś super jakości. W przypadku odzieży, jakość idzie nierozłącznie z ceną. Czasami można trafić na całkiem udane przeceny markowej, dobrej klasy odzieży. Ale zwykle dzieje się tak po sezonie. Czyli wyprzedaż odzieży jesienno-zimowej, zwykle odbywa się na wiosnę.
Under Armour - to dobrej klasy odzież. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj - zobacz link.

Ostatnio edytowano Pt, 9 lutego 2018, 11:31 przez mistle, łącznie edytowano 1 raz

Nowy postNapisane: Wt, 30 stycznia 2018, 11:36 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Kalenji moze i jest budzetowe ale to naprawde dobry wybor (od poczatkujacego do mocniej zaawansowanego biegacza).
Porownujac do ciuchow "marketowych" jest przynajmniej o klase wyzej. Rozmiary pasuja, jakosc wg. mnie dobra (w zyciu nic od nich mi sie nie zepsulo a biegam w niektorych po pare sezonow). Z drugiej strony porownujac do ciuchow "markowych" wcale nie widze by mieli cos gorsze. A juz na pewno nie na tyle by warto bylo na sile doplacac.

Tytuł: Re: Odzież do Biegania Jesień/Zima
Nowy postNapisane: So, 10 lutego 2018, 12:18 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Najlepiej wygodna i modna odzież, najlepiej się sprawdza.

Tytuł: Re: Odzież do Biegania Jesień/Zima
Nowy postNapisane: So, 10 lutego 2018, 13:32 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

ewi napisał(a):
Najlepiej ... i modna odzież, ...

Jaka to jest modna odzież biegowa? Pytam, bo być może, zupełnie nieświadomie, biegam poza modą :lalala:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]