skarpety kompresyjne - techniczne

kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie mam doświadczenia z podkolanówkami kompresyjnymi, tylko ze skarpetami. Royal Bay Neon (skarpety high-cut jak to opisują na swojej stronie), zakładam na dłuższe wybiegania. Mocno obciskają, początkowo myślałem, że za mocno, ale już się przyzwyczaiłem i lubię w nich biegać - subiektywnie powiem, że najbardziej zadowolone z nich są im moje achillesy. Co do jakości - mam dwie pary, jedną ok. rok, drugą jakieś dwa miesiące i poza wyblaknięciem koloru (pomarańczowy) starszej pary nie zauważyłem zużycia.

CEPów i Compressportów nie używałem.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
awtk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 05 sie 2016, 08:24
Życiówka na 10k: 46:09
Lokalizacja: Braniewo
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Regularnie biegam od około roku, więc jestem początkującym biegaczem :bleble:
Na codzień zajmuję się sprzedażą sprzętu sportowego, w tym marki Compressport. Marki tej chyba nie trzeba za bardzo przedstawiać, gdyż jest to jeden z liderów odzieży kompresyjnej.
Marka jest droga, ale chętnych na produkty Compreesport nie brakuje. Sam biegam w kilku produktach tego producenta.

Moje odczucia... na pewno nie jest gorzej w kompresji niż bez niej :) Opaski i skarpety kompresyjne zdają egzamin podczas długich biegów i po treningu podczas regeneracji. Na drugi dzień po cięższym treningu nogi nie są tak ciężkie jak bez kompresji.

Zainteresowałem się mocniej tematem kompresji i udało mi się nawiązać współpracę z włoskim producentem odzież kompresyjnej. Jest to marka Oxyburn.
Nie będę tutaj wklejał żadnych linków. Kto zechce znaleźć markę to bez problemu ją znajdzie. Oxyburn we Włoszech jest bardzo popularny i dopiero zaczyna ekspansję na rynki zagraniczne. W ofercie są skarpety długie oraz krótkie. Materiały są bardzo dobrej jakości. Nie ma tutaj poliestrów. Jest poliamid/polipropylen oraz elastan. Ktoś wyżej pisał, że polipropylen jest kiepski. Zachęcam o poczytaniu o mikrowłóknie DRYARN... :) Oxyburn korzysta właśnie z tego włókna do produkcji swoich produktów.

Najwyższy model długich skarpet kompresyjnych kosztuje sporo mniej niż CEP oraz Compressport. Nie ukrywam również, że marka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Osoby, które kupiły Oxyburn, są zadowolone.
Fakt, jedna osoba zwróciła skarpety, gdyż stwierdziła, że po przymierzeniu, ucisk nie był taki jakiego oczekiwała. Jest to jednak subiektywne odczucie. Trzeba wiedzieć że kompresja nie ma uciskać dla samego uciskania, a ma działać, czyli sprawdzać się podczas długich i ciężkich treningów oraz pomagać w regeneracji :)
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A czy takie skarpeto-opaski na łydkę mają różne rozmiary oprócz długości stopy ? Można mieć numer stopy 50 i chudą łydkę, a można mieć i numer stopy 44 i grubą łydkę. Łatwiej chyba osobno dopasować skarpetki + opaski niż takie 2w1 skarpeto-opaski :bum:
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
ODPOWIEDZ