Teraz jest Cz, 4 czerwca 2020, 14:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: New Balance Zante Pursuit - test i krótka historia modelu.
Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 12:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ta miękkość to akurat specyfika pianki Fresh Foam. W Zante Pursuit też jest takie wrażenie niemniej jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza i przy obieganiu to wszystko zanika bo to bardziej są kwestie przyzwyczajenia niż właściwości buta. Jeszcze bardziej miękkim w odczuciu butem jest np Nike Pegasus Tempo, bardzo podobny w odczuciu do Zante Fresh Foam i to także w niczym nie przeszkadza bo but jest bardzo dynamiczny a do tego nieprawdopodobnie wygodny. To jest podobnie jak ze stabilnością Nike Fly 3 gdzie wszyscy testerzy i przymierzający się do nich wykazywali jako mankament słabą stabilność na nierównościach na asfalcie czy na zakrętach. Jak pobiegałem w tych butach kilka miesięcy to doszedłem do wniosku, ze tego typu testy i opinie najczęściej wynikają ze słabego obiegania w takich butach i z nawyków oraz przyzwyczajeń do innych butów. Początkowo też tak Fly3 odbierałem, uważnie na zakrętach i na nierównościach ale z czasem to zacząłem nawet w nich teren biegać i to mocno urozmaicony tak w nawierzchniach jak i ukształtowaniu i ta niestabilność okazała się, że nie występuje. To samo z tą pozorna miękkością, to raczej efekt przestawienia z twardszych butów a i opinii, że but startowy to musi mieć miękkość drewniaka bo inaczej oddaje energię i takie tam bla bla bla. Kończąc ten przydługi wywód to ostatnio w Zante Fresh Foam Pursuit pobiegłem sobie 10km TM i było to pierwsze bieganie w tych butach od jesiennego maratonu. Wszystkie treningi w tym TM biegałem ostatnio we Fly 3, które sobie bardzo chwaliłem. No i po tym treningu wniosek był prosty, na maraton brałbym jednak Zante Pursuit - but lekki, bardzo wygodny i niezwykle pomocny w ekonomicznym, luźnym bieganiu.

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 12:57 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

mihumor napisał(a):
Ta miękkość to akurat specyfika pianki Fresh Foam. W Zante Pursuit też jest takie wrażenie niemniej jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza i przy obieganiu to wszystko zanika bo to bardziej są kwestie przyzwyczajenia niż właściwości buta. Jeszcze bardziej miękkim w odczuciu butem jest np Nike Pegasus Tempo, bardzo podobny w odczuciu do Zante Fresh Foam i to także w niczym nie przeszkadza bo but jest bardzo dynamiczny a do tego nieprawdopodobnie wygodny. To jest podobnie jak ze stabilnością Nike Fly 3 gdzie wszyscy testerzy i przymierzający się do nich wykazywali jako mankament słabą stabilność na nierównościach na asfalcie czy na zakrętach. Jak pobiegałem w tych butach kilka miesięcy to doszedłem do wniosku, ze tego typu testy i opinie najczęściej wynikają ze słabego obiegania w takich butach i z nawyków oraz przyzwyczajeń do innych butów. Początkowo też tak Fly3 odbierałem, uważnie na zakrętach i na nierównościach ale z czasem to zacząłem nawet w nich teren biegać i to mocno urozmaicony tak w nawierzchniach jak i ukształtowaniu i ta niestabilność okazała się, że nie występuje. To samo z tą pozorna miękkością, to raczej efekt przestawienia z twardszych butów a i opinii, że but startowy to musi mieć miękkość drewniaka bo inaczej oddaje energię i takie tam bla bla bla. Kończąc ten przydługi wywód to ostatnio w Zante Fresh Foam Pursuit pobiegłem sobie 10km TM i było to pierwsze bieganie w tych butach od jesiennego maratonu. Wszystkie treningi w tym TM biegałem ostatnio we Fly 3, które sobie bardzo chwaliłem. No i po tym treningu wniosek był prosty, na maraton brałbym jednak Zante Pursuit - but lekki, bardzo wygodny i niezwykle pomocny w ekonomicznym, luźnym bieganiu.

Toś mnie zaskoczył na końcu bo byłem pewny że napiszesz, ze na maraton fly3 a nie Zante skoro takie super :niewiem:

10km 39:33 XI 2019
HM 1:26:28 III 2020 GPS
M 3:19:16 X 2018

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 13:00 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Michał, organoleptycznie podeszwa tego nowego buta jest na pewno bardziej miękka i elastyczna od Pursuit, pod stopą też wyraźnie czuć to w chodzie, bo biegać nie miałem okazji w żadnych. Natomiast nie uważam tego za wadę, mimo kilku wzmocnień do poprzednika jest to nadal bardzo wygodny i lekki but, nawet nie wiem czy nie lepszy na maraton dla większości mniej zaprawionych.

Blog
Komentarze
Moja historia

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 13:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Myślę, ze Zante Pursuit było butem nie dla każdego do biegania maratonu. To jednak bardzo lekkie buty i w tym samym numerze cięższe tylko o 10g od Nextów. Ta ilość amortyzacji może być nie dla każdego na taki dystans. Oni tam w NB znowu widzę poszli w but nieco cięższy i mocniejszy, wytrzymalszy. Nieco inny target ale to może być niezła opcja dla wielu osób na but trening-start.
W kwestii przewagi Pursuit nad Fly3 w zastosowaniu maratońskim jak dla mnie to zdecydowanie mniejszy ciężar i większa wygoda oraz to, że na zmęczeniu w Zantach biegnie mi się lepiej, naturalniej bo Fly 3 wymusza pewien rodzaj biegu co nie jest może wadą niemniej na dużym zmęczeniu to może mieć znaczenie. To jest porównanie dwóch znakomitych butów do takiego biegu i wirtualny, subiektywny wybór z dwóch bardzo dobrych. 10km bym biegał we Fly 3 dla odmiany, one zyskują przy wyższym tempie.

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 13:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Jacek, na tyle pozytywnie się o nich wyraziłeś, ze chyba wytypuje je na druga pare po najkach, akurat wyjdzie ze dostanę je za ładny uśmiech ;)

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 14:00 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

mihumor napisał(a):
Myślę, ze Zante Pursuit było butem nie dla każdego do biegania maratonu. To jednak bardzo lekkie buty i w tym samym numerze cięższe tylko o 10g od Nextów. Ta ilość amortyzacji może być nie dla każdego na taki dystans. Oni tam w NB znowu widzę poszli w but nieco cięższy i mocniejszy, wytrzymalszy. Nieco inny target ale to może być niezła opcja dla wielu osób na but trening-start.
Zgadzam się w pełni, Zante leżą u mnie na szafie i boję się ich na maraton, najnowszy model chętnie bym wymienił za stare bo jednak dla mnie podeszwa przyjemniejsza, wydaje się bardziej uniwersalna, a całościowo nic nie stracił z wygody starych.

Tomek, ja już trochę się wyleczyłem z podpowiadania butów, jest tyle czynników osobniczych że nie musi spasować. W tym przypadku piszę jedynie o swoich wrażeniach i stwierdzam że chciałbym mieć w kolekcji.

Blog
Komentarze
Moja historia

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 14:40 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Znalazłem recenzje. Jest zachęcająca wiec sobie je wezmę jako druga pare na szybsze wybiegania.

https://www.magazynbieganie.pl/new-bala ... mika-test/

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 14:50 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Skoor napisał(a):
Znalazłem recenzje. Jest zachęcająca wiec sobie je wezmę jako druga pare na szybsze wybiegania.

Mam wrażenie że tekst pisany przez speca od marketingu z NB ale mogę się mylić.
Oczywiście nie przekreśla to tych butów.

10km 39:33 XI 2019
HM 1:26:28 III 2020 GPS
M 3:19:16 X 2018

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 15:08 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Siedlak1975 napisał(a):
Skoor napisał(a):

Mam wrażenie że tekst pisany przez speca od marketingu z NB ale mogę się mylić.
Oczywiście nie przekreśla to tych butów.
Osobiście nie przypominam sobie gdziekolwiek żadnej recenzji jakichkolwiek butów mocno czy choćby w większym stopniu negatywnej. Może nie ma takich padak, ale chyba jednak chodzi o co innego...

Blog
Komentarze
Moja historia

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 16:31 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tez tak myśle ;)

Nowy postNapisane: Śr, 3 czerwca 2020, 23:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

jacekww napisał(a):
Osobiście nie przypominam sobie gdziekolwiek żadnej recenzji jakichkolwiek butów mocno czy choćby w większym stopniu negatywnej. Może nie ma takich padak, ale chyba jednak chodzi o co innego...

Inne buty, ale jako przykład, że są w necie i negatywne recenzje. :bum:
https://www.solereview.com/saucony-peregrine-ice-review/
Ocena: do not buy, Save your money for something better.

Nowy postNapisane: Cz, 4 czerwca 2020, 08:31 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Żona moja ma te Saucony Ice i sobie bardzo chwali. Trochę butów trialowych już przemieliła i te ocenia bardzo wysoko. Recenzje pozytywne jak i negatywne (są) trzeba jednak traktować z dystansem. But to mocno indywidualna sprawa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]