Teraz jest N, 17 listopada 2019, 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: New Balance Zante Pursuit - test i krótka historia modelu.
Nowy postNapisane: Śr, 13 listopada 2019, 22:43 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Zaciągnąłem dzisiaj żonę do sklepu New Balance, aby coś sobie poprzymierzała, bo potrzebuje czegoś dobrze amortyzowanego do klepania asfaltu na treningach. Pierwszy model, który wskazał sprzedawca, to był właśnie Zante Pursuit - określił go jako but bardzo mocno amortyzowany, co mnie trochę zaskoczyło i rozbawiło. Jak powiedziałem mu, że to może być raczej lekka startówka dla amatora, to się zdziwił. ;)

10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)

Nowy postNapisane: Cz, 14 listopada 2019, 10:13 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tej amortyzacji w Zantach nie jest mało niemniej to na bank nie jest but mocno amortyzowany. Ja w nich nie biegam nigdy u siebie na wsi bo mam spore odcinki przez pola sypane kamieniem i jak się nieszczęśliwie stanie to naprawdę potrafi zaboleć. Po maratonie zaraz po ostygnięciu dosyć mocno bolała mnie prawa stopa od spodu. Początkowo myślałem, że może gdzieś na kostce albo torach deko uderzyłam w coś wystającego. Ale to po 2-3 godzinach puściło więc to zapewne był przykurcz jakiegoś włókna. Trudno mi rzec, czy to wynik tej nie największej amortyzacji czy po prostu zmęczenie materiału. Chyba na dziś w NB każdy inny but poza nowymi m890 będą miały większą amortyzację. Szkoda, ze te 890 ki tak stuningowali do startówki bo to były moje ulubione buty treningowe.

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880

Nowy postNapisane: Cz, 14 listopada 2019, 12:47 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Mihumor, a mierzyłeś te nowe 890? Wyglądają ciekawie i wagę mają chyba zbliżoną do Zante Pursuit. Optycznie podoba mi się ten model.
O modelu 890 ze strony NB: Lekka i minimalistyczna konstrukcja sprawia, że jest to but do codziennych treningów oraz startów na średnich i długich dystansach.

10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)

Nowy postNapisane: Cz, 14 listopada 2019, 13:13 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

wigi napisał(a):
Mihumor, a mierzyłeś te nowe 890? Wyglądają ciekawie i wagę mają chyba zbliżoną do Zante Pursuit. Optycznie podoba mi się ten model.
O modelu 890 ze strony NB: Lekka i minimalistyczna konstrukcja sprawia, że jest to but do codziennych treningów oraz startów na średnich i długich dystansach.

Mierzyłem je. But lekki (minimalnie lżejszy od Zante), mocno wyszczuplony. Z racji zastosowania tej zwykłej, starej pianki wychodzi mi na to, że to but raczej 5-10 km dla zwolenników mocno twardego buta i amortyzacji też będzie mało bo cieńsza cholewka i ta stara pianka mniej amortyzuje. On będzie zbliżony do Nike Zoom Strike. Ja nie przepadam za taką koncepcją i takie twarde buty to u mnie są tylko na treningi interwałowe bo na dłuższych odcinkach mnie irytują ale to już moja subiektywna opinia . Chciałem je kupić bo też mi się podobają ale mam za dużo butów zwłaszcza do szybkich treningów.

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]