Które Adidasy wybrać

Awatar użytkownika
kikolina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

A co sądzicie o Asicsach? Mają fajną wkładkę żelową - wiem, że juz nawet parę lat temu robiły furorę dla sportowców.
New Balance but biegowy
marcin2011
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2012, 20:00
Życiówka na 10k: 43:38
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

8i3gacz a zdradzisz gdzie znalazłeś jeszcze Glidy 7 w sprzedaży?
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin2011 pisze:8i3gacz a zdradzisz gdzie znalazłeś jeszcze Glidy 7 w sprzedaży?
Allegro tylko i wyłącznie :usmiech:
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Witam ponownie

Moje adidaski sprawują się dobrze i mam teraz pytanie w sprawie butów terenowych.
Objechałem kilka sklepów i niestety ale ciężko znaleźć coś na moją krótką stopę. Glida mam 41 1/3 i są może troszkę za długie. Myślę że spokojnie mógłbym wybrać 40 2/3.
Jedyne najmniejsze męskie Traile jakie znalazłem to 42 Salomona (Sense Escape), które były o te 1 może 1/2 numera za duże. Przymierzyłem też 40 damską ale tutaj to but był dla mnie za wąski.
W internetach też ciężko z numeru 41, no chyba że miałbym kupować coś w ciemno co nie mierzyłem. No i moje pytanie: na co się zdecydować. Brać coś w ciemno z numeracji 41, czy może zdecydować się na damskie - ale tu może wystąpić problem z szerokością?

To będą moje pierwsze terenowe więc liczę na jakieś propozycje. Nie zamierzam atakować w nich Tatr ani innych wysokich gór. Będą to biegi głównie przełajowe, pagórkowate, w sezonie poza letnim na pewno błotniste. W zimie też na pewno się przydadzą (do tej pory w stricte asfaltowych czasem czułem się jak na lodowisku). Chciałbym spróbować jakiś crossów. Mam niedaleko siebie hałdy pogórnicze więc chciałbym tam pobawić się trochę podbiegami - w przyszłym roku może jakiś pierwszy mniej wymagający bieg górski. Mam co prawda "zaliczony" Silesian Highland Marathon, gdzie asfaltówki się rozpadły- w przyszłym roku chciałbym też go zaatakować w porządnych butach:)

Jeśli chodzi o fundusze to 250 max 300.
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mooll pisze:Witam ponownie

Moje adidaski sprawują się dobrze i mam teraz pytanie w sprawie butów terenowych.
Objechałem kilka sklepów i niestety ale ciężko znaleźć coś na moją krótką stopę. Glida mam 41 1/3 i są może troszkę za długie. Myślę że spokojnie mógłbym wybrać 40 2/3.
Jedyne najmniejsze męskie Traile jakie znalazłem to 42 Salomona (Sense Escape), które były o te 1 może 1/2 numera za duże. Przymierzyłem też 40 damską ale tutaj to but był dla mnie za wąski.
W internetach też ciężko z numeru 41, no chyba że miałbym kupować coś w ciemno co nie mierzyłem. No i moje pytanie: na co się zdecydować. Brać coś w ciemno z numeracji 41, czy może zdecydować się na damskie - ale tu może wystąpić problem z szerokością?

To będą moje pierwsze terenowe więc liczę na jakieś propozycje. Nie zamierzam atakować w nich Tatr ani innych wysokich gór. Będą to biegi głównie przełajowe, pagórkowate, w sezonie poza letnim na pewno błotniste. W zimie też na pewno się przydadzą (do tej pory w stricte asfaltowych czasem czułem się jak na lodowisku). Chciałbym spróbować jakiś crossów. Mam niedaleko siebie hałdy pogórnicze więc chciałbym tam pobawić się trochę podbiegami - w przyszłym roku może jakiś pierwszy mniej wymagający bieg górski. Mam co prawda "zaliczony" Silesian Highland Marathon, gdzie asfaltówki się rozpadły- w przyszłym roku chciałbym też go zaatakować w porządnych butach:)

Jeśli chodzi o fundusze to 250 max 300.

https://allegro.pl/oferta/42-buty-meski ... 8145089474
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

8i3gacz pisze:

https://allegro.pl/oferta/42-buty-meski ... 8145089474
Wyglądają ok, ale rozmiar duży, a mając 41 1/3 te to będą dla mnie jak kajaki :)
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak pasują ci Adidasy to popatrz na Kanadie. Wersja damska i męska nie różnią się od siebie poza kolorem. But jest bardzo podstawowy w konstrukcji, ale to dobrze akurat. I jest bardzo trwały jak na trailówki.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Nie to, że muszą to być Adidasy. Po prostu piszę jak to bywa z rozmiarówką patrząc na to co mam teraz. Na pewno na początek starczą mi takie podstawowe buty. Widzę, że większość amatorów biega w Salomonach, dlatego przymierzałem takie buty ( Ewentualnie Decathlonowych ). Chociaż te Sense wyglądały raczej na polne ścieżki niż bezdroża/przełaje patrząc na podeszwę. Wybieram się jeszcze do Katowic, gdzie jest więcej sklepów sportowych niż w Gliwicach. Jak tam nic nie pomierzę to zamówię te Kanadie (nowsza wersja to chyba TRACEROCKER).

EDIT

A jednak wybrałem coś ze stajni SALOMONA. Zjawiłem się w Martesie i wyhaczyłem promocje na Trailster za 249zł. Były ostatnie egzemplarze i akurat mój numer się znalazł :)
ODPOWIEDZ