Reebok Ridgerider

mcdoc
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2018, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, wita się nowy.

Mam pytanie sprzętowe. Do niedawna biegałem w Adidasach, które mam od tylu lat, że nie pamiętam nazwy modelu. Niestety Adidasy rozpadły się w sensie dosłownym i musiałem szybko kupić coś w zamian. W sklepie firmowym Reeboka padło na model Reebok Ridgerider Trail 3.0 - w przymierzeniu wygodne, chyba dobra podeszwa, a ja ostatnio biegam głównie w terenie, unikam asfaltu jak mogę. Więc kupiłem.
Niestety podczas pierwszego biegu okazało się, że buty nie mają żadnej, ale to żadnej wentylacji - po 2 km noga pływała, a po 10 miałem ugotowane stopy i przemoczone skarpety.
Z zewnątrz mają coś na kształt siateczki, a w opisach "breathable" - ha, ha.

Zacząłem szukać informacji o materiałach na stronie producenta i tu drugie zaskoczenie. Reebok opisuje ten model jako... buty do chodzenia, podczas gdy w sklepie firmowym jak wół opisane były jako "trail running".

Czy fakt, że buty mają fatalną wentylację (plus ewentualnie błędny opis), stanowi Waszym zdaniem podstawę do reklamacji?
Czy może lepiej dać sobie siana i iść do szewca, żeby zainstalował kilka wywietrzników?
Ktoś miał podobne doświadczenia?
New Balance but biegowy
mcdoc
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2018, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dostałem odpowiedź od polskiej filii Reeboka, że wiążące są informacje na stronie firmowej.
Czyli sklep firmowy może sobie pisać co chce...
W butach biega się nieźle, tylko ta wentylacja.
ODPOWIEDZ