Buty na asfalt z maksymalną amortyzacją.

Argi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2018, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest to mój pierwszy post na Forum. Mam na imię Robert i witam wszystkich serdecznie.
Biegam z różną intensywnością od ponad 20 lat, obecnie mam ich 48. Wzrost 194cm, waga 92-97kg. Bieganie jest jedną z moich aktywności fizycznych, obok kolarstwa i siłowni. Dominuje zimą. Biegam przeważnie na dystansie ok. 6km, przeciętnie 2 razy w tygodniu, zimą częściej. Ale do rzeczy.
Od pewnego czasu mam poważny problem, już po ok. 3 km zaczynają mnie boleć uda i pośladki. Jest to uczucie bolesnego sztywnienia mięśni. Przez długi okres czasu nie mogłem zdiagnozować przyczyny. Waga w zasadzie bez zmian, wydolność podobnie, a nie mogę przyspieszać, mimo iż płuca mogłyby dać więcej. Przy okazji wyjazdu do rodziny pobiegałem po lesie, naprawdę intensywnie, ze stromymi podbiegami i ....nic. Żadnego bólu. Potem jeszcze to potwierdziłem i wiem teraz, że przyczyną jest asfalt. Dotychczas biegałem w przeciętnych butach biegowych, niby na twarde nawierzchnie, ale daje się odczuć, że amortyzacja jest raczej mizerna. Biegam z podpiętkami, ponieważ kiedyś, dawno temu pojawił się problem (chyba) ze ścięgnem Achillesa - ból na dole łydki, który ciągle powracał i powodował miesięczne przerwy.
Proszę kolegów o jakieś wskazówki/namiary na buty ze szczególnie dobrą amortyzacją oraz, najlepiej z dużym dropem. Stopy stawiam w zasadzie neutralnie, na upartego z lekką supinacją.
Z góry dziękuję.
New Balance but biegowy
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

np. seria nimbus od asicsa, używam i polecam, mam porównanie z podobnymi modelami Brooks i Adidas, dla mnie japończyk jest najwygodniejszy. http://www.pawelbiega.pl/asics-gel-nimb ... -komfortu/ A tu masz przegląd innych marek w podobnej kategorii: http://www.pawelbiega.pl/alternatywy-cz ... el-nimbus/

Ale.. i tak nic nie zastąpi miękkiej nawierzchni.
Argi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2018, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki, super zestawienie. Mam tylko wątpliwości co do szerokości butów. Stopę mam dosyć szeroką i nie każdy but będzie odpowiedni. Nie każdy mogę przymierzyć, mimo iż mieszkam w mieście wojewódzkim. Aktualnie biegam W NB Vazee Urge, które zarówno w przymiarkach, jak i w biegu są niesamowicie wygodne, nie czuję ich na stopach, ale czuję asfalt w mięśniach. Mam tu u siebie przedstawiciela NB na Polskę, więc wybór NB jest duży. Zastanawiam się nad modelem 1080, bo bez problemu będę mógł go przymierzyć. Ma trochę mniejszy drop niż konkurenci, no i zastanawiam się czy amortyzacja jest porównywalna z czołówką listy na pawelbiega.pl. Choć może tego Asics'a też gdzieś dopadnę.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak się składa, że posiadam Vomero 12 i Nimbusa 20. Również mam dość szeroką stopę i w Vomero nie miałem żadnych problemów z bieganiem od samego początku. Natomiast pierwsza przebieżka w Nimbusach zakończyła się stratą skóry na dwóch palcach stóp. Wygląda na to, że but przy takiej samej długości wkładki jest inaczej zbudowany (w górę od wkładki i z przodu) i dla mnie po prostu jest mniej wygodny.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystkie z tych butów to tzw kapcie. Ogromna amortyzacja do człapania kilometrów. Na pewno wygodne.... spróbuj ultra boost. Można w tym szybko biegać i są wytrzymałe


Sent from my iPhone .
Argi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2018, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za pomoc. Kupiłem NB 1080 i problem zniknął. Wreszcie mogę skupić się na biegu, a nie na nogach. Dlaczego 1080? Bo zgodnie z przewidywaniami nie udało mi się nigdzie przymierzyć nic innego. Naprawdę chciałem spróbować Vomero, choć mam dosyć kiepskie doświadczenia z firmą Nike. Jestem też ogromnie ciekawy Nimbusów, bo nigdy nie biegałem w Asicsach. Kupowanie w necie w ciemno raczej nie wchodzi w grę.
NB 1080 okazały się szerokie, nawet w D są szersze niż się spodziewałem, i bardzo dobrze. Pierwsze wrażenie, że drop jest dużo większy niż te 8mm. Pierwsze wrażenie jest o tyle istotne, że po jakimś czasie drop przestajemy zauważać. Dodatkowy plus to szeroka podeszwa. Amortyzację czuć dopiero w biegu.
Generalnie jestem zadowolony, powoli spróbuję zwiększać dystans. Jeszcze raz dzięki.
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe jak Ci się będą sprawować, młody takie buty miał i biegało się bardzo spoko tylko spruły się szybciej niż najtańsze Asicsy
Argi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2018, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Osobiście, mam tylko dobre doświadczenia z NB. Miałem np. takie buciki 755b (chyba). Nie dały się "zabić". Po kilku latach zmieniłem pro forma. Góra nie tknięta. Najgorzej wspominam wszystkie Nike, i do chodzenia i do biegania.
Dlatego ostatnie lata to NB do biegania, a Adidas do chodzenia. Asiki najczęściej nie do przymierzenia.
zelu89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

każdy ma jakieś swoje doświadczenia. Ja np Nike sobie chwale . U mnie but przy bieganiu 3 x 10 km spokojnie wytrzymuje 2 lata potem do spacerów bo już uklepany. Ale nie zdarzyło mi się aby but mi się jeszcze rozkleił. A biegam po lesie gdzie zdarzają się patyki kamienie itd.
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trzeba bylo brac cos od Hoka np clifton maja wrsje waska i szeroka amortyzacja chyba najlepsza na rynku :). https://www.hokaoneone.eu/en/men-road/? ... BjEALw_wcB
ODPOWIEDZ