Polar m430 vs Suunto Spartan Trainer Wrist HR vs TOMTOM 3

szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Stoję przed dylematem wyboru pierwszego zegarka treningowego. Priorytetem jest głownie bieganie i rower, ale zależy mi też trochę na pływaniu i wycieczkach górskich, lesnych. Byłem już zdecydowany na Polara m430, ale nie wspiera praktycznie pływania, brak licznika basenów, słaby GPS na akwenach otwartych. Stosunkowo słaba bateria też wydaje mi się minusem. Za to bardzo podoba mi się platforma treningowa polara, polar flow, czy ogólne wsparcie treningów biegowych.
Pod uwagę biorę też zakup Suunto Spartan Trainer Wrist HR. Tu pasuje mi wszechstronność zegarka, dłuższy czas pracy na baterii, planowanie trasy itp. Martwią mnie za to chyba słabsze możliwości programowania i monitorowania treningów biegowych w stosunku do m430. Ogólnie polar flow wydaje mi się lepsza platformą niż soft suunto.
No i jest jeszcze TOMTOM Runner 3 cardio. Fajna cena, nieźle obsługuje pływanie na basenie, o platformie nic nie wiem... Podobno firma wycofuje się z zegarków, więc to duży minus.
Może ktoś stał przed podobnym wyborem i może coś doradzić? Będę wdzięczny. Dodam, że nie jestem sprzętowcem, zegarek kupuję "na lata" i nie zależy mi na synchronizacji z telefonem (używam starej lumii na windowsie), za to z endomondo już tak.
ODPOWIEDZ