Komentarz do artykułu KIPRUN TRAIL TR - nowość od Kalenji

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Czy może ktoś, już użytkuje te buty? Jeżeli tak to jak się spisują? Chciałbym je używać na nizinach na leśnych ścieżkach.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

imho za te kase nie znajdziesz nic lepszego - biegalem w nich, biegalem w low-endowych adidasach z podobnej polki (kanadia etc), buty zasadniczo tez podobne, ale jednak na plus dla kalenji - (znacznie) lepiej leza na nodze, zdaja sie byc nieco lepiej amortyzowane - choc generalnie raczej naleza do tych sztywniejszych, choc to oczywiscie nie musi byc minus, nie zamulaja zbytnio. w tej klasie butow ciesza detale jak "schowek" na sznurowki. po mokrym mnatomiast, podobnie jak wlasnie np ww adidasy - albo blyskawicznie zatkaja sie błotem, albo beda sie slizgac, na kamieniu i skale jazda figurowa. ale ponownie - za te cene daja i tak wiecej niz mozna sie spodziewac. na lesne sciezki beda super (inna sprawa czy nie lepiej po takich sciezkach biegac w asfaltowkach ? ;))
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

kieszonka na sznurówki, to raczej nie po to żeby się sznurowadła nie rozwiązywały, tylko żeby się nie upaprały (luźne końcówki) przy biegu w terenie - jak jest np. błotniście.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Pisząc o leśnych drogach, nie miałem na myśli ubitych szutrów, ale raczej nierówne drogi, służące do wywozu drewna, wyjeżdżone przez ciężki sprzęt. W zależności od pory roku, błoto, piach, śnieg. W moich asicsach gt 2000 trochę brakuje mi trzymania stopy na takich nierównościach, przyczepność ,a lodzie, błocie, myślę że w Kirpunach TR będzie też lepsza. Martwi mnie tylko gorsza amortyzacja, bo jestem przyzwyczajonony do dużej, ale za to nawierzchnia będzie miększa.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:kieszonka na sznurówki, to raczej nie po to żeby się sznurowadła nie rozwiązywały, tylko żeby się nie upaprały (luźne końcówki) przy biegu w terenie - jak jest np. błotniście.
I to i to.
Prosty, niezły i tani but - tyle. Na lodzie nie będzie szału, ale na ubitym śniegu, na błocie, na piachu - odczujesz różnicę. Chociaż z tym błotem to też do momentu aż błoto nie będzie jechało razem z butem.
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

A czy odczuję dużą różnicę w amortyzacji? Do tej pory wszystko biegałem w budach z dość dużą amortyzacją, zazwyczaj Asics z serii GT przeznaczonych dla pronatorów. Ważę 68-72 kg, buty chciałbym używać do leśnych wybiegań 15-20-25 km. O amortyzację się trochę martwię, bo o ile z kolanami mam spokój, to z kręgosłupem już jest słabo...
unfamiliar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:16
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: SGL

Nieprzeczytany post

Technika biegu (pozycja biegacza) ma zasadnicze znaczenie w protekcji kręgosłupa. Skup sie na poprawnej sylwetce a nie zrobisz sobie krzywdy. Oczywiście buty z odpowiednią amortyzacją i odpowiednim ułożeniem stopy będą bardzo pomocne. Jeśli taki jest Twój budżet to możesz iegać i w Kiprunach. Bo czemu nie? Kupiłem je kilka tygodni temu i dają radę. Biegam raczej amatorsko, 10-15km.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Te Kipruny XT mają agresywniejszy bieżnik niż te Trail TR?
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolin, wg mnie tak. Ale czy to jest odczuwalne? Brak porównania... (Kiprace Trail mają - tak mi się wydaje - taki sam bieżnik jak XT, a ja biegam właśnie w Kiprace). Powiem tylko, że w błoto wgryzają się !@#$%. Oczywiście błoto takie, że nie grząskie bagno po kostki.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Chcę kupić coś co umożliwi mi bieganie po górach i trail w sezonie jesienno zimowym, bo speedgoaty mają za płytki bieżnik, czyli z tego co piszesz byłyby spoko.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolin, tylko musisz mieć na uwadze, że Kalenji na skale się nie trzyma. Ja nie testowałem, ale to można wyczytać w różnych testach.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Hmm, ale w sumie Salomony też się nie trzymają, a ludzie biegają :bum: Myślę, że na błoto, śnieg, mokre szutry to by wystarczyły. Brakuje mi takich typowych glebogryzarek... Patrzyłem też za Terrex Skychaser, ale tam te klocki są w innym kształcie i nie wiem czy to będzie tak dobrze działać na błocie :oczko:
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
ODPOWIEDZ