Brooks Ravenna

wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam,

Aktualnie jestem użytkownikiem 7ek. Wcześniej biegałem w 6tkach którymi wybiegałem 1439km. W 7kach mam raptem 825km i się zastanawiam czy nie zostały już zajechane. Otóż, po każdych zawodach i mocniejszym treningu pojawia się mocny ból na wewnętrznym obrzeżu lewej pięty. Porównując wizualnie 6tke z 7ką to stan zużycia jest prawie identyczny, no może w 7kach jeszcze 50-100km i się wyrówna. Czy ktoś z Was zauważył może szybsze zużywanie się 7ek??
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cześć,

Eksploatacja i użytkowanie butów biegowych to mocno indywidualna kwestia. Zależna od takich czynników jak podłoże, waga biegacza oraz technika biegu. Trudno to sensownie porównywać. Na dodatek, obuwie produkowane jest w ogromnych ilościach i często pojawiają się różnice w użytkowaniu (w obrębie tego samego modelu).

Pozdrawiam,
Paweł
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Taką też mi to Brooks mniej więcej odpowiedź dał. Natomiast na chwilę obecną wydaje mi się że trafiłem na słabszą sztukę.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Muszę się zgodzić z tym, że Ravenna 6 musi być bardzo wytrzymałym butem, sam zrobiłem w nich ponad 1500 km a następnie biegałem w Gel Pulsach i Pegasus i te oby dwie pary po 500 km są już bardziej zajechane niż Ravenna po 1500 km, zarówno o wiele mocniejsze starcie podeszwy jak i przetarcia na cholewce, dlatego mogę stwierdzić, że ten model Brooksowi bardzo się udał, nie wiem jak kolejne numery tego modelu.
Zmieniłem na inne dlatego, że więcej zacząłem biegać w startówkach i na treningi też chciałem neutralny but aby przyzwyczajać stopę ale po coraz większych problemach z bólami podbicia i śródstopia, pomijając już zużywanie buta nie wiem czy kolejnych par nie szukać też z Brooks, a może po prostu Ravenna dobrze mi leżała :)
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jak piszesz 6tka super but. 7ka chyba zajechana po niespełna 900km. Teraz zaczynam testować 8ki zobaczymy jak się sprawdzą.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wojtasendo pisze:Tak jak piszesz 6tka super but. 7ka chyba zajechana po niespełna 900km. Teraz zaczynam testować 8ki zobaczymy jak się sprawdzą.
Czy mógłbyś napisać o różnicach w modelu 6, 7 i 8? Co ze wsparciem, komfortem, szybkością buta. Osobiście interesuje mnie czy jest różnica kształtu wkładki, czyli tego wyprofilowania od wewnętrznej strony, przy moim raczej wyższym podbiciu 6 była najbardziej komfortowa, czy 8 jest tak samo "fajnie" wyprofilowana? Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ