Komentarz do artykułu Poczuj różnicę – gwarantowany zwrot pieniędzy przez 60 dni !

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Polecam ten materiał, dużo spraw jest wyjaśnionych:
https://bieganie.pl/?show=1&cat=20&id=9463
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ci wszyscy "malkontenci" ;) którzy narzekali na brak możliwości kontaktu z ASICSem będą wreszcie usatysfakcjonowani.
Polecam film. https://bieganie.pl/?show=1&cat=20&id=9463
monkey19
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:49
Życiówka na 10k: 39:56
Życiówka w maratonie: 3:39
Lokalizacja: Szamotuły

Nieprzeczytany post

Buty firmy Asics są kiepskiej jakości. Przeciera się siateczka już po kilku treningach!!! Biegałem w nich kilka lat więc wiem co mówię. Modele Cumulus 16 i 17-> przetarcia w okolicy dużego palca i pięty zaczęły pojawiać się po 4-5 treningach. Ten problem miałem także w modelu Ds-trainer. Reklamacja odrzucona z powodu biegania po lesie (piasek działał drażniąco na materiał :D) i źle dobranego rozmiaru (wkładka 0,5 cm większa od rozmiaru stopy)!? Absurdalna sytuacja. Cierpliwość się skończyła do tej firmy po i tak długim okresie. Teraz biegam w pegasusach i są nie do zajechania. Zastanawiam się czy jeśli ktoś skorzysta z tej promocji i zaczną mu się po 30 dniach przecierać buty (o co moim zdaniem nie trudno), czy dostanie zwrot pieniędzy, jak odda uszkodzone buty :P...?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Oczywiście, to typowa sytuacja w której otrzymasz zwrot. Otrzymałbyś nawet gdyby nic sie nie przetarło.
Generalne twierdzenie, że Asics jest kiepskiej jakości jest zupełnie nieuprawione. Każdy but pewnie ma jakąś swoją specyfikę i są miejsca w których jest mocniejszy lub słabszy. Mi się w ASICS nigdy nic nie przecierało ale pewnie znajdziemy ludzi, którym sie Nike w tym samym miejscu przeciera.
Ale to jest właśnie akcja dla tych, którzy mają wątpliwości.
monkey19
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:49
Życiówka na 10k: 39:56
Życiówka w maratonie: 3:39
Lokalizacja: Szamotuły

Nieprzeczytany post

"Obuwie musi nosić normalne ślady użytkowania, wynikające z używania go zgodnie z przeznaczeniem. ASICS nie będzie rozważał zwrotów obuwia, które zostało uszkodzone lub które nie było używane. "... Czyli w butach na asfalt nie pobiegam po leśnych ścieżkach, Jeśli pojawi się dziura okaże się, ze nie uwzględnią reklamacji ponieważ, źle dobrałem rozmiar obuwia, itd itp. Komu sklep nie uwzględnił reklamacji, wie o czym mówię, mozliwości nieprzyjęcia reklamacji jest sporo, a gwarancji na zwrot pieniędzy nie ma żadnej. Chyba jednak nie zaryzykuje biorąc pod uwagę moją przeszłość z tymi butami... ;/
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zupełnie nie o to chodzi. Co to za bzdura, że w butach na asfalt nie można biegać po leśnych ścieżkach lub odwrotnie? Regulamin musi obejmować różne dziwne sytuacje. Możemy sobie wyobrazić, że ktoś kupił te buty ale nie zdążył w ich pobiegać, bo np pies mu je poszarpał, czyli widać nietypowe dla biegania rozdarcia a but nieużywany. W takich sytuacjach Asics kasy nie zwraca. Regulamin musi takie sytuacje przewidzieć.
dedrael
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2011, 10:13
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Heh, 'poczuj różnicę' ;D to też dowalili do pieca!

Muszę wylać tu swoje gorzkie żale, bo od lat 7 byłem fanem butów asicsa i w ciemno zamieniałem jedne cumulusy na kolejne generacje. Uwielbiałem je za wygodę, wytrzymałość, troche mniej za wygląd. Aż tu nagle model 17 (i z tego co wiem w 18 i 19, jak i innych modelach -nihil novi sub sole) i osławione na forach przetarcia na dużym palcu bo śmiesznie krótkim czasie użytkowania. Śmiech. To już nie celowe postarzanie produktu. To żenująca jakość, i pomyśleć że coś takiego wypuszcza firma japońska.

Otóż, drogi asicsie, 'poczułem różnicę' - zamiast po prostu pójść do sklepu po nową parę, głowię się od tygodni i szukam nowego modelu dla siebie (spróbujcie kupić rozmiar 41.5 w sklepie biegacza na przykład...). A ja bardzo nie lubię zaśmiecać sobie głowy całym skomplikowanym procesem zakupowym.

Sprzedaż pewnie leci na łeb na szyję, więc wymyślili taką akcję w nadziei, że w ciągu tych dwóch miesięcy but się nie rozleci, wtedy go pokochają, nie oddają, a pożałują dopiero później.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

No to korzystając z tego projektu kupiłem i potestowałem... Cumulusy 18 zakupione 24 października. Gdy były wilgotne po bieganiu w deszczu zamieniane na Nike Pegasus 33. Przebieg ~150 km. Buty poprawne i nawet wygodnie mi się w nich biega (trochę gorzej niż w Pegasusach), ale co z tego jak już dziura na palcu... Po niecałym miesiącu :( Nie wiem co o tym myśleć. Zobaczymy jak działa ten gwarantowany zwrot...

Obrazek
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
monkey19
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:49
Życiówka na 10k: 39:56
Życiówka w maratonie: 3:39
Lokalizacja: Szamotuły

Nieprzeczytany post

Uffff, jednak dobrze, ze nie zdecydowałem się na tą promocję. Daj znać czy przyjęli ci tą reklamację, strasznie jestem ciekaw... Dodam od siebie, ze w jednym modelu pierwsze przetracia pojawiły sie juz po kilku treningach. Jakaś paranoja, takie drogie buty a takiej kiepskiej jakości. Ludzie trzymajcie się zdala od tej firmy.
zeluzg
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lipa te buty z trwałością. Ja biegam w Pegasus 33 po lesie. Powiem ci , że parę razy zahaczyłem o jakiś patyk. Myślałem , że rozerwałem cholewkę a tam nawet śladu nie ma :)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jezeli Wam sie tak szybko przecieraja buty od srodka, to znaczy, ze bardzo podnosicie palce do gory, prawda?
Wg. yacool-a to jest swiadectwo jakichs dysfunkcji. Moze warto sie tym zainteresowac?
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Jezeli Wam sie tak szybko przecieraja buty od srodka, to znaczy, ze bardzo podnosicie palce do gory, prawda?
Niekoniecznie prawda.
Byc moze jest tak jak piszesz, ale tez moze to byc fakt uzywania przez producenta materialow niskiej jakosci, o obnizonej trwalosci - aby tylko uzyskac wiekszy zysk.

Bo jak inaczej wytlumaczyc fakt, ze w butach marki Adidas po 1000 km nie mam NAJMNIEJSZEGO sladu przetarcia, a w Asicsach pierwsze przetarcia mialem juz po 600 km, a po 900 km byly duze dziury (na paluchu i malym palcu)? W obu tych parach biegalem "rownolegle", wiec moje stopy i sposob biegania byl taki sam.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Dokładnie. Adidas 1500 km i nic. Nike 1000 km całą zimę bez rotacji i dopiero coś się pojawiło po maratonie w deszczu. A tu 150 km. Coś jest na rzeczy, tym bardziej że to nie są pojedyncze przypadki.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
monkey19
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:49
Życiówka na 10k: 39:56
Życiówka w maratonie: 3:39
Lokalizacja: Szamotuły

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Jezeli Wam sie tak szybko przecieraja buty od srodka, to znaczy, ze bardzo podnosicie palce do gory, prawda?
Wg. yacool-a to jest swiadectwo jakichs dysfunkcji. Moze warto sie tym zainteresowac?
Przykurczone mięśnie stopy i napiętę pasmo biodrowo-piszczelowe o ile dobrze pamiętam. Problem zlikwidowany, a dziury w butach nadal się pojawiają.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Robert pisze:
Sikor pisze:Jezeli Wam sie tak szybko przecieraja buty od srodka, to znaczy, ze bardzo podnosicie palce do gory, prawda?
Niekoniecznie prawda.
Byc moze jest tak jak piszesz, ale tez moze to byc fakt uzywania przez producenta materialow niskiej jakosci, o obnizonej trwalosci - aby tylko uzyskac wiekszy zysk.

Bo jak inaczej wytlumaczyc fakt, ze w butach marki Adidas po 1000 km nie mam NAJMNIEJSZEGO sladu przetarcia, a w Asicsach pierwsze przetarcia mialem juz po 600 km, a po 900 km byly duze dziury (na paluchu i malym palcu)? W obu tych parach biegalem "rownolegle", wiec moje stopy i sposob biegania byl taki sam.
Material moze byc gorszej jakosci oczywiscie, ale nawet ten kiepskiej jakosci bez obcierania palcem sam z siebie sie nie przetrze, prawda?
Mnie sie jeszcze nigdy, w zadnym bucie do biegania nic nie przetarlo. A mialem/mam buty naprawde roznych firm.
Podeszwy zajechane, ale gora buta jak nowa. No dobrze, brudna :hej:
ODPOWIEDZ