Inov 8 bare xf 210 - za małe ?

Sellq
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 23 lip 2012, 04:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niedawno czyli wczoraj kupiłem sobie Inov 8 bare xf 210 i mam pewien problem cały czas czuje pod stopami a właściwie przy śródstopiu "buta" (to takie lekkie wzniesienie w bucie przy śródstopiu) i mam pytanie mam to zignorować i się przyzwyczaję ? czy wymienić na większy rozmiar ? Czy może typ buta po prostu nie podchodzi pod moją stopę ?

Ewentualnie gdybym je zwrócił (o ile by się udało) to jakie buty kupić ? Zależy mi na małym lub zerowym dropie, kilkumilimetrowej maksymalnie podeszwie. Miałem już Merrelle Vapor Glove 2 i były b. fajne ale umarły śmiercią naturalną. Tym razem chciałem coś ciut grubszego od Merrelli ale z podobna swobodą ruchu. Oczywiście najlepiej by było jeszcze gdyby sklep był w Krakowie albo okolicach żeby przymierzyć.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Kiedyś, tj kilka lat temu, kupiłem sobie Saucony Jazz 13 (chyba) do treningu. Miały podobne wzniesienie na wysokości śródstopia, jak te z Twojego opisu. Ja przypłaciłem to wtedy ciągle odnawiającym się urazem zanim doszedłem do wniosku, że to wina butów (to były jakieś początki przygody z bieganiem). Producent to uwypuklenie reklamował jako pomagające przetaczać stopę :) Z czasem rozwiązanie to znikło, a ja do tego pory nie miałem żadnego buta marki Saucony.

Powodzenia.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

NB Zante v1 - podobne "coś" u mnie powodowało ogromny ból stopy - nawet po 5 km zawodach. Pozbyłem się szybko. Od wtedy wychodzę z założenia, że but ma pasować "od strzała" - jak coś nawet delikatnie przeszkadza, uwiera - to nie jest pasujący but.
ODPOWIEDZ