Komentarz do artykułu Kalenji Kiprun SD i LD 2017 - TEST

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12401
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wyczułem nutkę biomechanicznego samobiczowania.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masa: 65g *(rozmiar 45, z wkładką)
chyba wkradła się literówka, merrell vapor glove ważą więcej :lalala:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najpierw zagadka: Kto wymyślił ten przymus copółrocznego wymyślania czegoś nowego w butach do biegania (któremu akurat Kalenji się nie poddaje)?
Menedżerowie wysokiego szczebla i przedstawiciele głównych akcjonariuszy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Wyczułem nutkę biomechanicznego samobiczowania.
:)
charm pisze:chyba wkradła się literówka, merrell vapor glove ważą więcej :lalala:
Poprawione.
Kangoor5 pisze:Menedżerowie wysokiego szczebla i przedstawiciele głównych akcjonariuszy.
Ale jest jedna osoba, konkretne nazwisko.
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Porównujesz je Adam do modelu 2015 a z tego co pamiętam to te modele był już w 2016 lecz w innych wersjach kolorystycznych.

Od sierpnia do marca biegałem w SD 2016 (czerwono-pomarańczowe). Bardzo wygodne buty, dobrze mi się nich biegało. Niestety po około 400km przebiegu te plastikowe wzmocnienie pękło. Decathlon stanął na wysokości zadania, bez gadania przyjęli buty i oddali kasę, ale niestety uszkodziły się, gdy byłem w USA i tam musiałem kupić inne. Kupiłem Adidasy Duramo 8 i powiem Wam tęsknie za tymi Kalenji... Dobrze mi się w nich biegało.

Zastanawiam się czy Decathlon kiedyś wypuści jakiś model bardziej minimalistyczny, z niższym dropem. Teraz klepię km w terenie w Inov8 Roclite 295, które mają 6mm drop. Łydki się gniewają bo muszą mocniej pracować, ale zaczynam bardzo lubić taki typ buta. Z chęcią bym przetestował taką asfaltówkę od Decathlonu. Ciekaw jestem, w którą stronę to pójdzie, ale fakt, że przez ostatnie lata Decathlon robi coraz to lepszą robotę.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12401
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kalenji zrobi dobrą robotę dopiero jak zmieni materiały pianek. Wstawi boosta albo ignite, albo cokolwiek pod swoją nazwą własną. Tak się dzieje choćby z produktami chińskimi xiaomi, które są na poziomie topowych smartfonów albo kamer gopro za ułamek ceny.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

bartochm pisze:Porównujesz je Adam do modelu 2015 a z tego co pamiętam to te modele był już w 2016 lecz w innych wersjach kolorystycznych.
No tak, ale nie testowałem tych z 2016 roku, więc chciałem pokazać kiedy nastąpił ten moment "dobrej zmiany".
yacool pisze:Kalenji zrobi dobrą robotę dopiero jak zmieni materiały pianek. Wstawi boosta albo ignite,
"Ktoś" (wiem kto) Cię kiedyś "zainfekował" tym ignite i nawet się dziwię że wierzysz w te marketingowe informacje, bo powiedzmy sobie szczerze, ludzi którzy biegają w ignite jest mało i nie ma chyba za wiele rynkowego feedbacku ,w przeciwieństwie do boosta. Poza tym - boost, czy "ignite" nie są wg mnie odpowiedzią na każdą sytuację, nie przypadkowo adidas nie umieszcza ich w każdym miejscu podeszwy np w butach terenowych.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12401
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Staram się nie sprzedawać się byle gdzie, ale czasem gdzieś się puszczę za pół ceny. Ignite nie trafił pod odpowiedni brand, dlatego boost ma monopol na feedback. Poza tym nie różnią się w zasadzie niczym jeśli chodzi o swoje właściwości. Wadą obu materiałów jest ich waga, stąd nie daje się ich we wszystkich modelach na całej podeszwie. W terenie nie potrzeba takiej amortyzacji.
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Może Decathlon już pracuje nad czymś swoim.
Z tego co widziałem, chyba nawet tutaj na portalu, to Decathlon nad technologią do aktualnych LD i SD pracował kilka ładnych lat.

Jeżeli Decathlon wprowadzi jakiś nowy model i pójdzie w kierunku buta minimalistycznego to zgłaszam się na pierwszego do testów. Przy dynamice zmian i poprawy jakości ich produktów może wyjść serio coś fajnego.

Co do moich spostrzeżeń do SD to bardzo polecam ten but na ciepłe dni. Są bardzo przewiewne i za to duży plus dla ekipy Deca.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12401
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W mojej ocenie lepszą droga jest pójście w materiał typu boost i rezygnacja ze wszystkich technologii wsparcia, czyli plastiki w łuku, pod łukiem, zapiętki itp. Powinien pojawić się w ofercie choćby taki model, który przypominałby najtańszego ekidena. Taka forma minimalizmu technologicznego i dużej miękkości podeszwy.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bartochm pisze:Jeżeli Decathlon wprowadzi jakiś nowy model i pójdzie w kierunku buta minimalistycznego to zgłaszam się na pierwszego do testów. Przy dynamice zmian i poprawy jakości ich produktów może wyjść serio coś fajnego.
może wypuściliby coś całkiem minimalistycznego, to też byłabym chętna, ale raczej na to nie liczę - u nich nawet sandały nie są "minimalistyczne"...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, a nikt nie spróbuje odpowiedzieć na pytanie ? Kto wymyślił ten "mus" zmian co pół roku? To da się jakoś "logicznie" wykoncypować.
piotrgrys
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem że na bieganie.pl czytałem o nim. Postaram się dziś sprawdzić bo mam na końcu języka. Wydaje mi się, że Phil Knight ale nie jestem pewien.
piotrgrys
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżeli nie Phil to Bill Bowerman
ODPOWIEDZ