Buty do biegania po twardej nawierzchni (płaskostopie)

Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, od tygodnia biegam co drugi dzień i jest to dla mnie bardzo trudny okres ponieważ nigdy nie lubiłem biegać i przez całe życie nie biegałem. Jak już to tylko rower i siłownia. Aktualnie do biegania buty jakieś od adidasa z gumowymi kolcami ( nie wiem co to za model) i w miarę komfortowo biega mi się po ścieżkach w terenie. Niestety dzisiaj próbowałem swoich sił na bieżni na stadionie i wysiadałem głównie z bólu stóp a po jakimś czasie okropny ból przeniósł się na stawy. Ból był nie do zniesienia że musiałem się co chwilę zatrzymywać... Oczywiście rozgrzewam się przed bieganiem i po bieganiu. Co mnie dziwi to wcześniej wysiadałem z powodu tlenu. Tym bardziej że jak tydzień temu zaczynałem biegać to ważyłem 100kg. Aktualnie ważę 97kg i waga ciągle spada w dół bo wykonuje inne ćwiczenia i trzymam dietę. A zależy mi na wyrobieniu kondycji na 3 kilometry. Ponieważ chcę się dostać do wojska na kierowce i w maju jadę na szkółkę 4 miesięczną która zakończy się egzaminem. A tam dość często biegają po twardej nawierzchni. Jestem zawziętą osobą i zmotywowaną. Chciałbym aby państwo pomogli mi wybrać jakieś buty które pomogą mi zniwelować w jakiś stopniu ten ból i przetrwać trudny okres i abym w przyszłości mógł spokojnie ćwiczyć kondycje na 3km-9km i poprawiać swoje wyniki. Cena to najlepiej jakbym się zmieścił w 300zł. Ale jeżeli są jakieś buty droższe, które dadzą mi duży większy komfort i ochronę to mogę wydać do 600zł. Prawdopodobnie mam płaskostopie. Nawet jak mam zwykłe buty z twardą podeszwą to podczas chodzenia kilka kilometrów to potrafi mnie zaboleć stopa (z reguły w adidasach czuję się najlepiej ponieważ są dla mnie najwygodniejsze) Niżej jest załącznik. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Kurilp
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2016, 05:21
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:47:04

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że skoro nigdy nie biegałeś i teraz biegasz od tygodnia co drugi dzień, to przede wszystkim... odpocznij! nie wiem jak dużo biegasz jednorazowo, ale skoro wszystko cię boli to na pewno za dużo! Zrób przerwę, zmniejsz obciążenia, pozwól sobie przyzwyczaić się do nowego reżimu. Po drugie idź do sklepu z butami i kup coś wygodnego, na pewno doradzą ci coś amortyzowanego proporcjonalnie do twojej wagi. Powodzenia!
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, pokonuje od 4 do 6km. W sumie za pierwszym razem jak biegłem to wystarczyło że delikatnie przebiegłem 400m i już byłem cały zmachany i za każdym razem gdy byłem zmachany to chwile szedłem aż odpocznę i znów delikatnie bieg. Wczoraj już przebiegłem kilometr będąc ciągle w biegu i dałbym radę dalej biec ale ból nóg stał się nie do zniesienia. Nie chodzi o mięśnie tylko stawy. Najpierw całe stopy następnie kolana. Wcześniej jak biegałem w lesie nie miałem aż takich bólów. Nawet przed ostatnio zrobiłem interwały 60m speed i 60m marsz. Przy takim dużym wysiłku nic mnie nie bolało. A gdy wszedłem wczoraj na stadion to już po pierwszych krokach wiedziałem że jest dla mnie za twardo ale chciałem spróbować bo byłem z bratem. Rozumiem że za dużo ważę i jest to cholerny wysiłek dla moich stawów. Tym bardziej że mam tylko 173cm wzrostu. Ale nie to że mam sam tłuszcz bo również mam dużo mięśni i nie widać po mnie tej wagi. Mój brat waży 67kg i ma płaskostopie to mówi że jak się chwile przebiegnie to ma tak samo jak ja. Buty chcę kupić w sklepie w Olsztynie. Ponieważ muszę mieć pewność że but na mnie dobrze leży. Tylko nie wiem do którego sklepu się wybrać gdzie jest fachowa obsługa.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co do sklepów:
https://sklepbiegowy.com/info/olsztyn,268.html - generalnie sklep jest pewny, ale nie wiem kto tam pracuje w Olsztynie.

Co do butów:
Kup po prostu wygodne buty treningowe. Słusznie, że chcesz przymierzyć. Nie patrz na miliony systemów - nie są Ci specjalnie potrzebne

Co do Twojego przypadku:
Po pierwsze powinieneś cały czas pracować nad wagą - ale tutaj zrzucanie po kilka kg na tydzień chyba też nie jest zbyt dobre. Jeśli chcesz to robić z sensem - może skontaktuj się z dietetykiem.

Co do samego biegania:
Zacznij od wzmocnienia się (ćwiczenia ogólnorozwojowe w domu, siłownia) oraz nordic walking. Poważnie mówię - przez 2 tygodnie NW i ćwiczenia siłowe dadzą Ci więcej niż na siłę próbowanie biegania. Przede wszystkim Twój organizm będzie miał szansę przyzwyczaić się do wysiłku. W tym momencie bolą Cię stawy - ale to jest też konsekwencja zbyt słabych mięśni, które nie są w stanie unieść obciążeń. Jeśli nadal będziesz zwiększał obciążenia - to skończy się najpewniej kontuzją, niestety (zapewne) lat zaniedbań nie da się w miesiąc skorygować.


Powodzenia!
biegam ultra i w górach :)
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję, wybiorę się do tego sklepu. Mam nadzieję że znajdę z dużą amortyzacja. Mam taki problem że stopy bolą mnie nawet podczas chodzenia a dokładnie środek stopy. Zawsze miałem z tym problem i nie ważne ile wazylem. Może muszę zacząć stosować jakieś wkładki. Dlatego całe życie jeździłem na rowerze. A na rowerze nie mam problemu aby jeździć w miarę dynamicznie. Zrobię kilka dni przerwy bo dzisiaj czuję zmęczenie. Poszukam na forum treningu dla początkujących. Mam miesiąc aby się przyzwyczaić do biegania bo na tej szkolce będę codziennie biegać. Mam normalną dietę nie głoduje się. Samo odstawienie napojów slodzacych, piwa i chleba wiele pomogło. tylko chudne tak ze względu na to że stosuje dużo cardio a przez rok miałem kompletnie siedzący tryb życia. Mam nadzieję że dam radę ;)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

dasz radę, a dzięki ćwiczeniom i bieganiu łuk stopy się podniesie, ,tak jak zrobił mój :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://www.sportisimo.pl/adidas/slings ... GwodTJMIwQ aktualnie posiadam takie buty. Wiec nie są przystosowane na do twardszych terenów.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oprócz butów do biegania, kup też do chodzenia na co dzień buty z jak najcieńszą i elastyczną podeszwą, np. trampki. Pozwoli to wzmocnić mięśnie stóp bez katowania ich od razu bieganiem.
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prawie zawsze nosze buty z twardą podeszwą. Może dlatego boli mnie stopa. Jutro lecę na zakup butów to zdam relacje co kupiłem ;)
Awatar użytkownika
hirai
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2017, 14:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może jakieś asicsy? Sam jestem przed wyborem więc bardziej pytam niż podpowiadam. Ostatnio chcę wrócić do formy, bo trochę się zapuściłem. Po przeprowadzce biegam tylko na twardych nawierzchniach. Dotychczas biegałem w kanadiach i myślałem nad zmianą obuwia na jakieś gel pulsy.
Walcz mikrodermabrazją na skórę twarzy i na zmarszczki na twarzy
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marka nie gra roli. Mam się czuć po prostu komfortowo. Ale będę miec ją na uwadze. Wieczorkiem jadę do olsztyna. Całe szczęście że zbadaja mi tam stopę. W 5 maja już jadę do wojska na szkolenie i będę miał 4 miesiące jeszcze na zrobienie kondycji.3km w dobrym czasie to dla mnie duże wyzwanie. Biegu wahadłowego i drazku się nie boje bo jestem w miarę szybki i rozbudowany. W sumie uda mam bardzo wielkie. Ale i tak 96kg wagi jest ciężko się rozbujac. I duże przeciążenie jest. Teraz troszkę boli mnie prawe kolano po biegach na stadionie to robię kilka dni przerwy. Ale już 4kg schudlem więc idzie w dobrym kierunku. Mam ścisłą dietę bo zdaję sobie sprawę jakie wyzwanie mnie czeka. Tym bardziej że ze sportów jakie uprawiałem to siłownia i rower.
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, wróciłem z zakupów i jestem bardzo zadowolony. Miałem bardzo duży wybór i całe szczęście że nie kupowalem przez intetnet butow. Kupilem buty w promocyjnej cenie. 450zl. Co o nich sadzicie?
http://m.adidas.pl/buty-supernova-seque ... dwodM3QHSw
Kurilp
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2016, 05:21
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:47:04

Nieprzeczytany post

Carmion pisze:Witam, wróciłem z zakupów i jestem bardzo zadowolony. Miałem bardzo duży wybór i całe szczęście że nie kupowalem przez intetnet butow. Kupilem buty w promocyjnej cenie. 450zl. Co o nich sadzicie?
http://m.adidas.pl/buty-supernova-seque ... dwodM3QHSw
Ja sądzę, że ty będziesz w nich biegał i ma.ci być wygodnie i przyjemnie i mają ci się podobać, a co ja sądzę to nieistotne ;) jeśli je wybrałeś to na pewno dlatego, że ci się podobały, teraz do boju, daj znać jak się biega, powodzenia!
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miałem do wyboru dużo butów. Lecz każdy albo mnie gdzieś uciskał albo miał luzy na pięcie i jak chodziłem to but tak jakby miał spaść. Chciałem wziąć adidasy supernova st lecz niestety miałem luz na pięcie i był dyskomfort. A jak założyłem Supernova sequence 9m to but leżał na mnie idealnie i zrobił duże wrażenie. Jak chodziłem to było bardzo miękko i czułem jak te buty mnie wybijały do góry. Tak jakbym miał od nich duże wsparcie ;) Niestety, dzisiaj wstałem i założyłem buty to czuje jakby palec miał za mało miejsca z boku i chyba będę jechać wymienić na większy rozmiar. Nie mogę doczekać się wypróbowania tych butów ;)
Carmion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2017, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jestem po teście bucików. Powiem szczerze że jest ogromna różnica. Pewnie się truchta oraz stabilnie i się nie potykam o własne nogi. Wcześniej biegałem 700m-kilometr i musiałem robić przerwę ponieważ bolały mnie stopy i kolana. Dzisiaj przebiegłem 3kilometry i musiałem z 10 metrów przejść bo bolały mnie stopy. Następnie ruszyłem i dokończyłem trening bez zatrzymania i miałem siły jeszcze dalej biec oraz ból już przestał dokuczać :) jestem zadowolony z bucików bo mogę spokojnie już sobie truchtać oraz jestem pewny że jak schudnę z 10kg to będę mógł robić postępy. Dołączam zdjęcie z treningu i możecie ocenić czy na początek może być?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ