Jakie buty wybrać? [200-250 zł]

Mihau89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2017, 03:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!

Michał [26 lat]
Waga: 70 kg
Wzrost: 176 cm


Wyżej podałem swoje "wymiary" myślę, że się przydadzą. Proszę też o wyrozumiałość, jestem początkujący. Szukam butów do biegania. Planuję wziąć się za siebie, powiem ostatnie 1,5 roku nie było zbytnio aktywnym okresem w moim życiu (głównie przez pracę, która mi na za dużo nie pozwala). Szukałem na allegro, metodą "najpopularniejsze", jednak jest tam straszna bieda w tym temacie. Dlatego postanowiłem napisać tutaj.

Cena: 200 - 250 zł (im mniej tym lepiej).

Nie potrzebuję jakichś super profesjonalnych butów. Jestem amatorem, nigdy nie biegałem i pewnie nie będę biegał zawodowo. Buty będą mi służyły do biegania 2-3 razy w tygodniu po drogach w 90% ubitych, twardych. Odcinek max. 10 km. Bardziej chciałbym zbudować kondycję, bowiem myślę o powrocie do amatorskiego grania w piłkę. Wiem, że pewnie napiszecie, że każde buty będą dobre. Jednak fajnie jakby ktoś podał kilka przykładowych modeli. Rozważałem głównie Nike, Mizuno czy Asics, jednak w necie jest tego tak wiele, że się gubię.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)
New Balance but biegowy
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na pierwszy raz mierzyłbym w coś tańszego. Może być nike dual fusion, może być asics gel. Mogą być kalenji kiprun. Każde można wyhaczyć za mniej niż 2 stówy. Mam nadzieję że nie jest to dużo. Ile ludzi tyle opinii. Jak sam będziesz wiedział czego oczekujesz od butów to łatwiej będzie coś wybrać.
Do biegania nadają się buty od 50-500zł.

Wysłane z Sony Xperia
Awatar użytkownika
rozbiegany
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 gru 2016, 19:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sklepbiegacza.pl ADIDAS QUESTAR za 199 z 399. Bardzo fajne buty z pianka boost pod piętą.
majas
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:18
Życiówka na 10k: 36:12
Życiówka w maratonie: 3:02,14
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

rozbiegany pisze:sklepbiegacza.pl ADIDAS QUESTAR za 199 z 399. Bardzo fajne buty z pianka boost pod piętą.
Posiadasz ten model? Jak się w nim biega? Ma on miękki zapiętek czy usztywniony?
Mihau89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2017, 03:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A co sądzicie o Lotto Zenith VII i Reebok Yourflex train 8.0? Ewentualnie Adidas Cloudfoam vs City?
Barto299
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2017, 16:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No są naprawde bardzo dobre.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mihau89 pisze:Cena: 200 - 250 zł (im mniej tym lepiej).

Nie potrzebuję jakichś super profesjonalnych butów. Jestem amatorem, nigdy nie biegałem i pewnie nie będę biegał zawodowo. Buty będą mi służyły do biegania 2-3 razy w tygodniu po drogach w 90% ubitych, twardych. Odcinek max. 10 km. Bardziej chciałbym zbudować kondycję, bowiem myślę o powrocie do amatorskiego grania w piłkę. Wiem, że pewnie napiszecie, że każde buty będą dobre. Jednak fajnie jakby ktoś podał kilka przykładowych modeli. Rozważałem głównie Nike, Mizuno czy Asics, jednak w necie jest tego tak wiele, że się gubię.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)
Odwiedź jakiś sklep biegowy lub decathlon. Ewentualnie Outlet. Kup wygodne (dla Ciebie) buty podpisane jako biegowe odpowiadające Ci cenowo producentów: Nike, Adidas, Mizuno, Asics, Puma, New Balance. z decathlona możesz buty serii Kiprun - jeśli będą dla Ciebie wygodne. Do Twoich potrzeb najważniejsza jest wygoda. Aha - buty biegowe (nie tak, jak piłkarskie) kupuje się większe (najczęściej 0,5-1 cm większe niż normalnie)
Mihau89 pisze:A co sądzicie o Lotto Zenith VII i Reebok Yourflex train 8.0? Ewentualnie Adidas Cloudfoam vs City?
Nie znam tych butów, nie są to raczej popularne modele.
biegam ultra i w górach :)
Arturoo1991
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2017, 17:48
Życiówka na 10k: 37:54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

podbijam temat,

poszukuję butów treningowych do 300 zł (stopa lekko pronująca) oraz butów startowych do 15 km. Obecnie biegam w Brooks Ravenna i jest ok - swoje już jednak mają wybiegane. Biegam od 4 lat, średni kilometraż w tygodniu 60 - 70 km.

Artur
25 lat
68 kg

Jakieś rady? Sprawdzone modele?

Z góry dziękuje
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak dla Artura to tylko Adidas :hej:

A poważnie: napisz jeszcze, ile masz wzrostu (tj. o BMI chodzi - czy nie masz nadwagi) oraz w jakich tempach biegasz treningi (czy głównie klepiesz asfalt i czasek kilometrówki, czy sporo bieżni i szybko?) i w jakim terenie. To samo starty -> teren (asfalt? przełaj?) Wtedy będzie można coś dodać.

Zakładając, żeś "statystyczny tuptacz" to ja bym Ci zaproponował:
Treningówki adidasa: Supernova glide Boost 8 (mam 7 - przbieg z 1,5 tys km i nie ma się do czego przyczepić) lub Energy Boost 3 (to taka supernova po tuningu, w EB2 mam ponad 600km i też jest ok). Z nike ludzie Pegasusy chwalą. Trzeba by przymierzyć...

Startówki... Tutaj już sporo zależy od nogi, muszą dobrze pasować - przymierzyć by trzeba. Jak chcesz do 15km, to ja bym nie brał maratońskich (czyli: adios odpada), bym coś twardszego wziął. Osobiście mam Saucony Fastwitch i są świetne oraz Asics ds Racer. Ale to są startówki na asfalt, bo mają dziury w podeszwie i po kamykach czy parkach to nie pobiegasz...
Zastanów się nad treningowo-startowymi (typu NB Fresh Foam Zante albo Boston Boost), ludzie w tym i zawody na 10km latają i HM, a i maratony -> bardziej to wytrzymałe niż klasyczna startówka i na szybsze treningi tak bardzo nie szkoda.
biegam ultra i w górach :)
Arturoo1991
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2017, 17:48
Życiówka na 10k: 37:54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam 176 cm wzrostu. BMI według badania na Tanice w Pure 22.3.
Teraz jestem w okresie budowania wytrzymałości tlenowej więc tempo nie jest rewelacyjnie. Generalnie przygotowuję się na czerwiec gdzie będę chciał pobić życiówkę na 10 km (obecna 37:54) Głównie biegam na utwardzonych terenach, ostatnio bardzo rzadko w lesie. Starty też w większości utwardzona droga.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To sprawdź te, które wskazałem wyżej. Powinny dać radę, to sprawdzone modele
biegam ultra i w górach :)
Arturoo1991
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2017, 17:48
Życiówka na 10k: 37:54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje. Na pewno je przeanalizuję.
cez
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2017, 20:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. chciałem kupić buty, które głównie będą przeznaczone do biegania na bieżni elektrycznej ale mogą być też używane na zewnątrz. Buty chciałbym kupić do max 250zł ale w ogóle nie wiem na co mam zwracać uwagę.. dodam jeszcze, że jestem 6 miesięcy po rekonstrukcji ACL i wolałbym się nie uszkodzić przez moją niewiedzę. Proszę o pomoc w tej sprawie..
Awatar użytkownika
Ginnal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Mi się dobrze biega w dual fusion, a kupiłem je ze względu na dobrą cenę
Znacie jakieś leki na łupież pstry? Sprawdźcie http://pityver.pl
ODPOWIEDZ