Przetarta wkładka - Nowe buty?

docxp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, 11:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich biegaczy. Piszę do Was z prośbą o poradę. Do tej pory biegałem w butach Acics Gel-Pulse 5. Kupiłem je w 2013/14 roku. Sprawdzały się u mnie bardzo dobrze. Przebiegłem w Nim ok 800km, w tym jeden półmaraton. Od jakiegoś czasu każdy trening kończy się przetarciem na wewnętrznej części stopy na wysokości powyżej połowy długości stopy w kierunku palca. Problem na początku tyczył się tylko lewej stopy, obecnie i prawej w mniejszym stopniu. Początkowo nie widziałem w bucie nic co mogłoby wskazywać na źródło otarcia. Zacieśniłem sznurówki, żeby stopa mniej chodziła w bucie i przebiegłem się jeszcze kilka razy. Po 3km czuję jednak jak stopa w tym miejscu się grzeje i koniec z przyjemności. Po kilku takich treningach zauważam już wytarcie wkładki na tej wysokości. Techniki biegu nie zmieniłem chyba, że nieświadomie.
Pytanie do bardziej doświadczonych, czy to na pewno kwestia wysłużenia się buta/wkładki?
Planuję przejechać się do Warszawy, żeby zrobić sobie analizę stopy i biegu w jednym ze sklepów. Jednak chciałbym się Was podpytać co Wy byście mi polecili. Mam stopę lekko pronującą, 68kg obecnie i niski wzrost jak zawsze :). W tym roku planuję półmaraton. Biegam głównie na twardej powierzchni, rzadziej teren. Cena do 500zł.

Z gory dzięki za sugestie.
New Balance but biegowy
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Jak cię obcierają, a przez kilka lat było wszystko ok, to znaczy, że się zużyły/rozbiły za bardzo.

Z klasyki można polecić Nike Pegasus 35 lub New Balance 880. Teraz jest dobry czas na zakup butów, duże przeceny. Pegasusy z 500 na 350 zł, NB tak samo np. tutaj: https://sklepbiegacza.pl/
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
docxp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, 11:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za wskazówkę. Czas wobec tego na zakup. Do 500zł znalazłem jeszcze Asicsa GEL-NIMBUS 20. Ktoś się wypowie? Warto zainwestować parę złotych więcej w ten model?
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Nimbusy nie mają wsparcia dla pronatorów.

Kayano mają - ale są drogie, a z tańszych: seria GT-1000 i GT-2000.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
docxp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, 11:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wrócę do wątku. Po wizycie w sklepie i założeniu Nimbusów chciałem je mieć. Zaszalałem i zdecydowałem się na zakup. Niestety po kilku czy kilkunastu wybiegach zaczęła mi doskwierać lewa noga. Coś jakby głowa strzałki. Byłem u fizjo, robiłem rózne zestawy ćwiczeń i niestety bez efektu. Po mniej więcej 7km czuję już dyskomfort, który zostaje do końca biegu i często na kolejny dzień. Robiłem do nich kilka podejść i nadal historia się powtarza. W starych Asicsach Gel Pulsach za to nie mogę biegać, bo przecierają mi stopy od wewnętrznej części śródstopia.
Polecicie coś w niższej cenie? Okolice 250zł?
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Mizuno Inspire. But z bardzo dobrą stabilizacją dla pronatorów. Zrobisz w nich około 2000km a nie 800 jak w Pulsach. Tu masz opis tych butów. Niestety za 250 raczej nie kupisz.

http://www.pawelbiega.pl/mizuno-wave-in ... bilizacja/
docxp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, 11:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za podpowiedź, ale nie dość, że nigdzie w sieci nie ma tego modelu na moją nogę (26cm wkładki) to cena katalogowa dwukrotnie wyższa.

Ktoś coś? A może po prostu znaleźć jakiegoś Gel Pulse'a nowszego? Dziwi mnie tylko to, że znajduję informacje, że Gel Pulse wspiera stopy neutralne oraz supinujące a mi jako teoretycznie pronatora nie służą buty dedykowane stopie neutralnej z tej samej firmy.
ODPOWIEDZ