Przemoczone buty - utrata właściwości?

Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Hej,

wczoraj połówka w ulewnym deszczu, w butach aż chlupało. Trochę je doczyściłem i schną sobie. Jaki wpływ takie przemoczenie będzie miało na ich kondycje? Głównie chodzi mi o piankową amortyzacje.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

żadnego ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Abyś na pełne słońce ich nie wystawił. Najlepiej jakby sobie schły spokojnie gdzieś w mieszkaniu, możesz gazety napchać do środka pod koniec wysychania.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja po przygodzie z oberwaniem chmury i nowiutkimi butami, napchałam je ręcznikami jednorazowymi. Ładnie przeschły, nic im się nie stało.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W biegach terenowych buty mokre są na koniec wielu zawodów i treningów. Potem lądują w pralce albo w potoku. Żyją niektóre i po parę lat i woda jest ostatnią rzeczą, która mogła by im szkodzić.
b@rto pisze:Abyś na pełne słońce ich nie wystawił. Najlepiej jakby sobie schły spokojnie gdzieś w mieszkaniu, możesz gazety napchać do środka pod koniec wysychania.
Gazety od razu do środka a jeśli buty są bardzo mokre, to gazety raz wymienić na suche. Reszta wilgoci, niewchłonięta przez gazety, szybko już odparowuje. Bez gazet na początku może się zdarzyć, że buty zaśmierdną zanim wyschną.
Zimą, jak nie chce mi się wkładać gazet, to po praniu z lekkim wirowaniem suszę na grzejniku. Ujemnych efektów też nie obserwuję.
ODPOWIEDZ