Jakie buty do biegania? budżet 350zł

kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W zwykłych, letnich butach biegam i w największe mrozy. W zimowych, nawet biegowych, w sezonie wiosna-jesień bym się ugotował. Przy czym wiosna jesień rozumiem przez okres luty/marzec - grudzień/styczeń. Moim zdaniem kiepski wybór na jedyne/główne buty treningowe, raczej jako buty rezerwowe lub główny but na sezon zimowy.
New Balance but biegowy
Grono
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2019, 15:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie przejdzie, on nie oddycha - przy 20 stopniach stopa będzie całkowicie przemoczona - potem...

A zimą stopy Ci nie zamarzną - najwyżej dwie pary skarpetek założysz. Jednak od kiedy biegam (kilka lat) tylko raz mi się zdarzyło założyć podwójne skarpety - przy -26 stopniach. :bum:
W zwykłych, letnich butach biegam i w największe mrozy. W zimowych, nawet biegowych, w sezonie wiosna-jesień bym się ugotował. Przy czym wiosna jesień rozumiem przez okres luty/marzec - grudzień/styczeń. Moim zdaniem kiepski wybór na jedyne/główne buty treningowe, raczej jako buty rezerwowe lub główny but na sezon zimowy.
Wielkie dzięki za te odpowiedzi. W takim razie skreślam te najki z listy.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli te Pegasusy Ci pasowały (przymierzałeś?) to kup je po prostu bez Shielda - wersję "normalną". Bardzo uniwersalny but również.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Pegasusy jak najbardziej spoko, chociaż dużo "siateczki" mają, a kolega się martwi, że będzie mu za zimno (choć uważam, że to obawy absurdalne - zawsze biegam w cienkich skarpetkach, nawet w mrozy i jest git).
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Grono
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2019, 15:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli te Pegasusy Ci pasowały (przymierzałeś?) to kup je po prostu bez Shielda - wersję "normalną". Bardzo uniwersalny but również.
Nie przymierzałem. Oglądając parametry tych Shieldów wydawały się całkiem sensowne. Dzięki za wybicie ich z głowy. Nie wiedziałem nawet ,że jest wersja nie-shield ,cóż w takim razie jednak dalej biorę je pod uwagę -tylko zwykłą wersje.
Pegasusy jak najbardziej spoko, chociaż dużo "siateczki" mają, a kolega się martwi, że będzie mu za zimno (choć uważam, że to obawy absurdalne - zawsze biegam w cienkich skarpetkach, nawet w mrozy i jest git).
Wydawało mi się ,że tak może być. No ale dzięki Wam teraz wiem ,że to były niepotrzebne obawy.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żebyś nie był zdziwiony - owszem, przez 1-2 kilometry może być chłodno, ale później stopa też się rozgrzewa - jak całe ciało i robi się ciepło.
Pegasusy są bardzo uniwersalnym butem, jednak wg mnie nie na każdą stopę - ja jak przymierzałem wersję bodajże 33 i 34 to były dla mnie dużo za wąskie. A wcale nie mam jakiejś bardzo szerokiej stopy.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Mi przez tę siateczkę wydawały się za mało sztywne - stopa mi w nich jeździła. Ale ogólnie bardzo wiele osób sobie chwali Pegasusy, są popularne, więc na pewno nie jest to zły but.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Intersporcie widziałem Pegasusy 35 za <350 (chyba 320, ale głowy nie dam). Chyba całkiem dobra cena za ten but. Jeśli wciąż szukasz, to rozważ Saucony Ride 9/10 lub następną generację Ride Iso. Powinny być do dostania w okolicy górnej granicy twojego budżetu. Dobre do nabijania kilometrów, choć są też cięższe od Pegasusów.
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na teamsports.pl pegasus 35 za 299.99.
Pozdrawiam
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Grono pisze:
Jeśli te Pegasusy Ci pasowały (przymierzałeś?) to kup je po prostu bez Shielda - wersję "normalną". Bardzo uniwersalny but również.
Nie przymierzałem. Oglądając parametry tych Shieldów wydawały się całkiem sensowne. Dzięki za wybicie ich z głowy. Nie wiedziałem nawet ,że jest wersja nie-shield ,cóż w takim razie jednak dalej biorę je pod uwagę -tylko zwykłą wersje.
Pegasusy jak najbardziej spoko, chociaż dużo "siateczki" mają, a kolega się martwi, że będzie mu za zimno (choć uważam, że to obawy absurdalne - zawsze biegam w cienkich skarpetkach, nawet w mrozy i jest git).
Wydawało mi się ,że tak może być. No ale dzięki Wam teraz wiem ,że to były niepotrzebne obawy.
Kolego, butów (zwłaszcza jeśli to mają być buty główne) nie polecam kupować bez przymierzania. Po parametrach, to może elektronikę lub koszulki - gdzie kilka mm w jedną czy drugą nie robi różnicy. To nie buty "raz na pół roku do garnituru, rozbiją się" - jak będą 3mm za ciasne w palcach to się skończy odciskami albo schodzącymi paznokciami. Albo jednym i drugim razem w pakiecie.
biegam ultra i w górach :)
Grono
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2019, 15:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Po przymierzeniu wszystkiech 3 modeli Asics Gel-Cumulus 20, Adidas Solar Drive, Nike Pegasus 35 ostatecznie zdecydowałem się na Adidasy.

Od razu po przymierzeniu but okazał się dobrze dopasowany do mojej stopy, brak problemu z odrywającą się piętą. Stopa bardzo dobrze trzyma się buta, jest tutaj też najwięcej miejsca na palce z całej trójki. Kupiło mnie też to ,że z tej trójki ten model wydaje się być najbardziej dynamiczny.

Najki okazały się porażką. Problem z odrywającą się piętą, przy mocnym zawiązaniu butów było czuć przez język nacisk sznurówek na stopę ,stopa ślizgała się wewnątrz buta i co dziwne buty uciskały podczas chodzenia zewnętrzną część stopy(od spodu). Bardzo mnie to zdziwiło ,zawsze pasowały mi buty Nike. Widocznie nie były mi dane :oczko:

Asicsy miały napewno najlepszą amortyzacje z całej trójki, były nieźle dopasowane i najmniej przewiewne. Zrobiły na mnie dobre wrażenie.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie porady.
ODPOWIEDZ