Jakieś buty jak Altra, ale tańsze

djzj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 18 mar 2015, 08:45

Nieprzeczytany post

Ja zamówiłem w niedziele, wczoraj czyli czwartek kurier dostarczył. Wszystko ok. To już kolejne moje zamówienie w tym sklepie. Sklep ogólnie ok, ale ciekawe co będzie jak trzeba by coś reklamować. Wtedy wiarygodność sklepu się potwierdza. Niestety na ZALANDO się przejechałem.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ten sklep ma jeszcze jeden alias.
Wczoraj kolega pochwalił się, że zamówił sobie Hoka w promocyjnej cenie:
https://www.addnature.pl/hoka-one-one-s ... 94554.html

To ten sam sprzedawca, z adresem:

Friedrichstrasse 6
70174 Stuttgart
Niemcy
Mam nadzieję, że nie trzeba będzie reklamować i że rozmiarowo będą takie same jak Escalante :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djzj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 18 mar 2015, 08:45

Nieprzeczytany post

Właśnie w addnature zamawiałem, to ten sam sklep :)
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prośba o radę .
Biegam w sauconach gdzie wkładka to 29,5cma numer buta to 46 i jest w sam raz. Czy w altrach muszę brać pod uwagę inny rozmiar?
djzj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 18 mar 2015, 08:45

Nieprzeczytany post

No i tu będzie problem. Spróbuj dopasować po rozmiarze w skali UK. odkąd na to patrzę to już nie mam problemów z doborem rozmiaru. Wcześniej jak patrzyłem na EU to często musiałem wymieniać. A teraz zawsze kupuję UK13 i jeszcze nie zdarzyło się żebym musiał wymieniać.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

No jestem w pozytywnym szoku. :taktak:
Dziś, w sobotę kurier przyniósł Altry do domu.

Obrazek
Obrazek

Metka:
Obrazek

Zważyłem i oba ważą dokładnie tyle samo - 274 g, rozmiar EU 45:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12413
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gdyby zrobić w nich coś na podobieństwo takumi ren (boost z przodu podeszwy, lekka pianka z tyłu) to wszystkie modele Altry straciłyby konkretnie na wadze. Taki masywny Torin ważący z 50 gramów mniej, byłby lekki prawie jak startówka.
Awatar użytkownika
Woszkowaty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:17:57
Lokalizacja: Opole

Nieprzeczytany post

@keiw - to chyba lepiej z świątecznym prezentem nie mogłeś trafić :taktak:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z "autoprezentem" - czyli zrobiony sam sobie :bum:

Fajne te Altry Torin.
Są troszkę cięższe od Escalante i bardziej sztywne.

Mają takie nakrapiane elementy. Biega się w nich bardzo dobrze, ale Escalante lepiej odbieram w lekkości i tak jakbym ich nie zauważał na nodze - mam takie dziwne wrażenie idealnego spasowania się z moimi stopami. Nie wiem jak to inaczej określić :oczko:

Dla porównania, waga nowych Escalante, wyciągnięte z wątku -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 45#p919245
Obrazek

Być może Torin lepsze są na obecną pogodę, ale jednoznacznie trudno mi to osądzić. Na razie zrobiłem w nich dwa półmaratony i jedną dyszkę. Pasowały od razu dobrze i mógłbym śmiało lecieć w nich i maraton bez ryzyka jakichkolwiek otarć.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Z "autoprezentem" - czyli zrobiony sam sobie :bum:

Fajne te Altry Torin.
Są troszkę cięższe od Escalante i bardziej sztywne.

Mają takie nakrapiane elementy. Biega się w nich bardzo dobrze, ale Escalante lepiej odbieram w lekkości i tak jakbym ich nie zauważał na nodze - mam takie dziwne wrażenie idealnego spasowania się z moimi stopami. Nie wiem jak to inaczej określić :oczko:

Dla porównania, waga nowych Escalante, wyciągnięte z wątku -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 45#p919245
Obrazek

Być może Torin lepsze są na obecną pogodę, ale jednoznacznie trudno mi to osądzić. Na razie zrobiłem w nich dwa półmaratony i jedną dyszkę. Pasowały od razu dobrze i mógłbym śmiało lecieć w nich i maraton bez ryzyka jakichkolwiek otarć.
no i mam dylemat. Czy zostać przy sauconach, czy wybrać coś nowego? Bardzo mnie ciągnie do altry , chociaż nie wiem jak to będzie z przystosowaniem się do nich, czy eksperymentować przed nowym sezonem. W sauconach drop 8 (ride) , biegam z pięty a tu płasko i niby 2,6, słoniny. Hmmmm....
dan13
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 05 lip 2014, 15:05
Życiówka na 10k: 47:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam i Ride'y 10 i Escalante i wolę biegać w Altrach. Niestety moje odczucia nie będą dla Ciebie miarodajne, bo nie biegam z pięty ale uważam, że Escalante są genialnym narzędziem do poprawy techniki. Jeśli je kupisz, to kieruj się tą perspektywą. Jeśli Ci się nie chce pracować nad tym elementem tj. techniką to kup adidasy na booście :-)
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Z "autoprezentem" - czyli zrobiony sam sobie :bum:

Fajne te Altry Torin.
Są troszkę cięższe od Escalante i bardziej sztywne.

Mają takie nakrapiane elementy. Biega się w nich bardzo dobrze, ale Escalante lepiej odbieram w lekkości i tak jakbym ich nie zauważał na nodze - mam takie dziwne wrażenie idealnego spasowania się z moimi stopami. Nie wiem jak to inaczej określić :oczko:

Dla porównania, waga nowych Escalante, wyciągnięte z wątku -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 45#p919245
Obrazek

Być może Torin lepsze są na obecną pogodę, ale jednoznacznie trudno mi to osądzić. Na razie zrobiłem w nich dwa półmaratony i jedną dyszkę. Pasowały od razu dobrze i mógłbym śmiało lecieć w nich i maraton bez ryzyka jakichkolwiek otarć.
keiw co radzisz kupić , torin czy escalante ? jestem zdecydowany na zakup. Torin cenowo poleciał w dół , teraz to wydatek ok 315 zł . A i escalante niby 100 droższe . Poradź.
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Z "autoprezentem" - czyli zrobiony sam sobie :bum:

Fajne te Altry Torin.
Są troszkę cięższe od Escalante i bardziej sztywne.

Mają takie nakrapiane elementy. Biega się w nich bardzo dobrze, ale Escalante lepiej odbieram w lekkości i tak jakbym ich nie zauważał na nodze - mam takie dziwne wrażenie idealnego spasowania się z moimi stopami. Nie wiem jak to inaczej określić :oczko:

Dla porównania, waga nowych Escalante, wyciągnięte z wątku -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 45#p919245
Obrazek

Być może Torin lepsze są na obecną pogodę, ale jednoznacznie trudno mi to osądzić. Na razie zrobiłem w nich dwa półmaratony i jedną dyszkę. Pasowały od razu dobrze i mógłbym śmiało lecieć w nich i maraton bez ryzyka jakichkolwiek otarć.

keiw co radzisz kupić , torin czy escalante ? jestem zdecydowany na zakup. Torin cenowo poleciał w dół , teraz to wydatek ok 315 zł . A i escalante niby 100 droższe . Poradź.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jakie główne przeznaczenie będzie dla tych butów: treningi, zawody?
Escalante są lżejsze, mają trochę mniej amortyzacji, dobre są na szybsze treningi i na zawody.
Torin mają więcej amortyzacji, będą dobre na treningi na asfalcie, betonowych nawierzchniach (chodniki, kostka brukowa).
Osobiście wolę Escalante ale na Torin nie narzekam.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Właśnie dołączyłem do fanów Altra Escalante. Zakupione na ebay-u :)
Pierwsze wrażenie po włożeniu - te buty są inne niż wszystkie dotychczasowe :lalala:
ODPOWIEDZ