Jakie buty wybrać

forki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:07
Życiówka na 10k: 45min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry. Od dłuższego czasu planuje zakup nowych butów do biegania. Szukam czegoś wygodnego do biegania 3x w tyg ok. 10-15km, głównie bieżnia z tartanu na stadionie, rzadziej asfalt, chodniki. Ze 2-3 razy do roku jakieś zawody półmaratonu. Nie mam na celu bić jakiś rekordów, biegam amatorsko od kilku lat dla zdrowia po prostu. Życiówka na 10km poniżej 45min.
Niestety nie mogę zdecydować się jakie buty wybrać. W sklepach stacjonarnych u mnie w mieście niczego konkretnego nie ma, tym bardziej w moim rozmiarze. Muszę niestety kupić w internecie. Mój rozmiar to 45-46 (29-30cm), mam 182cm wzrostu, waga ok. 85kg.
Do tej pory miałem Adidas Multisport TR, używam ich od 3 lat i niestety już się porwały. Nie były to jakieś super buty, kupiłem za ok. 200zł jako pierwsze lepsze gdy postanowiłem biegać. Dawały radę, nie mogę na nie narzekać. Ale teraz bym już chciał coś konkretniejszego. Stopę mam neutralną.
Co polecicie?
New Balance but biegowy
forki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:07
Życiówka na 10k: 45min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ktoś coś doradzi? Nie mogę się zdecydować co wziąć. Jestem skłonny nawet wydać te 700zł na np. Nimbus ale jak czytam czasem jakieś wypowiedzi na forach to często ludzie odradzają taką półkę amortyzacji ponieważ but ten jest dość wolny. Biegam luźno te 12km/h i pewnie z czasem będę poprawiał tą prędkość.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

wolny but???? :hahaha: :hahaha: :hahaha: uwielbiam
najszybsze są czerwone :lalala: serio
też mi uwierzysz??? :lalala:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1312
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak kupowałem ostatnio buty w sklepie stacjonarnym, to przymierzyłem około 30 par butów. 20 par odłożyłem od razu. kolejne kilka po przebiegnięciu się po sklepie, a ostatecznie w kilku przebiegłem się na bieżni. I z tej sterty butów w zasadzie tylko 3 brałem pod uwagę.
Nie da się tak kupić, żeby było wygodnie. Każdy ma inną nogą i co innego mu pasuje.
Np. bardzo dużo ludzi chwali nike pegasus, a mi te buty kompletnie nie pasują, wolę nike vomero.

https://www.eobuwie.com.pl/ tutaj zobacz, mają fajną opcję zwrotów :hej:
KISS (Keep It Simple, Stupid)
forki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:07
Życiówka na 10k: 45min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze:wolny but???? :hahaha: :hahaha: :hahaha: uwielbiam
najszybsze są czerwone :lalala: serio
też mi uwierzysz??? :lalala:
Ale nie łap za słówka. Wiadomo o co chodzi, duża amortyzacja taka jak np. w Nimbusach. Kayano czy Mizuno Wave Sky/Wave Rider jednak nie nadaje się do szybkich biegów. Dlatego też typowe buty startowe mają mniej użytych materiałów amortyzujących. Jak czytam sobie opisy/opinie produktów to często widzę stwierdzeniach typu "dla osoó biegających 10km/h". Ja te prędkości jednak trochę większe wykręcam. Nie testowałem takich butów z taką amortyzacją, może nie robi to aż takiej różnicy.
Ale mimo wszystko jakaś tam amortyzacja jest potrzebna, bo jednak szczupły i lekki nie jestem. Biegam też głównie po tartanie, myślę, że ta nawierzchnia też jest ciut bardziej miękka niż typowy asfalt.
Slawcio pisze:Jak kupowałem ostatnio buty w sklepie stacjonarnym, to przymierzyłem około 30 par butów. 20 par odłożyłem od razu. kolejne kilka po przebiegnięciu się po sklepie, a ostatecznie w kilku przebiegłem się na bieżni. I z tej sterty butów w zasadzie tylko 3 brałem pod uwagę.
Nie da się tak kupić, żeby było wygodnie. Każdy ma inną nogą i co innego mu pasuje.
Np. bardzo dużo ludzi chwali nike pegasus, a mi te buty kompletnie nie pasują, wolę nike vomero.

https://www.eobuwie.com.pl/ tutaj zobacz, mają fajną opcję zwrotów :hej:
Mam problemy z wyborem tych butów, już powinienem mieć nowe od 2 tyg, a dalej biegam w starych butach z których już mi palec wystaje. W sklepach stacjonarnych u mnie w mieście nic ciekawego nie ma. Martes Sport, Go Sport, Decathlon. Same niskie modele, które w internecie i tak kosztują połowę tego co w tym sklepie. I jak już nawet coś wypatrzę to nie ma mojego rozmiaru.
Nie widzi mi się zamawiać z 5 różnych modeli w 3 rozmiarach każdy. Szukam czegoś optymalnego i uniwersalnego.

Czym różnią się Pegasus 35 od Vomero? Patrzyłem na oba te modele.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1312
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

forki pisze:Nie widzi mi się zamawiać z 5 różnych modeli w 3 rozmiarach każdy. Szukam czegoś optymalnego i uniwersalnego.

Czym różnią się Pegasus 35 od Vomero? Patrzyłem na oba te modele.
Nic nie zrozumiałeś, moja rada jest taka, że jak masz na ślepo kupować w necie, to idź lepiej kup u siebie przymierzając i wybierając z tego co masz. Bo przez neta to loteria. Mi 90% butów nie leży na nodze.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
forki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:07
Życiówka na 10k: 45min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marki Salmon nie brałem pod uwagę nawet, nie słyszałem żeby się ktoś nimi zachwycał.

Koniec końców zamroziłem trochę kasy i zamówiłem kilka modeli do testów w dwóch rozmiarach: asics nimbus 20 i cumulus 19, mizuno wave ultima 10, wave rider 21 i wave sky, saucony ride 10, nike pegasus 35 i vomero 13 oraz adidas energy boost. Myśle, że coś z tego wybiorę. Resztę oczywiście odeślę.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1312
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na bogato :D.
Zrób sobie notatki na przyszłość. Bo pamięć jest ulotna.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
forki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:07
Życiówka na 10k: 45min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie no z 2-3 lata mi buty jak wybiorę to posłużą, później i tak już będą nowe modele, a te obecne niedostępne. Zobaczymy co wyjdzie z tego testowania, mam nadzieję, że te dwa rozmiary dobrze trafiłem i nie wyjdzie, że ten mniejszy jest jednak dalej za duży :D
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

forki pisze:Ktoś coś doradzi? Nie mogę się zdecydować co wziąć. Jestem skłonny nawet wydać te 700zł na np. Nimbus ale jak czytam czasem jakieś wypowiedzi na forach to często ludzie odradzają taką półkę amortyzacji ponieważ but ten jest dość wolny. Biegam luźno te 12km/h i pewnie z czasem będę poprawiał tą prędkość.
To spróbuj Asics Pursue 3 - cenowo o półkę niżej, ja jestem zadowolony. Przesiadłem się z Nimbusów po chyba dziesięciu latach tylko w nich biegania.
Turecki
ODPOWIEDZ