Komentarz do artykułu KIPRUN Fast i KIPRUN Long od Kalenji

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nowe modele butów do biegania zaawansowanego
No chyba jednak nie skoro:
W butach można przebiec 1000 kilometrów.
Wg. producenta to są buty na 3 miesiące w porywach 4 zakładając, że biega w nich zaawansowany amator.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wytłumacz trochę bardziej :) bo nie rozumiem komentarza.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Noooo, taki Maciek ile km w miesiącu robił? 300 chyba wychodziło nie? To skoro sam producent mówi, że buty nadają się do przebiegnięcia 1000km to starcza na 3miesiace z hakiem ;)

Przynajmniej zaawansowanemu amatorowi.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dzisiaj kupiłem model fast.W poprzedniej wersji po dwóch miesiącach zrobiła się dziura.Czyli stare wytrzymały 1000km.Może nowe będą mocniejsze ,aczkolwiek siateczka i profil buta (wąskie) wygląda tak samo.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Decathlon to bezproblemowe reklamacje. Jak ci coś pęknie to po prostu wymieniasz na nowe. Za takie podejście mają dożywotni plus.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Też słyszałem że bezproblemowo rozpatrują reklamacje.Co i dla mnie jest super polityką.Uznałem że reklamowanie tych butów nie byłoby uczciwe z mojej strony bo z tych co miałem tylko jomy wytrzymywały dłużej.Ogólnie z tą dziurą ,która powiększyła się do rozmiaru pięciozłotówki dobiegałem jeszcze z tysiąc km.Ogólnie bardzo wygodne.Dzisiaj pójdzie w ruch ich następca.
adam.b
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2015, 18:18
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Mierzyłem nowy model LD i może pianka jest inna, ale nadal ciężko powiedzieć, żeby te buty były do zaawansowanego biegania. Grubość podeszwy jest zbyt duża, co czyni je niestabilnymi. Dopasowanie do stopy jest rownież słabe: ciasny przód, luźna pięta. Nie miałem jeszcze możliwości przymierzenia modelu Fast, ale jedynie w nim pokładam jakiekolwiek nadzieje jeśli chodzi o buty Kalenji. Z LD męczyłem się kiedyś jeden sezon i dziękuję. Cena może nie jest wygórowana, ale w tej samej można już mieć dużo lepsze modele np. Pumy.
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Planuję wkrótce kupić Kiprun Fast, napiszę za jakiś czas jak z wytrzymałością, zwłaszcza jak się rozpadną po miesiącu :hahaha: . Do tej pory miałem większość modeli z oferty Kalenji, niektóre po kilka par, więc łatwo mogę porównać. 1000km przebiegu to nie taka tragedia sama w sobie, bo większość butów zakupionych od 2013r wyrzucam po ok. ~1200 - niestety jak się ich nie oszczędza i biega przy każdej pogodzie, prędzej czy później zaczyna się rozlatywać góra, w butach Kalenji typowo robią się dziury gdzieś przy palcach a potem to już równia pochyła i klasyfikacja jako robocze albo śmietnik. Pewnie jakbym poszedł do decathlonu to by mi wymienili, ale co innego wymieniać buty które wyglądają prawie jak nowe i ewentualnie mają dziury, a co innego takie które były zabłocone i przemoczone z 50 razy, aż trwale zmieniły kolor.
Z innymi markami i butami które bez promocji są dużo droższe, wcale nie jest jakoś lepiej, a nawet część butów Kalenji (za wyjątkiem tych najtańszych serii) bym w klasyfikacji wytrzymałościowej postawił dość wysoko.
40+ na karku
Strava
ODPOWIEDZ