Przyzwoite wytrzymałe buty - porady

Teppis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć że w temacie biegania jestem totalnym laikiem. Uprawiam kolarstwo, oczywiście amatorskoi jak pewnie wielu z Was zmagam się z problemem braku czasu w dzień - mam go dopiero późnym wieczorem kiedy jest już ciemno. Jako ze jazda na rowerze nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem jako przygotowanie do kolejnego sezonu i utrzymanie formy/wagi postanowiłem rozpocząć jakieś podstawowe treningi biegowe. Zdaje sobie sprawę z tego ze aby biegać komfortowo i przede wszystkim zdrowo dla naszych nóg i całego ciała potrzebne są specjalne buty. Chciałbym zapytać Was, znacznie lepiej obeznanych w temacie, o radę dotyczącą wyboru butów. Zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości, chciałbym tez żeby to nie była ta najniższa półka, ale takze nic z topu. Jeśli chodzi o podłoże - najczęściej będą to oczywiście chodniki. Przedziału cenowego nie ustalam, bo po prostu nie wiem z jakim wydatkiem mam się liczyć. Widziałem że inni użytkownicy prosząc o rady podają swoją wagę- moja waha się w przedziale 71-74 kg. Dzięki z góry ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Najbezpieczniej, to bedzie jezdzic jednak na rowerze, ale w domu, na rolce :oczko:
I do sezonu kolarskiego tez sie lepiej przygotujesz.
Teppis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam trenażer, ale jest to naprawdę nudne i męczące psychicznie. W weekendy mam czas i jeżdżę w lesie na rowerze przełajowym, ale chciałbym tez trenować w tygodniu, uznałem ze dobrze będzie spróbować wielu zajęć.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

TUTAJ znajdziesz zestawienie butów, które powinny spełniać Twoje kryteria. Które będą najlepsze? Tego nie wiem, zalecam przymierzenie kilku modeli, a następnie wybierz najwygodniejsze. Jak masz jakieś pytania/wątpliwości, to śmiało.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Teppis pisze:Zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości, chciałbym tez żeby to nie była ta najniższa półka, ale takze nic z topu.
Pewnie nie bedzie latwo, bo to "przeterminowany model" - ale jakby udalo Ci sie trafic jeszcze gdzies Adidas Supernova Glide 6 albo 7, to chyba byloby idealnie.
To byly doskonale, BARDZO wytrzymale buty - osobiscie mam z nimi swietne doswiadczenia, a czytalem wiarygodne relacje o bieganiu w nich ponad 3000 km (Asicsy przy takim dystansie najpewniej 3-4 razy juz by sie rozpadly...).

Niestety podobno nowsze wersje tego modelu zostaly juz wyprodukowane przy decydujacym udziale ksiegowego - czyli uzyto tanich, gorszych materialow i nie sa juz tak trwale, wiec tutaj bylbym juz podejrzliwy.
ODPOWIEDZ