Buty do biegania-TANIE-co wybrać?

Kuba83
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2017, 21:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!
Szukam butów do biegania,treningowych w niskiej cenie(ale nie Lidl,czy Biedronka)
Mam 34 lata,187cm wzrostu i ważę 86 kg.Typowa waga dla wzrostu.Stopa 45.
Szukam porady dotyczącej butów do biegania głównie po asfalcie,betonie choć zdarza się las czy droga gruntowa.
Biegam około 10-12km 3-4 razy w tygodniu.Chciałbym by buty były na obecną porę roku,bo te co mam(jakieś tanie Kalenji) mają wstawki z siatki,co nie jest dobre na zimę.Do tego jeden but obgryzły myszy,bo trzymałem je w pakamerze-warsztacie na strychu,a mieszkam na wsi(5km od Grudziądza-Dolna Grupa)
Na razie te buty jeszcze starczą,ale chodzę na treningi Akademii Biegania w Grudziądzu i potrzebowałbym coś lepszego.
Nie kupię butów drogich,bo nie mam kasy na nic(budowa).Jakieś g... z Lidla czy Biedronki mnie NIE INTERESUJĄ(widziałem buty robocze robione"na taśmie" w Grudziądzu a te "marketowce" mi takie przypominają).To się rozpada w oczach i wydziela trucizny.Nawet dostałem propozycję zabrania takich pseudo butów z targowiska....na opał.Nie będę tym palił,bo pojęcie o chemii i chińskim badziewiu mam.
Tak więc szukam butów do 300zł,może +/- 50-70zł(ale to maximum).Buty powinny nie przemakać(no ale nie do przesady) i być na zimę.
Myślałem o butach z Decathlonu.Mają różne modele ale nie wiem co wybrać.No i rozmiaru też nie mogę znaleźc,bo jest"przetrzepane" i zostały małe rozmiary.
Profesjonalne,markowe buty są poza moim zasięgiem z powodu braku kasy.
Czy ktoś na Forum mógłby mi coś doradzić?Mój ojciec najchętniej kupiłby byle co z promocji,a ja nie chcę bo wiem,że najważniejsze są właśnie buty.
Czekam na propozycję i linki do sklepów i aukcji Allegro.Ewentualnie można się ze mną skontaktować pod adresem urban832@wp.pl I tak dość spamu przychodzi na ten adres.Ale proszę o WYROZUMIAŁOŚĆ.
New Balance but biegowy
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolego, dokładnie pod Twoim tematem jest identyczny wątek, przeczytaj.
Jeśli chodzi o decathlon- właśnie kupiłem kiprun ld, jest pełna rozmiarówka, kosztowały 200 zł. Biegam tak jak Ty, głównie po asfalcie. Mają dość dużą amortyzację i myślę, że dla Twojej wagi byłyby ok. Są dosyć zabudowane i myślę, że na zimę będą ok. Ludzie piszą, że biegali w nich po 2 tys. km - zobaczymy...
W decathlon jest promocja, razem z kiprun ld można dokupić sd, za obie pary 325 zł. Mierzyłem - wygodne, dosyć lekkie i do szybszych treningów wydają się ok. Może warto rozważyć?
Kolega w sąsiednim wątku podlinkował nike vomero 12- nie miałem, ale też z dobrą amortyzacją.
Poczytaj i popatrz na propozycje kolegi @barto i poprzymierzaj.
W Twoim budżecie spokojnie kupisz coś dobrego i wygodnego do codziennych treningów.
Pozdrawiam
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kuba83 pisze:Tak więc szukam butów do 300zł,może +/- 50-70zł(ale to maximum).
O! Z takim budzetem, to masz kupe forsy do wydania!
Ja pare lat temu zalozylem sobie, ze na dwie pary przyzwoitych butow do biegania rocznie nie wydam wiecej anizeli 500 PLN. I bez problemu mi sie udaje (przyklad: Adidas Supernova Glide za 270 PLN, czy New Balance 890 za 200 PLN).
Kuba83 pisze: Profesjonalne,markowe buty są poza moim zasięgiem z powodu braku kasy.
To nie jest prawda, Nike Pegasus czy Adidas Supernova za ok. 250 PLN w odpowiednim sezonie da sie znalezc (czyli dwa razy w roku: lipiec/sierpien i styczen/luty).

Jedyny problem, ze jesli chcesz kupic to "natychmiast dzis", mozesz miec pewien problem. Ale dzisiaj jest Black Friday - wiele sklepow robi promocje, jesli jestes gotowy kupic przez Internet, to poswiec kwadrans na ogladanie stron sklepow - wg mnie za 300 PLN da sie kupic wypasione buty biegowe (co najwyzej beda "przeterminowane", czyli z ub. sezonu ;-), a jak wezmie sie pod uwage dodatnia wartosc z podanego przez Ciebie "+/-", to wybor masz OGROMNY.
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Popatrz na stronie Nike, wczoraj kupiłem Pegasusy z tego sezonu za 230zł z przesyłką za free.
Ale... chcesz nieprzemakalne. Kiepski pomysł, że tak powiem. Wilgoć nie ma jak się wydostac i stopa się gotuje w takim bucie.
Możesz na Zalando popatrzeć za Adidas Kanadia 7 GTX, widziałem ostatnio za jakies 270zł. Ale wygodą daleko im do letnich butów.
Kuba83
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2017, 21:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!
Jednak kupiłem Kalenji Kiprun LD z Decathlona za 199,99zł i darmową przesyłką pobraniową.Dzisiaj przyszły i przebiegłem w nich 13km(liczyłem aplikacją Endomondo w telefonie).Buty wygodne,amortyzacja dość dobra i nie wyglądają jakby miały się zaraz rozlecieć(a te biedronkowe to się właśnie rozlecą).Ciekawe jak sprawdzą się zimą?
Pierwotne fundusze trochę zawyżyłem,bo nie wiedziałem.
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No, to myślę, że dobry wybór.
Myślę, że zimą spokojnie dadzą radę, oczywiście nie na lód.
Co do butów z "biedronki". Z tymi tanimi to nie zawsze jest tak źle. Ja zeszłą zimę przelatałem w "trailowych" butach z lidla pewnie za ok. 70zł. Nic im nie jest, ale pewnie mają tylko z 300km przebiegu. W tym roku w dużym śniegu i jeżeli mi się zdarzy biegać w terenie - pewnie znowu w nich pobiegam.
Pozdrawiam
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
ODPOWIEDZ