100km po górach - doradźcie buty.

Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mg79 pisze:Jakieś straszne doświadczenia macie z tymi Salomonami. Ja nie używam praktycznie innych butów od kilku lat (tylko na asfalt mam inne) i tak:
...
A czy często biegasz po kamienistych szlakach? Moje buty najszybciej zużywają się od kontaktu cholewki z luźnymi kamieniami.
New Balance but biegowy
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Panowie a czy możecie sie skupić na poradzeniu butów konkretnie pod 100km ultras po górach. Tu chodzi PRZEDE WSZYSTKIM o buty wygodne zeby stopy wytrzymały ten dystans bez bąbli i pęcherzy.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skąd mamy wiedzieć, jakie buty nie będą cię obcierały na setce? Żeby być tego w miarę pewnym,, musisz w jakieś kupić i pobiegać w nich najdłuższe treningi po górach.
mg79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2014, 14:16
Życiówka na 10k: 37:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
mg79 pisze:Jakieś straszne doświadczenia macie z tymi Salomonami. Ja nie używam praktycznie innych butów od kilku lat (tylko na asfalt mam inne) i tak:
...
A czy często biegasz po kamienistych szlakach? Moje buty najszybciej zużywają się od kontaktu cholewki z luźnymi kamieniami.
Sporo biegam po szutrowej drodze utwardzonej grysem (nie wiem czy tak się to nazywa - chodzi o kamienie średnicy 0.5-3cm o ostrych krawędziach), ale chyba nie o takich kamieniach mówisz, bo te prędzej uszkodzą podeszwę niż cholewkę.
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Skąd mamy wiedzieć, jakie buty nie będą cię obcierały na setce? Żeby być tego w miarę pewnym,, musisz w jakieś kupić i pobiegać w nich najdłuższe treningi po górach.

ja nie prosze o odpowiedź jakie buty nie bedą MNIE obcierały bo tego oczywiście nikt z Was nie wie.
Ja prosze o podzielenie sie opiniami które buty nie obcieraja WAS na takich dystansach bo to dla mnie jakiś punkt zaczepienia gdzie i czego szukać.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Bieszczadach na 113 km; w kamienistych Pirenejach na 87 km i na krosowych 100 milach po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - trailrock 255 Inov-8. Żadnych otarć, odparzeń i pęcherzy. Lekkie i bardzo przewiewne, ale trzeba się do nich przyzwyczaić (niewielki drop i średnia izolacja od podloża).
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mareko pisze:ja nie prosze o odpowiedź jakie buty nie bedą MNIE obcierały bo tego oczywiście nikt z Was nie wie.
Ja prosze o podzielenie sie opiniami które buty nie obcieraja WAS na takich dystansach bo to dla mnie jakiś punkt zaczepienia gdzie i czego szukać.
Moim zdaniem to zbyt indywidualna sprawa. Każdego może obcierać, lub nie, coś innego lub w innym miejscu. Powiem więcej: swój najdłuższy dystans przebiegłem w butach jednego z dwóch wiodących producentów i skończyłem z dużym pęcherzem z boku pięty, mimo że treningi do 40 km niczego takiego nie zapowiadały. Ale pozostałe cechy tego buta są tak dobre, że na kolejny start na takim dystansie, w takim samym terenie znowu je wybiorę.
rubin pisze:W Bieszczadach na 113 km; w kamienistych Pirenejach na 87 km i na krosowych 100 milach po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - trailrock 255 Inov-8. Żadnych otarć, odparzeń i pęcherzy. Lekkie i bardzo przewiewne, ale trzeba się do nich przyzwyczaić (niewielki drop i średnia izolacja od podloża).
Mam Trailrock 235 (ta sama podeszwa ale z lżejszą cholewką) i nie przekonuje mnie. Do mokrej skały słabo się klei, przy większym błocie też nie mam do nich zaufania na zbiegach (trawersach). W obu aspektach podeszwa X-talon'ów bije na głowę podeszwy Trailrock'ów. Trailrock jest fajny na szutry i gdy jest w miarę sucho. Jeszcze jedna uwaga: cholewka 235 bardzo szybko się przeciera; 255 jest pewnie lepsza, bo ma więcej wzmocnień.
kamel89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:28
Życiówka na 10k: 48 min 28 sek
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nieprzeczytany post

Witam. Za dwa miesiące startuje w swoim pierwszym ultra ok 50 km w Jakuszycach. Sprawa się ma tak że ciągle katuje moje glide boost 8. Przydało by się jakieś w teren. Jak na razie wybrałem dwa modele (głównie ze względu na cenę) jeden to adidas kanadia tr 8 http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... a-8-bb4416 albo NIKE-ZOOM-WILDHORSE 3 http://www.runnersclub.pl/product-pol-3 ... html#close
Czy ktoś miał z nimi doczynienia?

Wysłane z mojego Nexus 5X .
Blog http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 10#p630610
Komentarze http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38120

Czasem by móc biec dalej trzeba na chwilę się zatrzymać
ODPOWIEDZ