buty do krótkich dystansów ale nie kolce

Lukas_B
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2017, 22:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie użytkowników,
Od niedawna zacząłem przygotowywać się do amatorskiej wrześniowej imprezy lekko-atletycznej biegu na 400 metry/sztafeta (70 drużyn, 5 osób w drużynie, z tym, że wygrywa zespół który zrobi najwięcej okrążeń w ciągu godziny). W planie trenigowym podczas tygodnia robię siłę biegową + wieloskoki, wytrzmałość tempową (5x500m), sprinty 8-10x150 metrów plus duże zabawy biegowe 3x800 metrów wszystko na murawie w parku, być może co drugi tydzień treningi będę egzekwował treningi na tartanie.
Z racji tego, że impreza jest typowo amatorska nie mogę używać kolców. Szukam butów do treningu i do startu (bądź do obu przypadków). Mam 188 cm wzrostu i 80kg wagi, stopa neutralna. Do wydania mam + - 500 złotych (na parę w razie konieczności). W sklepie biegowym przymierzałem kilka rodzajów butów i wstępnie odpowiadały mi buty Asics Ds Trainer (rozmiar 47, 30cm wkładka), aczkolwiek przed zakupem chciałbym poprosić o Waszą opinię. W ofercie asicsa jest również model DS Racer i zastanawiam się czy z racji mniejszej wagi będą one bardziej odpowiednie do treningu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ