Bieganie w nocy z lampką na głowie

Raczu
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 07 gru 2008, 20:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Annopol
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Teraz gdy mamy krótkie dni biegam w nocy , ponieważ ide do pracy i zamierzam sobie kupić lampke na głowe. Jeśli ktoś biega z lampą prosze powiedzieć czy dobrze się biega i czy można biegać w lesie. Prosze też o pomoc gdzie mozna kupic taka lampkę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wielu biega z czołówkami na głowie, ja osobiście używa Petzla muyo xp (jeżeli nie przekręciłem nazwy). Z doświadczenia Ci powiem, że bez problemu można z nimi po lesie biegać. Ja zazwyczaj biegam przed pracą koło 4:30-5:00 rano (ostatnio tylko nie biegałem bo kontuzja). I daje radę, co prawda jakiś szybkich treningów raczej przy tym nie zrobisz a spokojne wybiegania czy też kross.
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

Biegałem z taką podróbką tych lampek. Nie potrafię wskazać minusów a plusy owszem
- oszczędzasz baterię pulsometru (zegarka), bo kierujesz wzrok na tarczę i wszystko na niej widzisz
- dostrzeżesz ewentualne dziury na drodze
no może jeden minus
-czasem ludzie spoglądają jak na wariata :-)

Lampka nie zsuwała mi się z głowy.
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
gl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

kup jakieś diody, jest tego sporo, ja używam modelu z serii Tikka 2 Petzla - najtańsza Tikkina 2 kosztuje na Allegro z przesyłką poniżej 60zł (zakup w sklepie, paragon); wyższe modele z tej serii ważą tyle samo, świecą - rzecz jasna - jaśniej, ale ...tylko przez pierwsze kilkanaście godzin - tak przynajmniej wynika z danych producenta;
jeżeli będziesz biegać po znamym lesie to Tikkina 2 wystarczy, a na bateriach zaoszczędzisz, choć przy diodach generalnie długo wytrzymują (litowych nie wolno stosować w niektórych modelach, sprawdź w instukcji);
wcześnij biegałem z Zoomem Petzla (klasyka wśród czołówek), ale to się mocno telepie;
co do czołówek, to generalnie nie sprawdzają się przy mglistej czy deszczowej pogodzie - światło odbija się prosto w oczy i razi; pomaga trzymanie latareczki w ręce (niżej), Petzl oferuje też taki patencik do zawieszania czołówki np. na wysokości pasa (Adapt), ale tego nie używałem;
uznane marki to jeszcze Silva (o ile pamiętam, założyciele biegali na orientację), Black Diamond; pojawiło się też sporo czołówek firmowanych przez znanych w świeice producentów sprzętu turystycznego;
no-name'ów czy "egzotyki" nie kupuj;
pzdr
gl
Raczu
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 07 gru 2008, 20:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Annopol
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A co jak bede biegał ze zwykłą lampą za 20 zł.
gl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Raczu pisze:A co jak bede biegał ze zwykłą lampą za 20 zł.
na pewno zaszczędzisz ~35zł przy zakupie;)
pzdr
gl
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Był wątek o tym, tylko kurcze szukajka coś nam nawaliła od przejścia na phpbb3 - dałem temat : http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=16505

Co do latarek, to sporo osób ma takowe tutaj. Ważne, żeby latarka miała szeroki kąt oświetlenia. Ja raz biegałem z trochę gorszą od tej : http://allegro.pl/item870003578_latarka ... _6led.html, a dokładnie z pierwszą jaka jest pokazana w tym wątku: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=31701 i sprawowała się świetnie.
Crazyfly
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 01 paź 2008, 15:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam
Mozna biegac, biegam tak po lesie i po plazy wieczorami,
uzywam takiej czolowki; jej zalety to regulowany kat, mozliwosc wlaczenia jednej lub dwóch diod - wtedy masz szerszy kat widzenia, przezyla deszcz i dwa harpagany, gory wiele dla niej niekorzystnych sytuacji.

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=5152

pzdr
andrzej/gdy

1316km/2012 ( 400 km boso)
1420 km/2013( 350 km boso)
42,195 3H58' na bosaka po plazy ( 2014)
66 km B7D Krynica 9:58
65 km TUT ( Trójmiejski ULTRA Trail ) 8:41
65 km B7D Krynica 9:21
Run for Fun - Gdynia No.1
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

http://www.allegro.pl/item870536809_czo ... s_0zl.html

Można kupić tańszą, ale ... Ja jestem z tej zadowolony; tańsza = słabsze światło i mniej ustawień.
Ta lampka posiada bardzo fajną klapkę która rozszczepia światło (w czasie mgły inaczej nie pobiegniesz).
Ogólnie, biegam z nią wszędzie po zmroku, bieganie po lesie po 4.30min/km nie jest problemem, szybciej byłoby już chyba trudno; ale po nocy temp po lesie raczej się nie robi.

Pozdro...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 09 lis 2009, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: GNIEW

Nieprzeczytany post

Ja osobiście biegam z lampką w dłoni. Mała lekka diodówka. Próbowałem biegać z czołówką lecz u mnie się nie sprawdziła. Zaletą latarki w dłoń jest to że możesz skierować strumień światła do tyłu gdy zbliża się w twoim kierunku samochód.
[url=http://run-log.com/profiles/profile/AkitaInu][img]http://run-log.com/site_media/media/footers/dff69a8f6d6bb83aaefb19e80c2e0ec9.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Ja sie właśnie zastanawiam nad zakupem z pośród:

Energizer Advanced Headlight 6 LED
Obrazek
a MacTronic NICHIA 0,5W
Obrazek

i zastanawiam sie czy jest możliwość przypięcia jej wokół bioder/pasa bo na głowie nie chce nosić jej a na pasie jak ustawie po odpowiednim kontem bedzie świecić kilka metrów przed niezależnie czy odchylę czy pochyle głowe
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

moim zdaniem nie sprawdzi się na pasie. Głowa jest tak fajnie amortyzowana przez kręgosłup, że prawie nie ma wibracji na jej czubku, natomiast przy pasie będzie Ci latać na wszystkie strony, choć mogę nie mieć oczywiście racji.
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie, głowa to najlepsze miejsce na tego typu wynalazki :)
kowi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2010, 23:28

Nieprzeczytany post

MacTroniki podobno są spoko, najlepszy stosunej swiatlo/ceny, gorsze jakościowo od czołówek Petzla, ale sporo tańsze. Używam Tikki PX Petzla już jakieś 2lata sprawuje się bez zastrzeżeń, oczywiście słąbiej świeci od Myo Xp, ale jest znacznie tansza. Jak chcesz bardzo szybko biegac, to według mnie Myo XP jest jedynym dobrym rozwiazaniem i jednym z najdrozszych ;p
pawel84
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Ja mam tą i bardzo sobie chwalę: http://www.e-zawrat.pl/czolowka-1nl2l-m ... p-350.html Choć pasek na czoło mógłby być troszkę dłuższy bo po paru godzinach marszu troszkę ciśnie, co do biegania to sprawdza się bardzo fajnie a jak nie chce mi się nosić na głowie to zawieszam sobie na szyi choć wtedy troszkę za bardzo lata, lampka hula mi już ok 30h na jednych bateriach i na razie nie zapowiada się żeby miała zamiar przestać:)
ODPOWIEDZ