Saucony Peregrine ISO czy ...?

mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Witam. Co prawda zadawałem już te pytanie na blogu, ale może tutaj więcej osób przeczyta i doradzi. Do rzeczy - Szukam butów w teren. Chcę w nich biegać w urozmaiconym terenie leśno/polnym także po błocie. Od jakiegoś czasu "trenuję" na hałdach gdzie są ostre podbiegi/zbiegi, dużo luźnych kamieni a po deszczach mega błotko. Chciałbym też "zakosztować" przygody górskiej ale na początek myślę o czymś łatwiejszym - Beskid Śląski/Żywiecki. W Tatry i na skały nie zamierzam się wybierać :hej:
Chciałbym też w nich pobiegać zimową porą; moje asfaltówki Adidasy na śniegu/błocie pośniegowym zachowują się jak łyżwy :bum:
Mam bardzo krótką stopę - 26cm ale szeroką. W adidasach asfaltowych biegam w rozmiarze 41 1/3. Wcześniejsze buty też były w okolicach 41,5. Do tej pory miałem 1 buty terenowe - Salomony Trailster. Niestety okazały się za wąskie. Gdzieś do ok 10km biegło się w miarę ok ale powyżej tego dystansu zaczynał się ból a gdzieś po 15-17km wyskakiwały pęcherze wypełnione krwią, więc z nich zrezygnowałem. sprzedawca w "SB" zasugerował, że winne są buty, które "nie są butami do biegania" (chociaż na stronie Salomona jak byk - but do biegania).
W sklepie w moim rozmiarze były tylko (przymierzyłem) Salomony Speedcross 5 (41 1/3) i wydawały się ok. Mierzyłem też jakieś Nike ale nawet w rozmiarze większym były za wąskie. Jak poczytałem trochę w internetach to polecane są także Peregrine ISO, które też mi się podobają - pasowały by do moich wymagań. Z tym, że jedyny "problem" to niski (4mm) drop. Byłby to duży problem, jeśli do tej pory obieguję jedynie 10mm ?? W końcu udało mi się przymierzyć ale tylko w rozmiarze 43. Oczywiście były za długie, ale na szerokość i wysokość myślę że były by w sam raz. Podobno Saucony ma zawyżoną rozmiarówkę i na mnie by spasiły 41.

Brać Salomony, Saucony czy może coś jeszcze spełniało by moje wymagania ????
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kup wygodne. Serio, lepiej nie da się Ci doradzić, bo z butami to loteria - jednemu przypasują takie, drugiemu śmakie. Jak nie możesz przymierzyć, to chociaż zamawiaj rozmiary obok siebie i odeślij niepasujące. Zazwyczaj firmy już oferują darmowe zwroty, korzystaj z tego. Jedyny minus - zamrozisz na chwilę kasę.
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

A jak się ma sprawa z dropem? Mocno to odczuję, czy da się przejść łagodnie z 10 do 4 nie mając nic pośredniego?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja z 10 (adidas) na 4 (saucony) przeszedłem bez większych problemów.
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

A więc zamówiłem Saucony w rozmiarze 41. Jednak na Black Friday trafiłem na dobrą cenę - 329,99 :ble:
ODPOWIEDZ