SAUCONY FREEDOM ISO czy są dla mnie?

wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2621
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

Freedom ISO 2 są o pół numera większe od jedynek. Jedynki po pół roku użytkowania mają już niestety przetarcia na cholewce - jestem zawiedziony jej trwałością. Dwójki mają inny materiał, który wydaje się mocniejszy, ale nie wiem jak będzie w praktyce.
Dla mnie to bardzo uniwersalne buty i wyjątkowo wygodne - Adidasy EnergyBoost i SolarBoost, to przy nich żelazka. :oczko:
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szmojtek, jak Ty te buty znalazłeś? Cena bardzo fajna. Wszedłem na stronę sklepu i chciałem zobaczyć inne buty z Saucony, to tam nie ma Freedom i wyszukiwarka nie znajduje tego modelu.
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Google mi znalazło:) Tylko sklep ma średnie opinie, ale może zaryzykuję.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 704
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

wigi pisze:Jedynki po pół roku użytkowania mają już niestety przetarcia na cholewce - jestem zawiedziony jej trwałością.
Ja miałem po 2 miesiącach/500km przetarcia na piętach. Tez się zawiodłem.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

A ja się trochę na freedom iso zawiodłem, nawet nie pod kątem użytkowym bo do "konsumpcji" nie doszło ale bardziej pod kątem dopasowania. Zamówiłem przez neta, standardowo rozmiar w jakim kupuję kinvarę czy fastwitch i niestety wpadka. But ma jakby lekko zaniżoną rozmiarówkę, do tego jest wąski z przodu, wydaje się też dość płytki i ogólnie niewygodny. Więc niestety to but nie dla mnie, eksperyment nieudany i będę zwracał.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uo, zupełnie inne odczucia niż ja mam z nimi.
Gdyby mnie ktoś zapytał, to bym powiedział, że Freedom 2 jest szeroki w palcach a stopa jest otulona systemem ISO dając super dopasowanie. Ale oczywiście każdy ma swoje odczucia. Zgodzę się z zaniżoną rozmiarówką. Kinvary w US 9,5 są takie w sam raz, może nawet bym powiedział, że na styk. Freedom w tym samym rozmiarze ma baaaaardzo dużo miejsca jeszcze przed palcami.

Co do trwałości - ja mam przetarcie nad dużym palcem - tak po około 800 km się pojawiło. W żadnym innym bucie nie miałem czegoś takiego. Ale i tak kupię następną parę (jak znajdę w dobrej cenie, to spartoliłem jak kolega wrzucił ze sportisimo a ja nie skorzystałem), bo w żadnych nie czuję tak wielkiej wygody.
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Dzięki wszystkim za pomoc kupiłem ostatecznie saucony freedom iso 2 w rozmiarze 47. Grubszy język niż w jedynkach to dla mnie ogromny plus, bo z racji wąskiej stopy muszę mocno sznurować buty. W palcach rzeczywiście duużo luzu, ale to nie powinno przeszkadzać. Jak na tak miękkie buty i do tego bez stabilizacji, wydają się być bardzo stabilne, być może jest to kwestia niskiego drop.
I w związku z tym niskim dropem mam pytanie. Czy jeżeli do tej pory biegałem w butach o dropach 10, 8mm, to mogę od razu przestawić się na freedomy i lecieć w nich jakieś lekkie rozbieganie 10-12 km? Czy może bezpieczniej robić to stopniowe? Trochę problemów z achillesem, zespołem mięśnia piszczelowego tylnego i pronacją w swoim życiu miałem...
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Czy te buty nadadzą się dla biegacza z szeroką stopą , potrzebuję dużo miejsca na palce, w "normalnych" butach często mam odciski na małym palcu, mam problemy z zakupem normalnego obuwia.
Biegam od kilku tygodni, najpierw w tanich Run Active z Decatlonu na próbę (są niestety dość wąskie jak wszystkie buty kalenji), czy bieganie to dla mnie, tydzień temu kupiłem po "badaniu stopy" w sklepie biegowym Saucony Hurricane 4 wersja wide (stopa lekko pronująca, saucony iso guide były zbyt stabilizacyjne, aż bolała noga od tego). Buty są mega wygodne , ale jednak ciężkawe (zwłaszcza dla szczupaka 65 kg), dobre na długie wybiegania, albo do codziennego chodzenia. Waga rozmiaru 10 US to 355 gr. Chciałbym coś w okolicach 300 gr najwyżej. do interwałów i startów na 5,10 km. Myślę, że na krótsze biegi nie potrzeba mi specjalnej stabilizacji, czytałem ostatnio, że nawet im mniej takich udziwnień tym lepiej dla stopy.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

b@rto pisze: Gdyby mnie ktoś zapytał, to bym powiedział, że Freedom 2 jest szeroki w palcach a stopa jest otulona systemem ISO dając super dopasowanie
Akurat ja miałem jedynki i niestety zupełnie nie poczułem tego o czym piszesz. Zamówiłem rozmiar EUR 45 czyli 11 US, przy butach saucony kupowanych w sieci zazwyczaj trafiałem z tym numerem, dotychczas zdarzyła mi się jedna wpadka przy kinvara 8 gdzie rozmiarówka też chyba z lekka była zaniżona. Przy freedom iso odczucia podobne, czyli wąskie z przodu, trochę płytkie i ciasne, długość jak cię mogę ale jeszcze trochę miejsca by nie zaszkodziło. Do tego jeszcze coś mnie gniotło w podeszwę. Z wyjętą wkładką było trochę lepiej no ale przecież nie będę biegał bez wkładek w nie tanich przecież butach. Może dodatkowa połówka rozmiaru załatwiłaby sprawę no ale nie ma 45,5, a 46 to już mógłby być kajak.
50latek pisze:Czy te buty nadadzą się dla biegacza z szeroką stopą , potrzebuję dużo miejsca na palce, w "normalnych" butach często mam odciski na małym palcu, mam problemy z zakupem normalnego obuwia
Też mam dość szerokie stopy i jak pisałem powyżej u mnie freedom iso się nie sprawdził, może dwójka jest pod tym kątem lepsza, ale to trzeba przymierzyć i sprawdzić indywidualnie. Natomiast jeśli chcesz coś lżejszego od saucony to ja moge polecić kinvara 10, dość uniwersalny but który powinien sprawdzić się w zasadzie na każdym dystansie, może oprócz mocnego biegania po tartanie bo tam wyłazi jego kapciowatość, ale na 5-42,2k na ulicy jak najbardziej.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

pma pisze: Natomiast jeśli chcesz coś lżejszego od saucony to ja moge polecić kinvara 10, dość uniwersalny but który powinien sprawdzić się w zasadzie na każdym dystansie, może oprócz mocnego biegania po tartanie bo tam wyłazi jego kapciowatość, ale na 5-42,2k na ulicy jak najbardziej.
Nie muszą być od saucony. Musze mieć miejsce z przodu i szerokość. hurricane kupiłem w wersji wide. Czy kinvara ma wersje wide? ja akurat trenuje interwały na stadionie, ale moje tempo to 4:00-5:30 więc raczej te buty nie były by kapciowate dla mnie. Porównuje recenzje na pawelbiega i kinvara 10 w ocenach stabilizacji, amortyzacji, elastyczności wydaje się być tym czego potrzebuję. Musiałbym tylko przyzwyczaić się do drop 4, hurricane maja 8, ale już trenując interwały staram się lądować na śródstopiu.
Trochę dziwne tylko, że w jego recenzji kinvara ma ocenę 4/7 w amortyzacji i też elastyczności, a freedom 5/7, przecież but z większa amortyzacja powinien być chyba mniej elastyczny.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Trochę dziwne tylko, że w jego recenzji kinvara ma ocenę 4/7 w amortyzacji i też elastyczności, a freedom 5/7, przecież but z większa amortyzacja powinien być chyba mniej elastyczny.
No wlasnie nie.
Pianka Everun z Freedom swietnie amortyzuje, a jednoczesnie podeszwa jest bardzo gietka.
Kinvary 9 sa twardsze (mniej amortyzuja) i podeszwa jest sztywniejsza, ale za to sa lzejsze.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

szmojtek pisze:I w związku z tym niskim dropem mam pytanie. Czy jeżeli do tej pory biegałem w butach o dropach 10, 8mm, to mogę od razu przestawić się na freedomy i lecieć w nich jakieś lekkie rozbieganie 10-12 km? Czy może bezpieczniej robić to stopniowe? Trochę problemów z achillesem, zespołem mięśnia piszczelowego tylnego i pronacją w swoim życiu miałem...
Zrob sobie najpierw w nich jakis krotki bieg 6-8km i zobacz jak Twoje lydki zareaguja.
Jezeli lydki beda mocno bolaly po tym biegu, to przestawiaj sie stopniowo.
Zakladaj je na razie np. co 3-ci bieg, a dopiero po jakims czasie przejdz na nie calkowicie.
Jezeli miales problemy, to lepiej dmuchac na zimne.
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Jest git! Przed chwilą pyknąłem w nich dyszkę i jest mega fajnie! Najwygodniejsze buty jakie miałem. Większość trasy na śródstopiu, kilka krótkich odcinków na całej stopie. Super amortyzacja super miękko, super stabilnie i mega sprężyście. Widzę że 4mm dropu nie będą dla mnie problemem. Od bardzo wielu lat trenuję boks, a tam praktycznie cały czas pracuje się na śródstopiu.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

szmojtek pisze:Dzięki wszystkim za pomoc kupiłem ostatecznie saucony freedom iso 2 w rozmiarze 47. Grubszy język niż w jedynkach to dla mnie ogromny plus, bo z racji wąskiej stopy muszę mocno sznurować buty. W palcach rzeczywiście duużo luzu, ale to nie powinno przeszkadzać. Jak na tak miękkie buty i do tego bez stabilizacji, wydają się być bardzo stabilne, być może jest to kwestia niskiego drop.
Czy wg Ciebie będą dobre dla kogoś z szeroką stopą?
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Nie wiem, jak pisałem mam wąska stopę i po mocnym ściągnięciu sznurówek, buty trzymają się stopy bardzo fajnie, a w palcach mam od groma luzu, który mi nie przeszkadza. Dodam tylko, że zdarzały mi się buty, które musiałem jeszcze bardziej ściągać sznurówkami, żeby mi się trzymały stopy, wiec chyba freedomy oprócz miejsca na palce aż tak szerokie nie są.
ODPOWIEDZ