Jakie buty do biegania? budżet 350zł

Grono
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2019, 15:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Biegam od początku roku, do tej pory nabijałem kilometry w jakiś butach lifestylowych które miałem pod ręką. Na początku chciałem tylko podreperować kondycyję ,ale spodobało mi się i... szukam teraz mojej pierszej pary butów do biegania. Chciałbym wydać od 200 do max. 350zł.

Poczytałem o tym już trochę, obejrzałem całe Youtube ,ale nadal mam mały mętlik w głowie. Czy moglibyście rzucić nazwami modeli ,które pasowałyby pod moje wymagania?

Rodzaj nawierzchni: Asfalt
Przejście stopy z pięty na palce: Neutralne
Moja waga: 75kg
Długość biegów: poniżej 30km
Wytrzymałość: Będę zadowony jeśli buty wytrzymają 2 lata , nie chciałbym po półroku mieć startej podeszwy lub dziury w miejscu dużego palca.
Przewiewność: Chciałbym ,żeby nie miały za dużo elementów siatkowych ,bo chcę biegać większą część roku(w takich letnich bucikach w październiku/listopadzie stopy mi zamarzną).
Drop: o dropie nie mam pojęcia jaki powinien być...

W skrócie potrzebuje takich butów trochę do wszystkiego.

W niedalekiej przyszłości chciałbym zacząć robić interwały ,dużo interwałów :) Pytanie laika: Czy do interwałów stosujecie inny typ obuwia niż do "zwykłego biegania" ?

Jeszcze jedno laickie pytanie, ponieważ nie mam rozeznania w świecie butów do biegania : Czy są jakieś marki od których trzeba się trzymać z daleka czy są takie których produkty można brać w ciemno? Przeglądałem niektóre modele w sklepach internetowych ,ale nie mam pewności czy Nike robi dobre buty? Czy Adidas robi dobre buty? Czy tanie (poniżej 200zł) Asics nie są miną? Czy te Mizuno są coś warte? Under Armour to jaka półka w hierarchii butów do biegania?

Pozdrawiam,
Kacper.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
SzymonBiega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2018, 20:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Choć ogólnie powinieneś się przejść do specjalistycznego sklepu gdzie by Ci lepiej doradzili itp..
Uważam, że się na nich nie zawiedziesz ;) Powinieneś być zadowolony.

https://www.dobiegania.pl/buty-do-biega ... _KqebD3yzA
Korona Maratonów Polskich 2018-2020.
PB:
5km 18:29,
10km 40:49
15km: 1:02:55
HM 1:29:17
M 3:58:20
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Tak jak kolega Szymon napisał, idź do specjalistycznego sklepu to doradzą.
Tylko broń budżetu jak niepodległości! :hej:
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Zajrzyj do Sklepu Biegacza - są w prawie każdym większym mieście i weź coś z promocji - mają sporo końcówek serii przecenionych z 500-600 zł na 350 właśnie. W ten sposób kupiłem swoje New Balance v880 i jestem z nich bardzo zadowolony.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adidas robi najlepsze buty. Od siebie w tej cenie mogę polecić Adidas Supernova Glide z boostem, rewelacja. Biegam w nich już ponad rok, nabite 2300 km i są praktycznie jak nowe. Obecnie testuję Nike Pegasus 32 - póki co wygląda że są równie dobre jak Adidas. Oba buty do kupienia na Allegro za niecałe 250 zł więc cena dobra :oczko:
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

8i3gacz pisze:Adidas robi najlepsze buty. Od siebie w tej cenie mogę polecić Adidas Supernova Glide z boostem, rewelacja. Biegam w nich już ponad rok, nabite 2300 km i są praktycznie jak nowe. Obecnie testuję Nike Pegasus 32 - póki co wygląda że są równie dobre jak Adidas. Oba buty do kupienia na Allegro za niecałe 250 zł więc cena dobra :oczko:
Czemu twierdzisz, że Adidas jest najlepszy? Sam piszesz że Nike są równie dobre. Próbowałeś wszystko na rynku?
Z tym 2300 i prawie jak nowe to śmiech. Załóż na nogi taki sam model ale nowy i zobaczysz co jest warte stwierdzenie "prawie jak nowe"
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Dokładnie - twierdzenie, że Adidas jest super, a inne to lipa jest trochę dziecinne i fan-boyowskie :-) Biegałem w Pegasusach - są spoko, New Balance - też. Miałem na nogach też buty z Lidla drugiej generacji i nawet one są przyzwoite jak ktoś nie klepie wybiegań po 20 km.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:
8i3gacz pisze:Adidas robi najlepsze buty. Od siebie w tej cenie mogę polecić Adidas Supernova Glide z boostem, rewelacja. Biegam w nich już ponad rok, nabite 2300 km i są praktycznie jak nowe. Obecnie testuję Nike Pegasus 32 - póki co wygląda że są równie dobre jak Adidas. Oba buty do kupienia na Allegro za niecałe 250 zł więc cena dobra :oczko:
Czemu twierdzisz, że Adidas jest najlepszy? Sam piszesz że Nike są równie dobre. Próbowałeś wszystko na rynku?
Z tym 2300 i prawie jak nowe to śmiech. Załóż na nogi taki sam model ale nowy i zobaczysz co jest warte stwierdzenie "prawie jak nowe"
Biegałem w NB,Asicsach nawet Kalenji czy butach z Lidla więc mam porównanie co do tego. Są równie dobre ale zobaczymy jak będzie się przekładać to na wytrzymałość czy amortyzację podczas dalszego użytkowania.Póki co Adidas jest u mnie liderem.
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

No to jeszcze zostały ci do sprawdzenia mizuno, brooks, hoka, altra, li-ning, sucony i cholera wie ile jeszcze
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

8i3gacz pisze:Adidas robi najlepsze buty. Od siebie w tej cenie mogę polecić Adidas Supernova Glide z boostem, rewelacja. Biegam w nich już ponad rok, nabite 2300 km i są praktycznie jak nowe. Obecnie testuję Nike Pegasus 32 - póki co wygląda że są równie dobre jak Adidas. Oba buty do kupienia na Allegro za niecałe 250 zł więc cena dobra :oczko:
Supernova glide boost - przebiegłem 3500 i wywaliłem. Czy są najlepsze? Nie wiem. Energy Boost też niczego sobie. New Balance 890 też fajnie mi się biega (a kupiłem za 149 w outlet, więc relacja cena/jakość chyba świetna i lepsza nawet niż w adidas). A na przykład buty Nike w ogóle nie pasują na moją nogę, a asics wycieram zapiętki. Czy to oznacza, że Nike i Asics robią złe buty? W mojej ocenie to oznacza, że na potrzeby treningowe ich buty nie pasuję na moje stopy. Innym mogą pasować. Tylko tyle.
biegam ultra i w górach :)
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:
8i3gacz pisze:Adidas robi najlepsze buty. Od siebie w tej cenie mogę polecić Adidas Supernova Glide z boostem, rewelacja. Biegam w nich już ponad rok, nabite 2300 km i są praktycznie jak nowe. Obecnie testuję Nike Pegasus 32 - póki co wygląda że są równie dobre jak Adidas. Oba buty do kupienia na Allegro za niecałe 250 zł więc cena dobra :oczko:
Supernova glide boost - przebiegłem 3500 i wywaliłem. Czy są najlepsze? Nie wiem. Energy Boost też niczego sobie. New Balance 890 też fajnie mi się biega (a kupiłem za 149 w outlet, więc relacja cena/jakość chyba świetna i lepsza nawet niż w adidas). A na przykład buty Nike w ogóle nie pasują na moją nogę, a asics wycieram zapiętki. Czy to oznacza, że Nike i Asics robią złe buty? W mojej ocenie to oznacza, że na potrzeby treningowe ich buty nie pasuję na moje stopy. Innym mogą pasować. Tylko tyle.
+1
Co kto lubi i co komu pasi. Ja biegam w Mizuno. Jestem mega zadowolony ale nie twierdzę, że są najlepsze
Grono
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2019, 15:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Za namową wybrałem się dzisiaj do sklepu biegacza ,niestety w sklepie była tylko jedna para butów w moim rozmiarze. Obejrzałem Asics Gel-Cumulus 20 i w sumie wszystko mi pasowało poza ceną -400zł ,więc postanowiłem jeszcze odłożyć zakup w czasie. Znalazłem kilka modeli ,które jeszcze rozważam. Może mieliście z nimi doświadczenie i możecie o nich coś powiedzieć?

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35 SHIELD - mój faworyt ,mam słabość do firmy Nike. Chyba 3/4 życia przechodziłem w najkach. Wodoodparny, wydaje mi się ,że najlepiej się sprawdzą w skali całego roku. Martwi mnie trochę ,że nie mają dodatkowej dziurki. Przymierzając Asicsy w sklepie pięta odrywała się od buta ,przy sznurowaniu z uwzględnieniem dodatkowej dziurki problem znikł. Wszyskie pozostałe buty wymienione niżej posiadają tę dodatkową dziurkę. Co myslicie? Miał ktoś styczność z tym modelem.

ADIDAS SOLAR DRIVE SHOES - Pobieżnie obejrzałem w sklepie ,niestety 42 w Adidasie jest dla mnie dużo za duży. Wydają się dużo przewiewniejsze od Asicsów co nie koniecznie będzie dobre w październiku/listopadzie ,ale to tylko moje domysły. Sprzedawca powiedział mi ,że podeszwa w Adidasie przy amortyzacji jakby oddaje energie do wybicia. Zrobiłem zamyśloną minę i udałem ,żę wiem o czym do mnie mówi :bum: Faktycznie amortyzacja w Adidasie taka jest? To jest bardziej ficzer którym można się pochwalić kolegom czy realna zaleta?

NIKE RENEW ARENA - Wziąłem go pod uwagę ,ale mam wątpliwości czy nadaje się do biegania. Sznurowanie jest całkiem futurystyczne by nie powiedzieć fikuśne ,chodzi o to ,że ma mało punktów w których przechodzi sznurówka. Dziwnie brzmi to co napisałem ,lepiej zobaczyć zdjęcie https://www.zalando.pl/nike-performance ... &zoom=true . Czy ten but ma w ogóle prawo dobrze trzymać stopę. Są to najlżejsze buty w zestawieniu. Czy lekkość faktycznie coś daje? Miał może ktoś ten model i może się podzielić opinią?

ASICS GECUMULUS 20 - Oberzałem ,w sumie wszystko mi się podobało. Poczytałem już trochę opinii o tym modelu w internecie - wszystko wskazuje ,że są bardzo dobre. Jestem na nie wstępnie zdecydowany ,ale jeszcze chciałbym posłuchać waszych opinii o powyższych modelach. Głupio by było tak wziąć pierwsze buty ,które wpadły mi w ręcę bez porównania z innymi.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Grono pisze:NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35 SHIELD (..) Wodoodparny, wydaje mi się ,że najlepiej się sprawdzą w skali całego roku.
Latem, podczas 30 stopniowych upałów również?
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Grono
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2019, 15:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Latem, podczas 30 stopniowych upałów również?
Myślałem o lecie. W 30 stopniowym upale nie planuje biegać ,można dostać udaru. Biegałbym w godzinach porannych lub wieczornych ,wtedy jest około 20 stopni. Wtedy powinno być ok. Jeśli się mylę i ten Model buta nie przejdzie wyprowadźcie mnie z błędu.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie przejdzie, on nie oddycha - przy 20 stopniach stopa będzie całkowicie przemoczona - potem...

A zimą stopy Ci nie zamarzną - najwyżej dwie pary skarpetek założysz. Jednak od kiedy biegam (kilka lat) tylko raz mi się zdarzyło założyć podwójne skarpety - przy -26 stopniach. :bum:

Tymi solarami się zainteresuj, uniwersalny kapeć. Asics odradzam, ostatnio mieli sporo problemów z jakością - buty się rwały po 200-300 km.
ODPOWIEDZ