Teraz jest N, 15 grudnia 2019, 19:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty z dobrą amortyzacją
Nowy postNapisane: Wt, 23 lipca 2019, 09:54 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Cześć!
Po kilku miesiącach przerwy związanej z kontuzją wracam do biegania. Moje 4 letnie Adidasy już ledwie zipią, dlatego postanowiłem zaopatrzyć się w nowy sprzęt. Ponieważ dużo ważę (115 kg 184 cm), szukam butów z dobrą amortyzacją do biegania po mieście i lekkim terenie typu drugi szutrowe. Ogrom marek i modeli mnie przytłoczył :) Poniżej wklejam kilka opcji, które rozpatruję po selekcji. Cena maks 500 zł. Czekam na Wasze opinie i sugestie, co ewentualnie wybrać z tych butów lub co Wy polecacie. Biegam tylko amatorsko kilka razy w tygodniu po 5-7 km.

https://www.eobuwie.com.pl/buty-adidas-questar-ride-ee8374-cblack-ngtmet-gresix.html
https://www.eobuwie.com.pl/buty-mizuno-wave-ibuki-gtx-gore-tex-j1gj185949-blk-metals.html
https://www.eobuwie.com.pl/buty-new-balance-mtntrlc3-niebieski.html?

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie :)

Ostatnio edytowano Wt, 23 lipca 2019, 10:29 przez Marxus, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Buty z dobrą amortyzacją
Nowy postNapisane: Wt, 23 lipca 2019, 10:21 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Popraw linki, bo forum jest rozwalilo. Wstawiaj linki przy uzyciu przycisku URL w oknie edycji (na gorze po prawej).

Nowy postNapisane: Wt, 23 lipca 2019, 10:30 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Sikor napisał(a):
Popraw linki, bo forum jest rozwalilo. Wstawiaj linki przy uzyciu przycisku URL w oknie edycji (na gorze po prawej).

Gotowe, dziękuję.

Nowy postNapisane: Wt, 23 lipca 2019, 16:19 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Pierwszy model jest bardzo podstawowy. W drugim Gore-tex nie jest ci do niczego potrzebny. Trzeci jest typowo trailowy co też nie odpowiada temu co napisałeś o planowanym użytkowaniu w mieście. Do 500pln znajdziesz ciekawesze opcje, chociażby Adidas Energy czy nowsze Solar Glide.

Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem

Nowy postNapisane: Śr, 24 lipca 2019, 07:18 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

marcinnek_ napisał(a):
Pierwszy model jest bardzo podstawowy. W drugim Gore-tex nie jest ci do niczego potrzebny. Trzeci jest typowo trailowy co też nie odpowiada temu co napisałeś o planowanym użytkowaniu w mieście. Do 500pln znajdziesz ciekawesze opcje, chociażby Adidas Energy czy nowsze Solar Glide.

Dzięki za wskazówki, zaraz sprawdzę oba te modele. Co do terenu, to asfalt to jakieś 40%, droga polna szutrowa (twarda z kamykami) 60%, więc chciałem but trochę bardziej uniwersalny niż samo miasto, tym bardziej, że jak wrócę do dawnej sylwetki i formy, to pewnie zacznę biegać koło 10 km i zahaczę o mały lasek to tam już droga mimo że szutrowa, po deszczu trochę się zmienia.

Kolega poleca mi poniższe buty, ale nie znam tej firmy:

https://sklepbiegacza.pl/buty-brooks-glycerin-16-meskie-szaro-pomaranczowe-1102891d807.html

Nowy postNapisane: Śr, 24 lipca 2019, 13:59 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Spora waga. Niestety kiedyś ważyłem podobnie ale będąc ciut wyższym. Nogi ogólnie bolały. Odłożyłem bieganie aż poniżej 90kg nie było na wadze. Szkoda nóg. Do tego bieganie po mieście, czyli pewnie twardej kostce brukowej.

Ekspertem nie jestem. Ale może coś od Altry? Teraz mam buty z tej firmy i biegam jakbym chodził po obłokach:P wprawdzie wolniej ale wygodnie.

Nowy postNapisane: Cz, 25 lipca 2019, 07:43 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Udało mi się wybrać po wielu godzinach wertowania opinii na forum i konsultacji ze sklepem :) Waga spora, ale moje biegania na razie to raczej "marszochód" z truchtem pomiędzy, więc nie obciążam nóg aż tak bardzo. Poniżej mój wybór, dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam.

https://sklepbiegacza.pl/buty-nike-air-zoom-wildhorse-5-meskie-multikolor-jasno-bezowe-aq2222-100.html

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]