Bielizna nieobcierająca pachwin?

neuron
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry,

Zmagam się z tym problemem chyba od zawsze. Nawet zwykłe rekreacyjne bieganie po 6-8k powoduje otarcia w pachwinach przez potem chodzę jak kowboj, a dodatkowo szwy z dżinsów podrażniają świeże otarcia.

Słyszałem o różnych sposobach jak Sudocrem itp.

Nie lubię biegać ani w spodniach, ani w spodenkach - tylko krótka bielizna termo.

Czy możecie polecić mi jakiś konkretny model bielizny termo, która sprawdzi się w moim problemie? Chyba ktoś mi wspominał, że Under Armour ma bezszwową termo.

Pozdrawiam,
New Balance but biegowy
Maciek84
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 09:36
Życiówka na 10k: 00:46:29
Życiówka w maratonie: 4:22:14
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Może ta bielizna jest po prostu nieodpowiednia? Przepuszcza powietrze? Może ta bielizna jest zbyt krótka i ci się roluje i to powoduje obtarcia?

Ja biegam w najzwyklejszych krótkich legginsach, dobrze przylegających i nie mam z tym problemu.
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Neuron, tak jak napisał Maciek dobrze przylegające leginsy powinny spełnić swoją role. Mam kilka par Under Armour, Nike i Asica i żadne mnie nie obtarły. Polecam jeszcze pod spód bokserki. Z czystym sumieniem polecam bokserki Nessi. Idealnie przewiewne i bezszwowe. Natomiast odradzam bokserek z Decathlonu. Na początku ok ale po kilku praniach szwy są jak tarki.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

GOGIEL_PL pisze:Natomiast odradzam bokserek z Decathlonu. Na początku ok ale po kilku praniach szwy są jak tarki.
No to musisz jeszcze dopowiedziec, o ktore konkretnie Ci chodzi.
Ja uzywam bokserek z Deca od min. 2 i obtarc zero.
Uzywam ich do biegania, na snowboardzie i czasem na rowerze.

Co do pierwotnego pytania, to Sudocrem jest swietny jak juz sie obetrzesz i trzeba miejsce wyleczyc.
Moim zdaniem nie spelnia dobrze swojej roli jako srodek zapobiegawczy.
Do tego lepiej sie nadaje np. zel "antyobtarciowy" z Deca. Cena dobra i daje rade.
Nie jest tak dobry jak najlepsze (Pjuractive 2skin jest suuuper :orany:), ale cenowo to inna polka.

Tak czy owak najlepszym rozwiazanie jak jest goraco sa spodenki z wszytymi majtkami.
Warto sie przyzwyczaic, bo komfort biegania jest swietny :taktak:
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Mnie spodenki z wszytymi gatkami obcierały jak cholera. "Zainwestowałem" w takie leginsy 6 lat temu i do dziś w nich biegam https://www.hornhill.pl/spodenki-sim-id-43 bez najmniejszych otarć. Bo (przynajmniej u mnie) obcierało się udo o udo plus szew. Jak warstwa lycry oddzieliła uda od siebie - nie ma problemu :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 45:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja miewalem 2 rodzaje obtarć. Na udach i na pośladkach w miejscu gdzie trą o siebie. Na uda to jak kolega wyżej napisał najlepiej sprawdzają się leginsy. Na te drugie miejsce używam wazeliny kosmetycznej lub Alantan plus maść.
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 21:11 - 28.10.2023
10k - 43:42 - 11.11.2023
Liga
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po wielu latach prób (na trekking) znalazłem i przekonałem się do brubecka. Naprawdę porządna bielizna. I produkowana w Polsce.

cieńsze: http://www.brubeck.pl/pl/content/bokser ... base-layer
grubsze: https://www.evertrek.pl/pl/p/Bokserki-F ... X10380/968

decathlonowe są spoko, ale jednak jakieś szwy czuć. Brubeck o klasę wyżej, a cena nie zabija. polecam, sprawdzały się nawet na kilkunastogodzinnych wyrypach w upale.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Mi obcierają się uda wewnątrz o klejnoty i chyba żadna bielizna tu nie pomoże. Zacząłem stosować sudocrem - testuję.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Ostatni
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 12 wrz 2015, 15:40
Życiówka na 10k: ~~1:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

under armour, poza tym skins z tym drugim trzeba dorwać dobrą promocję inaczej nie ma sensu kupować.

Nigdy nie miałem obtarć. Ale ja nie biegam jakichś kosmicznych dystansów. Tak do 20 km.
MajkJaro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podpinam się przed ewentualnym założeniem nowego wątku.
Ochłodzenie i poszedłem pobiegać w dresowych spodenkach - zwykłe spodenki, luźniejsze z 4F (żadne specjalistyczne). Obtarło mnie w okolicach "klejnotów" na obu nogach, dosłownie do ran. Pytanie czy to od spodenek czy bielizny (zwykłej - latem z krótkimi spodenkami problemu nie było). Chciałem na jesień i zimę zacząć biegać, stąd pytanie.

Czy szukać spodenek do biegania i korzystać nadal ze zwykłej bielizny?
Czy szukać specjalistycznej bielizny typu krótkie legginsy do kolan (bez bielizny) i na to zakładać inne spodenki dresowe?
Zwykła bielizna + długie legginsy do biegania?

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych w bieganiu kolegów. Latem problemu nie było z krótkimi spodenkami.
exorcist83
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 238
Rejestracja: 28 mar 2018, 15:25
Życiówka na 10k: 0:40:38s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też miałem problem z otarciami pachwin od zwykłej bielizny ( slipki ) podczas upałów które były. Kupiłem bokserki dla biegaczy z Decathlonu, do tego przed założeniem smaruje pachwiny antyperspirantem z kulce i od tego czasu problem otarć zniknął. Bokserki kosztowały ok.15zł więc to żaden wydatek, a jaka ulga. Slipki nawet te biegowe ocierały mnie szwami, do tego pot i otarcia gotowe.
5K - 18.57.3, 10K - 39.34 , 15K - 1.03.50, HM - 1.30.53, M - 3.28.47.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

MajkJaro pisze:..
Ochłodzenie i poszedłem pobiegać w dresowych spodenkach ..
Takie spodnie w ogóle nie nadają się do biegania. W dzisiejszych czasach jest bardzo duża dostępność specjalnych ciuchów do biegania, więc po co się katować?
Pot ci się lał w tych gaciach więc nic dziwnego, że nabawiłeś się otarć. Tym bardziej, że miałeś jeszcze zwykłą bieliznę.

Nie wiem jakie to było "ochłodzenie", by nakładać takie spodnie dresowe :niewiem:

Zainwestuj w bieliznę i spodnie/spodenki do biegania - specjalnie do tego przeznaczone. Jeśli zimą pod leginsy założysz zwykłe majty bawełniane, to też będziesz mógł mieć problemy.
Odzież techniczna niekoniecznie zminimalizuje otarcia do zera (każdy jest inny, inaczej się poci, itp.), ale powinno być lepiej.
Jak legginsy ci nie przeszkadzają (wizualnie), to je kup wraz z bielizną techniczną.
Ja biegam zimą w leginsach (3/4 lub długie) i do tego mam bokserki z Decathlon (podobne, mam starszą wersję):
https://www.decathlon.pl/bokserki-oddyc ... 89194.html
Obtarć nie mam żadnych.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Rogi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 27 sie 2018, 20:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też biegam w tych bokserkach Deca z linka. Na to spodenki piłkarskie Nike (są całkiem lekkie) i nic mnie nie obciera. Ale nie mam chyba do tego skłonności.
MajkJaro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja dodam, że całe lato biegałem dystanse 10-16 km (biegi do 1h20) i nic mnie w krótkich (tenisowych) spodenkach nie obtarło. Więc winił będę spodnie.

Kupie te bokserki z dekathlonu i do tego jakieś legginsy. Jakieś konkretne w rozsądnej cenie polecacie?
exorcist83
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 238
Rejestracja: 28 mar 2018, 15:25
Życiówka na 10k: 0:40:38s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiaj pierwszy raz biegałem w leginsach - pod spodem oczywiście "sławne już chyba" bokserki z Decathlonu. Temp zewn. 7st C, leginsy - też z Deca nieocieplane - termika ciała odpowiednia i wygoda. Także niezdecydowanym i z problemami otarć pachwin polecam zarówno bokserki biegowe, a także na jesienne chłodne dni leginsy. Kto ma obiekcje czy nie będzie w leginsach wyglądać jak mim, może założyć na leginsy krótkie przewiewne spodenki.
5K - 18.57.3, 10K - 39.34 , 15K - 1.03.50, HM - 1.30.53, M - 3.28.47.
ODPOWIEDZ