Coś taniego do pomiaru tętna spoczynkowego z nadgarstka

przepior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 20 wrz 2010, 14:58

Nieprzeczytany post

Szukam czegoś, co w przyzwoity sposób zmierzy mi tętno spoczynkowe i przy okazji będzie w miarę tanie. Pomiar chcę robić rano, żeby sprawdzać, czy orać dalej, czy też może zrobić sobie dzień luzu. Myślałem nad jakimś mi bandem 2, ale znalazłem różne opinie, co do jakości pomiaru.

Trenuję z Garminem 310xt i w sumie mógłbym go zmienić na coś, co taką funkcję posiada, ale po przekopaniu się przez stronę Garmina nie wiem, co wybrać, więc stwierdziłem, że najwidoczniej nie jest mi, aż tak potrzebny. Z tego względu pomyślałem o jakiejś prostej opasce na rękę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najtańszy i najdokładniejszy będzie palec na tętnicy szyjnej i sekundnik w zegarku :lalala:
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

Od groma apek typu

instant heart rate.

Jeśli masz smartfona też będzie za darmo. :hejhej:
michal_c
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 256
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o fitband to ja mam honor a2, i nigdy nie zmierzył tętna poniżej 50 uderzeń. Myślę że ma takie ograniczenie 50 uderzeń to min.
"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i
unikam kłótni."Oscar Wilde
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Skoor dobrze radzi, może opaska też dawać dobry wynik i Twoje spoczynkowe to >=50 bpm.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
michal_c
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 256
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No nie, zamierzone spoczynkowe to zazwyczaj 48,a na opasce nigdy poniżej 50 nie schodzi.
"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i
unikam kłótni."Oscar Wilde
przepior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 20 wrz 2010, 14:58

Nieprzeczytany post

michal_c pisze:No nie, zamierzone spoczynkowe to zazwyczaj 48,a na opasce nigdy poniżej 50 nie schodzi.
Dzięki za informację.

Popatrzyłem na ofertę polara i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup M430. Za piękny to on nie jest, ale za to kosztuje połowę tego co Garmin, zostanie mi jeszcze na licznik rowerowy. Teraz trzeba się będzie tylko przenieść Polar Flow.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

przepior pisze:Popatrzyłem na ofertę polara i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup M430
"Tanie" nie jedno ma imię, jak widać :hahaha:
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

przepior pisze:Pomiar chcę robić rano, żeby sprawdzać, czy orać dalej, czy też może zrobić sobie dzień luzu.
Moim zdaniem lepiej robić test ortostatyczny niż polegać na samym tętnie spoczynkowym.
A znowu jak test ortostatyczny to lepiej z opaską na piersi niż z nadgarstka.

Idziesz tą samą drogą którą ja już przeszedłem, jak przejdziesz z 310 na 430 to dojdziesz do wniosku że polar jest troszkę lepszy i przestaniesz biegać z 310. Jakiś czas później dojdziesz do wniosku że tętno z nagarstka jest do ..... i dokupisz opaskę na pierś.
Dodaj cenę m430 i opaskę i zastanów się czy nie lepiej od razu kupić v800.
Podobno na koniec września ma być nowy polar.
Generalnie polar flow jest fajne, bardzo mi odpowiadają programy treningowe i jak fajnie to się zgrywa z zegarkiem.
Ale nie pasowało mi tępo chwilowa więc, poszedłem jeszcze dalej, kupiłem stryda a następnie ambita 3 vertical.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
przepior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 20 wrz 2010, 14:58

Nieprzeczytany post

Nie, że taki bogaty jestem. ;-) Wcześniej patrzyłem tylko Garminy, a tu trzeba szykować dobrze ponad 1000zł za zegarek, więc pomyślałem, że może kupię coś taniego i rozwiąże problem. Jednak jak się okazuje tanio i dobrze się nie da. Jako, że ten Polar nie jest jakoś bardzo drogi (w cenie Garmina mam zegarek i licznik do szosy) pomyślałem, że może odeślę 310xt na emeryturę i przetestuję konkurencję. ;-)
przepior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 20 wrz 2010, 14:58

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:
przepior pisze:Pomiar chcę robić rano, żeby sprawdzać, czy orać dalej, czy też może zrobić sobie dzień luzu.
Moim zdaniem lepiej robić test ortostatyczny niż polegać na samym tętnie spoczynkowym.
A znowu jak test ortostatyczny to lepiej z opaską na piersi niż z nadgarstka.

Idziesz tą samą drogą którą ja już przeszedłem, jak przejdziesz z 310 na 430 to dojdziesz do wniosku że polar jest troszkę lepszy i przestaniesz biegać z 310. Jakiś czas później dojdziesz do wniosku że tętno z nagarstka jest do ..... i dokupisz opaskę na pierś.
Dodaj cenę m430 i opaskę i zastanów się czy nie lepiej od razu kupić v800.
Podobno na koniec września ma być nowy polar.
Generalnie polar flow jest fajne, bardzo mi odpowiadają programy treningowe i jak fajnie to się zgrywa z zegarkiem.
Ale nie pasowało mi tępo chwilowa więc, poszedłem jeszcze dalej, kupiłem stryda a następnie ambita 3 vertical.
Dzięki z informację, przemyślę sprawę. Pomiar z nadgarstka wydaje się być fajny i wygodny, z pulsometrem nigdy nie biegałem, bo jakoś nie mam przekonania z uwagi na problematyczne wyznaczenie tętna maksymalnego.

Z tym nowym Polarem chodzi Ci o v600, czy m430?
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

przepior pisze:Nie, że taki bogaty jestem. ;-) Wcześniej patrzyłem tylko Garminy, a tu trzeba szykować dobrze ponad 1000zł za zegarek,
Możesz rozważyć zakup zegarka z drugiej ręki, używane są w naprawdę fajnych cenach. Ja swojego m430 próbuje sprzedać za 500 i nie idzie.
Na alledrogo jest sprzedawca co zasypał cały rynek używanymi zegarkami w cenach od złotówki, można coś wyhaczyć.

Na nowego polara wszyscy czekają i się doczekać nie mogą. https://the5krunner.com/2018/07/10/polar-pro/ Tutaj w komentarzu pojawia się trochę informacji.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Na alledrogo jest sprzedawca co zasypał cały rynek używanymi zegarkami w cenach od złotówki, można coś wyhaczyć.
Ale większość z nich ma "może nie działać GPS" co pewnie oznacza, że nie działa albo, że się "nie uruchamia".
Til
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 22 sie 2013, 18:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:30:05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:
Moim zdaniem lepiej robić test ortostatyczny niż polegać na samym tętnie spoczynkowym.
A znowu jak test ortostatyczny to lepiej z opaską na piersi niż z nadgarstka.
Powróciłbym do pomysłu spróbowania appki na telefon, o którym wspominał longtom. To proste, tanie i łatwe do wdrożenia. Myślę o aplikacjach mierzących tętno za pomocą aparatu i lampy w smartfonie. Kiedyś pobrałem Runtastic Heart Pro (za darmo, w promocji) i porównałem z pasem Suunto, a później z Polara - idealna zbieżność. A i mam zapisaną historię codzienną. No i test ortostatyczny też piekielnie łatwo zrobić. Myślę, że się dużo dowiesz o swojej kondycji.

Gdyby Cię mocno interesował Twój stan i wydolność to jest jeszcze idea badania rytmu zmienności serca HRV - przejrzyj proszę np. https://www.hrv4training.com - masz też appkę - ale nie za darmo ;-)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi tobie tylko o pomiar tętna rano, a nie chcesz mierzyć ręcznie, to - ciśnieniomierz nadgarstkowy za kilkadziesiąt zł. Oprócz ciśnienia, które mierzy kiepsko, mierzy również tętno i to przeważnie dobrze. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
ODPOWIEDZ