Buty a chondromalacja rzepki

pawcio23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2018, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Zwracam się do was z prośbą o polecenie jak najlepszych butów według was ,które pomogą mi w powrocie do biegania z kontuzją kolana tak jak w tytule. Pół roku temu miałem "stwierdzoną" chondromalację rzepki przez ortopedę ,który zrobił mi jedynie usg i po wysłuchaniu co mnie boli i gdzie no ,ale w sumie może mieć rację bo na inną kontuzję to nie wyglądało ,ale do sedna. Na pewno mam ją nadal ,ale nie czuję stałego bólu a ostatnio jest go sporadycznie mniej więc chcę wrócić do biegania powoli i potrzebuję do tego odpowiednich butów z dobrą amortyzacją i liczę na waszą pomoc najlepiej do 200zł.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie ma butów z "dobrą amortyzacją" do 200 zł. Ale to nie jest takie ważne. Przede wszystkim musisz wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za stabilizację stawu kolanowego, bo bez tego nawet amortyzacja za 700 zł nie pomoże.
krabul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 447
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 40:10
Lokalizacja: miasto100mostów

Nieprzeczytany post

A nie masz czasem tylko przypartej rzepki przez spięty czworogłowy? Czym to się objawia ta chondromalacja? Jakieś urazy kolana miałeś?
Tak w ogóle to od d... strony podchodzisz do problemu. Jeśli będziesz miał buty dzięki którym będziesz biegał bez bólu a ta chondromalacja będzie postępować to będzie ok?
37:52 1:25:24 3:12:11
pawcio23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2018, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żadnych urazów kolana nigdy nie miałem ,ale tak samo z siebie nagle czułem dyskomfort przy chodzeniu tak jakby mi kolano latało przy chodzeniu i po skonsultowaniu się z ortopedą powiedział ,że to jest najwyraźniej chondromalacja ,ponieważ przy poruszaniu kolana we wszystkie kierunki nic mnie nie bolało tylko jeżeli w jakieś tam miejsce palcem mocniej przyciskałem to zabolało no i po usg tak stwierdził. Teraz już nie mam żadnego dyskomfortu ,ale przy mocniejszym przeciążeniu czuję czasami tymczasowy lekki ból ,który zaraz znika. Aha i jeszcze mogę wspomnieć ,że brałem po tej konsultacji 2 miesiące Arthryl ( lek na receptę na staw ) i jak nie trenowałem to mi pomogło i przeszło a jak po 3-4 miesiącach wróciłem do lekkich treningów to znowu coś zaczęło mnie pobolewać.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zamiast wydawać pieniądze na buty które i tak nie pomogą, wydaj na fizjoterapeutę który ma doświadczenie z biegaczami. Sam nic nie zdziałasz. Skoro masz dysfunkcyjny narząd ruchu, który powoduje przyspieszone zużycie powierzchni stawu, to jakich butów byś nie założył i jakich proszków się nie nałykał, nic nie pomoże. Ale najprawdopodobniej problem jest do rozpracowania.
ODPOWIEDZ