Odzież na jesień/zime

Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kup sobie jakieś spodnie z plastiku, marka nie ma większego znaczenia - w porównaniu z bawełną różnica będzie znacząca. I jeśli nie masz zahamowań mentalnych, to w deszczu zdecydowanie lepsze będą legginsy - nie ma odczucia zimnej, mokrej szmaty, która co chwilę przylepia się do łydek.

Na górę również jakieś plastikowe rzeczy z długim rękamem - gdy jest mocno zimno, może się przydać coś cieplejeszego, "z meszkiem". Tak jak wyżej, producent nie jest specjalnie ważny.

A jak to wszystko razem zestawiać (kiedy kurtka, a kiedy nie, etc.), będziesz potrzebował sam sprawdzić, bo odczuwanie ciepła / zimna, to sprawa mocno subiektywna i indywidualna.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli po prostu zwykłe ciuchy tylko byle nie były bawełniane ?
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No nie, aż tak daleko bym się nie posunął ;-). Zakładam, że sweter z akrylu, czy koszula "non-iron" (mimo że to 100% plastik!), nie będą specjalnie nadawały się do biegania...

Nie ma większego sensu próba wymieniania Ci konkretnych ubrań, bo na rynku różni producenci oferują pewnie dziesiątki (setki?) zbliżonych produktów.

Popatrz sobie na strony sklepów biegowych i obejrzyj ich ofertę koszulek z długim rękawem, bluz czy spodni do biegania, zobaczysz mniej więcej czego potrzebujesz.

Jednak kupowanie odzieży "w ciemno" jest dość ryzykowne, więc przejdź się do kilku sklepów sportowych i na pewno znajdziesz potrzebne rzeczy "sportowe". Może to być sugerowany przez Ciebie Decathlon i ich dział biegowy, ale może być też tak, że sensowniejsze i tańsze rzeczy znajdziesz odwiedzając oultet jakiejś sportowej marki.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fajnie jest pomacać i przymierzyć coś stacjonarnie, a potem... kupić w promocji w internetach :bum: A promocje trafiają się często rewelacyjne. Ostatnio kupiłem zimową bluzę Asicsa 1/2-Zip Winter przecenioną z 200 na 99 zł, w której można spokojnie biegać przy niskich temperaturach. Daje radę bez zakładania czegoś grubszego pod spód, a zestawem bielizny Crafta Be Active (jesień do 5st C) lub Craft Warm (mocniejsza zima poniżej 5 st C) i spodniami Kalenji Warm+ z Decathlona właściwie można biegać całą zimę.
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podepnę się pod temat - czy polecicie jakąś budżetową koszulkę termo, idealną na pierwszą warstwę?

Pozostałe elementy tj. bluza, kurtka, czapka, legginsy itp już mam, ale niestety brakuje tej "truskawki na torcie" :)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja uzywam takiej cienkiej z Deca, czarna, z dlugim rekawem (jest tez wersja z krotkim). Nie wiem jak sie nazywa.
Jest naprawde cienka, dobrze lezy na ciele, ma mini-stojke (nie jest jak wiele mocno wycieta).
Uzywam jej w czasie biegania, jezdzenia na snowboardzie, na motorze, rowerze itd.
Mam 2 sztuki, po przetestowaniu pierwszej zaraz pojechalem kupic druga :hej:

Tej mojej nie moge znalesc na stronie. To jest chyba nowa wersja:
https://www.decathlon.pl/koszulka-kipru ... 94813.html
https://www.decathlon.pl/koszulka-skinc ... 82775.html
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Osobiscie moge zdecydowanie polecic "golfy zimowe" UA z serii ColdGear Compression Mock. Ponadprzecietnie wysoka jakosc - obcisle, ocieplane, swietnie sie sprawdzaja od poznej jesieni do wczesnej wiosny. Niestety zwykla cena detaliczna tych ubran jest zaporowa - osobiscie bym tyle nie zaplacil.

Jednak czasem mozna je znalezc przecenione o 50-70% w outletach typu TK Maxx - wtedy zdecydowanie warto. Poszukaj, powinno udac sie gdzies trafic. Moze Allegro?
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pozwolę sobie podpiąć pod ten temat jedno pytanie. Jakie sklepy internetowe (oprócz allegro) polecacie do zakupu odzieży (kurtki, bluzki, spodnie, koszule)?
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale do biegania czy do chodzenia na co dzień (koszule?) ?

Jak do biegania - decathlon, sklepbiegacza, runnersclub, forpro - jest tego od groma. Wystarczy użyć google z frazą "sklep bieganie"
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie do biegania, na co dzień.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Oj nawet jak leje, piździ i jest 0 stopni też można. Ważne żeby się dobrze ubrać. Dobrze - wcale nie znaczy grubo, ale tak żeby ochronić się od wiatru i w miarę możliwości od deszczu. Nie musi to być mega markowa odzież, zwykły decathlon wystarczy.
Na taką pogodę mam: koszulkę z długim rękawem (chyba termoaktywna, kalenji), bluza (byle nie bawełniana, kalenji albo adidas) i kurtka chroniąca od wiatru i deszczu (nike, kalenji). Oczywiście do tego czapka, buff i rękawiczki. Spodnie byle jakie byle długie, buty zwykłe, letnie.
Reasumijąc - 3 cienkie warstwy z czego ta najbardziej zwenętrzna powinna być wiatro/deszczo-szczelna.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Slimak pisze:Oj nawet jak leje, piździ i jest 0 stopni też można. Ważne żeby się dobrze ubrać. Dobrze - wcale nie znaczy grubo, ale tak żeby ochronić się od wiatru i w miarę możliwości od deszczu. Nie musi to być mega markowa odzież, zwykły decathlon wystarczy.
Na taką pogodę mam: koszulkę z długim rękawem (chyba termoaktywna, kalenji), bluza (byle nie bawełniana, kalenji albo adidas) i kurtka chroniąca od wiatru i deszczu (nike, kalenji). Oczywiście do tego czapka, buff i rękawiczki. Spodnie byle jakie byle długie, buty zwykłe, letnie.
Reasumijąc - 3 cienkie warstwy z czego ta najbardziej zwenętrzna powinna być wiatro/deszczo-szczelna.
Ja dzis w deszczu i w błocie fartlek + steady state.
Bardzo trudne warunki pogodowe.

Ja od wiatru mialem tylko buff na szyj.
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

@up O błotnikach zapomniałeś :D
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Slimak pisze:@up O błotnikach zapomniałeś :D
Zebym wzial to bym te blotniki upackal XD. I Jeszcze pralka by zepsuła. A tak nogi szybciej wyszorować.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
skarżyski
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2012, 12:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polećcie jakieś leginsy na bieganie w temperaturach minusowych, może są teraz promocje na jakieś marki/modele. Przez wiele lat wzbraniałem się przed kupnem leginsów, ale czas nastał by się z nimi przeprosić. W zimowe dni biegam w dresowych spodniach niby do biegania, takich lekko dopasowanych do ciała. Czasy średnie są gorsze średnio o ok. 15 sekund na kilometr, choć pewno nie tylko spodnie mają wpływ na to. Wszyscy znajomi biegają w leginsach i chwalą sobie ich wygodę. Szukam jakiś cieplejszych getrów by biegać w temperaturach minusowych. W temperaturach do 5 stopni C na plusie biegam w krótkich spodniach i po przebiegnięciu 3 kilometrów nie czuje zimna. Zazwyczaj robię trening 15-20 km. Boję się trochę kupna przez internet bo łydkę i udo mam większe niż przeciętny biegający.
ODPOWIEDZ