Otarcia sutków

Awatar użytkownika
Batman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:01
Życiówka na 10k: 55:33
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Straduń

Nieprzeczytany post

Jest dostępny ale cena porażająca - link pierwszy z brzegu https://www.praxisdienst.pl/pl/Medyczny ... h+5cm.html
Trochę taniej wychodzi u chińczyka https://pl.aliexpress.com/price/fixomul ... price.html
START: 17.06.2015, 170 cm; 116,7 kg
było: 108 kg - 10 km w 65:24 (27.09.2015)
jest: 98 kg - 10 km w 55:33 (25.09.2016)
będzie: 80 kg - 10 km w 40 minut
-
Start II: 07.06.2021, 170 cm; 124 kg
-
Start III: 30.05.2023, 170 cm; 101 kg
[url=viewtopic.php?f=27&t=64998]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=28&t=64999]KOMENTARZE[/url]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To jest rolka 10m i wystarcza na dluuugo.
Tym bardziej, ze mozna opatrunek przykleic na kilka dni i nie trzeba go ciagle zmieniac,
bo sie plaster zaczyna odklejac. A pod Fixomull skora oddycha, nie rozmieka itd.
Cena jest moim zdaniem calkowicie uzasadniona.
Andrzej92xp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2017, 09:35
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bartochm pisze:Jeżeli jest aż tak źle to możesz iść do apteki i znaleźć plastry/wkładki laktacyjne dla kobiet karmiących. Dobrze się trzymają i zabezpieczają
wkładek przyznaję jeszcze nie próbowałem natomiast plastry różne odpadały. A kolega próbował z wkładkami ?
Andrzej92xp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2017, 09:35
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:To jest rolka 10m i wystarcza na dluuugo.
Tym bardziej, ze mozna opatrunek przykleic na kilka dni i nie trzeba go ciagle zmieniac,
bo sie plaster zaczyna odklejac. A pod Fixomull skora oddycha, nie rozmieka itd.
Cena jest moim zdaniem calkowicie uzasadniona.
W sobotę biegnę 10km jak dostanę. Jak się uda mi nabyć to wytestuję te plastry
Andrzej92xp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2017, 09:35
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiaj było dosyć duszno. Wieczorem biegałem ( 6km) założyłem luźną koszulkę i pod spodem ten stanik. W nim mi się naprawdę mega dobrze biega. Nie ma żadnych napisów koronek idt. Jak nie dostanę tych plastrów o których koledzy wyżej pisali to chyba pobiegnę w nim w sobotę. W miejscowości w której odbywają się biegi nikt mnie raczej nie zna a sami zawodnicy raczej nie będą się interesowali w czym biegam. Doradźcie co robić..
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Plastry do kinesio tapingu wypróbujcie. Dobrze przyklejone trzymają długo.
Andrzej92xp pisze:
Tomeck pisze:No cóż. Z tego właśnie powodu używam koszulek kompresyjnych. Polecam zamiast damskich koronek.
;-)
Jak na kompresję jest za ciepło to faktycznie zaklejam. U mnie wystarczy lepiec bez opatrunkowy 3x3 na każdą stronę. Parę razy odpadało, się mówi trudno.
Na kompresję jest za ciepło plastry odpadają. A to jest bielizna damska ale sportowa tam nie ma koronek
No przyznaj się w końcu. Potrzebowałeś tylko jakiegoś pretekstu?
Andrzej92xp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2017, 09:35
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Plastry do kinesio tapingu wypróbujcie. Dobrze przyklejone trzymają długo.
Andrzej92xp pisze:
Tomeck pisze:No cóż. Z tego właśnie powodu używam koszulek kompresyjnych. Polecam zamiast damskich koronek.
;-)
Jak na kompresję jest za ciepło to faktycznie zaklejam. U mnie wystarczy lepiec bez opatrunkowy 3x3 na każdą stronę. Parę razy odpadało, się mówi trudno.
Na kompresję jest za ciepło plastry odpadają. A to jest bielizna damska ale sportowa tam nie ma koronek
No przyznaj się w końcu. Potrzebowałeś tylko jakiegoś pretekstu?
szukałem porady plastrów wyżej wymienionych jeszcze nie używałem. Właśnie takiej oceny się boję... :echech:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kinesio tape owijam czasami paluchy w stopach jeśli chcę pobiegać w butach, które mnie mocno obcierają po niefortunnej naprawie klejem. I jeśli się akurat nie zsuną pod wpływem silnego tarcia + wody + błota, to chronią skórę przed taką tarką.
Pod koszulką wytrzymają bez problemu bo tarcie jest dużo mniejsze a taki plaster potrafi się nie odkleić przez kilka dni, włączając kąpiele.

Jeszcze jedno: cienka, obcisła koszulka, gdy jest mokra od potu to NIE zatrzymuje ciepła. Możesz się przekonać empirycznie jeszcze przed zakupem: owiń się w mokre prześcieradło (może być nawet grube) i sprawdź jak cię ono grzeje. Co więcej, jeśli potówka będzie koloru białego, to w słoneczny dzień będzie ci chłodniej niż bez niej, bo będziesz pochłaniał dużo mniej promieniowania cieplnego.
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Andrzej92xp pisze:
bartochm pisze:Jeżeli jest aż tak źle to możesz iść do apteki i znaleźć plastry/wkładki laktacyjne dla kobiet karmiących. Dobrze się trzymają i zabezpieczają
wkładek przyznaję jeszcze nie próbowałem natomiast plastry różne odpadały. A kolega próbował z wkładkami ?
A próbował i działają :)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Jeszcze jedno: cienka, obcisła koszulka, gdy jest mokra od potu to NIE zatrzymuje ciepła. Możesz się przekonać empirycznie jeszcze przed zakupem: owiń się w mokre prześcieradło (może być nawet grube) i sprawdź jak cię ono grzeje. Co więcej, jeśli potówka będzie koloru białego, to w słoneczny dzień będzie ci chłodniej niż bez niej, bo będziesz pochłaniał dużo mniej promieniowania cieplnego.
Czy dobrze zrozumiałem - jak mam obcisłą koszulkę i ona będzie mokra to będzie mi chłodniej? Ale jak będzie mokra, to jak ode mnie przejmie pot, który nadal będzie się produkował? Czy może chodziło Ci, że lekko wilgotna? Mokre prześcieradło - jak namoczysz je wodą o temp. 20 stopni to będzie fajne chłodne, a jak 40 stopni? Nie próbowałem nigdy, ale wydaje mi się, że będzie ciepło.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tzw. "odprowadzanie potu" przez koszulkę to hasło marketingowe, które w tym przypadku niewiele znaczy. Zakładam, że może to mieć miejsce w grubszej koszulce z owczej wełny, albo w cienkiej, gdy założysz na nią polar, który ten pot przejmie. Cienka koszulka sama w sobie albo jest mokra od potu, albo nie jest. Jak przejmie od ciebie pot? Tu nie ma czarnej magii: będzie bardziej lub mniej mokra.
jak namoczysz je wodą o temp. 20 stopni to będzie fajne chłodne, a jak 40 stopni?

Namocz wodą w temperaturze ciała, tak jak ma to miejsce w przypadku potu. To, czy i jak bardzo będzie chłodzić, zależy od parametru powietrza zwanego "temperaturą termometru mokrego". Przy wilgotności względnej powietrza poniżej 100% temperatura ta jest niższa od temperatury termometru suchego.

Najprościej ujmując: w mokrej potówce chłodzenie jest bardzo zbliżone do chłodzenia przy gołej skórze. Może nawet lepsze, bo pot jest rozprowadzony po całej powierzchni a nie spływa kroplami. Do tego dochodzi mniejsza absorpcja promieniowania cieplnego w przypadku jasnych materiałów, o czym pisałem wcześniej.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ja używam takiego:
Obrazek
w aptece za 4-5 zł. Nie pamiętam żeby mi kiedyś odpadł, nawet na maratonie czy 30 km wybieganiu.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja stosowałem Cosmopor E 7,2 x 5 cm
Obrazek
Są bardzo dobre i nie trzeba ich docinać. W aptece można kupić na sztuki, u mnie kosztują 0,2-0,5 zł/szt.

Jednak jak biegasz sporo i masz z tym problem, to chyba taniej będzie kupić to co polecał @Sikor - z rolki 10m można długo korzystać.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Dhuza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 08 cze 2017, 15:58
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Plastry polopor od 3m, trzymają się w deszczu, w lato, w zimę - i po problemie.
Andrzej92xp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2017, 09:35
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bieg wczorajszy był mega udany. Nie zakładałem stanika od żony bo trochę było nie zręcznie. Wkładek laktacyjnych nie mogła znaleźć w domu. Więc przed biegiem niestety tradycyjnie poszedłem do apteki i kupiłem plastry szerokie za jak dobrze pamiętam 5zł sztukę. Do mety dobiegłem a nawet nie wiem w którym momencie plastry się odkleiły. Zapomniałem opisać pomysł na jaki wpadłem na tygodniu kiedy trenowałem. okręciłem tułów na wysokości sutków bandażem elastycznym. Otarć nie było, ale czasami się przesuwał
ODPOWIEDZ