Strona 1 z 1

Buty w teren na mokre (bardzo) warunki

: 10 cze 2016, 00:20
autor: wujasjedrek
Witam,
poszukuję butów, które sprawdzą się w terenie. Skał raczej brak. Za to szutry, gruntówki, lasy, łąki, błoto, korzenie, kałuże, strumyki, teren po deszczu. Z mocnym akcentem na wodę. Nie chodzi o to, żeby były nieprzemakalne, wręcz odwrotnie, żeby były jak sito - woda wchodzi i od razu wychodzi. Czyli jakaś siatka od góry i podeszwa z systemem odprowadzania wody. (przy okazji +lekkie i przewiewne)

Rozglądałem się po necie i na pierwszy rzut takie mi wpadły w ekran: Jack Wolfskin - Riverside (bardziej turystyczne/żeglarskie?), Salomon - Crossamphibian (wyglądają sensownie), North Face - Litewave Amphibious (mało sportowe).

Kto próbował? Nadadzą się któreś?
Polecicie może coś podobnego z tej kategorii?

Mam nadzieję, że nikt mi nie napisze, że pomyliłem działy albo tym bardziej fora ;P

Pozdr!

Re: Buty w teren na mokre (bardzo) warunki

: 10 cze 2016, 00:25
autor: Adam Klein
Działu ani forum nie pomyliłeś.
Tu są też takie buty, ale profil podeszwy bardzo mało agresywny, chyba do jakiegoś biegania po pokładzie.

Re: Buty w teren na mokre (bardzo) warunki

: 10 cze 2016, 00:59
autor: wujasjedrek
no ale z kolei Salomon pisze tak o swoich Crossamphibianach:

ZAPROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O BIEGANIU Dzięki dolnej części typowej dla butów do biegów górskich marki Salomon oraz amortyzowanej podeszwie środkowej model ten idealnie sprawdzi się podczas biegania na większości nawierzchni.

Ale ile w tym marketingu, to nie wiem. Dlatego proszę o komentarz i poradę doświadczonych biegaczy.
Odprowadzanie wody nie musi być zareklamowane 3ma patentami i 5cioma systememi w takim bucie. Chodzi o to, żeby po pełnym zanurzeniu (np do łydki), woda szybko odeszła i wnętrze się osuszało i nie tworzyło basenu, tudzież akwarium. W takim wypadku odpadają chyba wypełnienia gąbką?

Pozdr!

Re: Buty w teren na mokre (bardzo) warunki

: 10 cze 2016, 01:51
autor: Adam Klein
Ciekawy but, ale użytkowników ma pewnie niewielu, trudno będzie kogoś znaleźć. Żadnej ściemy w tym opisie nie ma. Dla jednych się sprawdzi, dla innych nie. NIski profilm mało amortyzacji.

Re: Buty w teren na mokre (bardzo) warunki

: 10 cze 2016, 10:25
autor: squarePants
Zerknij na ofertę Inov8. Mają fajne, jak to ktoś nazwał - krokodyle. Lekkie, mały drop, cienka siateczka, agresywny bieżnik.

Re: Buty w teren na mokre (bardzo) warunki

: 10 cze 2016, 20:28
autor: bjj
Icebug Acceleritas