Suunto Ambit 3

synjutrzenki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2015, 22:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Apka na telefon jest bardzo usterkowa, po poprzedniej aktualizacji zegarek albo mi się nie łączył z telefonem lub nie synchronizował aktywności. Tak że jako takiego rozwiązania to ja tu nie widzę. Może chłopaki z Suunto się kiedyś ogarną i będzie to działać jak należy.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet .
New Balance but biegowy
masafion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:35
Życiówka na 10k: 54:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widocznie miałem szczęście, że jakoś mi ta synchronizacja przez bluetooth do wczoraj działała. Od wczoraj nic się już nie synchronizuje (choć aplikacja twierdzi inaczej). Po kablu przez Moveslinka działa bez zarzutu.

Wczoraj zrobiłem pierwszy trening interwałowy napisany w Movescount App na telefonie i nie ogarnąłem sygnałów dźwiękowych, co chwilę (10-15 sekund) słychać było podwójne piknięcie i tylko przy zmianie odcinka "fanfary". Czy jest jakaś opcja, żeby z sygnałów dźwiękowych interpretować aktualne tempo (czy mamy biec wolniej lub szybciej? Czy pozostaje tylko bieżąca kontrola ekranu (wykres i aktualne tempo)?
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

masafion pisze:Widocznie miałem szczęście, że jakoś mi ta synchronizacja przez bluetooth do wczoraj działała. Od wczoraj nic się już nie synchronizuje (choć aplikacja twierdzi inaczej). Po kablu przez Moveslinka działa bez zarzutu.

Wczoraj zrobiłem pierwszy trening interwałowy napisany w Movescount App na telefonie i nie ogarnąłem sygnałów dźwiękowych, co chwilę (10-15 sekund) słychać było podwójne piknięcie i tylko przy zmianie odcinka "fanfary". Czy jest jakaś opcja, żeby z sygnałów dźwiękowych interpretować aktualne tempo (czy mamy biec wolniej lub szybciej? Czy pozostaje tylko bieżąca kontrola ekranu (wykres i aktualne tempo)?

Podwójne piknięcie oznacza, że nie jesteś w zakresie, który sobie ustaliłeś (tętna czy prędkości), ale by wiedzieć czy w górę czy w dół to trzeba spojrzeć...
Co do listy piknięć i melodyjek to po bojach nic się nie dowiedziałem od Claire z Suunto support, więc przyjdzie samemu rozgryźć co kiedy i jak :-)

Osobiście nie synchronizuję zegarka inaczej niż tylko przez komórkę (LG G2) i cay czas mam sparowany (powiadomienia). Fakt, poza jednym przypadkiem nie miałem problemów, ale wczorajszy trening już mi nie wskoczył...
masafion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:35
Życiówka na 10k: 54:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ArtiFTD pisze:Podwójne piknięcie oznacza, że nie jesteś w zakresie, który sobie ustaliłeś (tętna czy prędkości), ale by wiedzieć czy w górę czy w dół to trzeba spojrzeć...
Dzięki za odpowiedź, bo nie mogłem tego w FAQ ani w poradnikach Suunto odnaleźć. Pytanie w takim razie z praktyki samego treningu interwałowego oraz wykorzystania zegarka - jaki ustawiłbyś na zegarku przedział tempa, jeśli w planie treningowym mam bieg 5:00 min/km? Ustawiłem sobie od 5:00 do 4:55 i albo byłem pod wykresem, albo nad. Nie wiedziałem wcześniej jak to w ogóle funkcjonuje w Ambicie, to był mój pierwszy interwałem z tym zegarkiem :) Wartość znad wykresu oznacza chyba tempo w danej chwili?
ArtiFTD pisze:wczorajszy trening już mi nie wskoczył...
To chyba należy winić ostatnią aktualizację...
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

masafion pisze: [...] jaki ustawiłbyś na zegarku przedział tempa, jeśli w planie treningowym mam bieg 5:00 min/km? Ustawiłem sobie od 5:00 do 4:55 i albo byłem pod wykresem, albo nad [...]
Osobiście biegam z nastawami tętna a nie tempa, ale z mojego doświadczenia wychodzi, że jeśli chciałbym biegać z tempem 5 min/km to ustawiłbym 4:50 do 5:15. Wyglądałoby to w praktyce tak, że jeśli biegniesz za szybko (szybciej niż 4:50) to zegarek zacznie podwójnie pikać, ale będzie to na tyle znacząca szybkość, że będziesz czuł, że biegniesz za szybko :-) W drugą stronę 5:15 to już na tyle wolno, że zauważysz że biegniesz wolno, a jeśli tego nie zauważysz, to zegarek ci przypomni. Często spoglądając na zegarek będziesz (jeśli będziesz biegł równo) widział upragnione 5:00. Innymi słowy 5:00 to ideał, a zegarek ma przypomnieć, że wyszedłem poza granice. Ale sam mechanizm pomiaru nie daje takiej możliwości, by mierzył i alarmował idealnie. Mam czasami takie treningi, że uciąłbym coś sobie, że biegnę równo np 2 km ale zegarek pokazuje wahania +/- 10 sek/km (pomiędzy 4:20 a 4:40). Kto ma rację? Innym razem zasuwam jakiś odcinek a zegarek przez 500m pokazuje taki sam, idealny czas (np. 4:25), biegnę (tak mi się wydaje) szybciej - to samo, więc jeszcze przyspieszam - nadal to samo... (tak miałem ostatnio na połówce w Gdańsku). Ostatecznie dokładam jeszcze trochę, a zegarek pokazuje, że minąłem kilometr ze średnią... 4:25... Czy to możliwe?
Wracając do pytania. Jeśli chciałbyś z taką precyzją ustawić alarmy, to chyba tylko z jakiś footpadem, GPS inne da ci takich dokładności. Z drugiej strony to nie apteka :-)

Ja wolę biegać z precyzją tętna. Jest z wiatrem, z góry czy po prostu mam dobrą chwilę to z tym samym tętnem pędzę szybciej, innym razem muszę zwolnić, bo trzymając te samo tempo za wszelką cenę zamęczyłbym serce :-) Ba w tym samym biegu z tym samym tętnem mam chwile, że biegnę szybciej a kilka minut później już prędkość mam lekko inną...

A.
masafion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:35
Życiówka na 10k: 54:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wow. Dzięki za sporą garść przydatnych wskazówek! :) Wiadomo, że gps w zegarku nie da aptekarskich pomiarów. Niemniej ustawiając zakres 5:00 - 4:55 naraziłem się na ciągłe słuchanie pikania :)
A tak na marginesie - z tego co udało mi się doczytać - tempo aktualne to wypadkowa pomiarów z kilku - kilkunastu ostatnich sekund i wskazań czujnika inercyjnego, więc te wszystkie pomiary z definicji są narażone na błąd. Chyba faktycznie się przerzucę na tętno...
Niemniej - wielkie dzięki za Twoje uwagi, z pewnością je uwzględnię :) Pozdrawiam!
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Ja od tygodnia jestem posiadaczem Ambit 3 Run. Pewnie przegryzę się kiedyś przez ten wątek ale w tym momencie mam pytanie na szybko:

Po 20 km biegu zegarek mi pokazuje ponad 30 godzin odpoczynku. Czytałem coś w instrukcji, że to nastawy średnie i coś trzeba zrobić aby go skalibrować. Ale nie zakumałem. Mogę prosić o jakieś proste wyjaśnienie.
Druga kwestia: Dzisiaj nie biegałem. Tylko w pracy (raczej spokojny dzień), trochę demolki w domu (przygotowanie do remonciku) i nic więcej. Tymczasem zegarek pokazuje aktywność dziś energicznie i twierdzi, że nie odpocząłem. I na jutro trening i do odpoczynku 28 godzin. W ten sposób, to jak będę go słuchał, to nigdy nie pobiegam. A jak przestanę go słuchać to za chwilę będzie 150 godzin odpoczynku. I nie rozumiem, skąd się wzięło to energicznie dzisiaj. Bo ja bym powiedział, że dziś było zamulanie.

Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję.
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jak Ci zegarek podpowie skocz z 10 pietra to też skoczysz? Ja to w ogóle nie patrzę na te jego odpoczynki tylko na swoje samopoczucie.
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spoko, licznik odpoczynku zatrzymuje się na 120 :-)
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

manfred pisze:A jak Ci zegarek podpowie skocz z 10 pietra to też skoczysz? Ja to w ogóle nie patrzę na te jego odpoczynki tylko na swoje samopoczucie.
Bardzo pomocny komentarz. Skoczę. Wcześniej jednak zapewnię sobie mikkie lądowanie.
leszekp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2016, 09:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jakie czynności należy wykonać w Movescount przy zmianie z Ambit2 na Ambit3?
Czy trzeba w Movescount najpierw zrobić "usuń urządzenie" i dopiero podłączyć A3
czy jakoś inaczej.
Chodzi mi o zachowanie ciągłości konta z aktywnościami.
synjutrzenki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2015, 22:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:Ja od tygodnia jestem posiadaczem Ambit 3 Run. Pewnie przegryzę się kiedyś przez ten wątek ale w tym momencie mam pytanie na szybko:

Po 20 km biegu zegarek mi pokazuje ponad 30 godzin odpoczynku. Czytałem coś w instrukcji, że to nastawy średnie i coś trzeba zrobić aby go skalibrować. Ale nie zakumałem. Mogę prosić o jakieś proste wyjaśnienie.
Druga kwestia: Dzisiaj nie biegałem. Tylko w pracy (raczej spokojny dzień), trochę demolki w domu (przygotowanie do remonciku) i nic więcej. Tymczasem zegarek pokazuje aktywność dziś energicznie i twierdzi, że nie odpocząłem. I na jutro trening i do odpoczynku 28 godzin. W ten sposób, to jak będę go słuchał, to nigdy nie pobiegam. A jak przestanę go słuchać to za chwilę będzie 150 godzin odpoczynku. I nie rozumiem, skąd się wzięło to energicznie dzisiaj. Bo ja bym powiedział, że dziś było zamulanie.

Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję.
Czas odpoczynku zależy od ustawień parametrów ciała a głównie stref tętna i poziomu METS które możesz wyliczyć lub zdać się na automatyczny wybór.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet .
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

leszekp pisze:Jakie czynności należy wykonać w Movescount przy zmianie z Ambit2 na Ambit3?
Czy trzeba w Movescount najpierw zrobić "usuń urządzenie" i dopiero podłączyć A3
czy jakoś inaczej.
Chodzi mi o zachowanie ciągłości konta z aktywnościami.
Nigdy tego nie robiłem ( może kiedyś ) , ale na logikę możesz normalnie podłączyć nowy zegarek do swojego konta i nic się nie stanie oprócz tego, że będziesz miał dwa zegarki na swoim koncie, no chyba że sprzedałeś ambita2, to w tym przypadku usuń go , ale to już nie istotne czy zrobisz to przed czy po dodaniu nowego zegarka .
leszekp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2016, 09:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Serdeczne dzięki
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

synjutrzenki pisze: Czas odpoczynku zależy od ustawień parametrów ciała a głównie stref tętna i poziomu METS które możesz wyliczyć lub zdać się na automatyczny wybór.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet .
Więcej szczegółów poproszę. Jak wyliczyć i jak wklepać w tę maszynerię?
ODPOWIEDZ