Strona 1 z 1
Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 26 gru 2014, 16:06
autor: WPK
Witajcie
Mikołaj przyniósł mi w tym roku zegarek Polar M400 z czujnikiem H7

Sam zegarek i jego współpraca z H7 SUPER! Jestem mega zadowolony.
Dzisiaj zrobiłem pierwszy trening. Ale nie o tym piszę.
Równolegle dla zabawy i testu chciałem podłączyć ten H7 pod Runtastica Pro w Galaxy S5.
Wszędzie piszą, że niby działa i współpracuje, ale niestety NIE u MNIE

Czy wiecie może, co trzeba dodatkowo ustawić/włączyć, żeby Runtastic wykrył H7 ???
Pozdrawiam
Waldek
Re: Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 26 gru 2014, 19:24
autor: htb
Zakładam że BT włączyłeś w telefonie podczas sparowania

Ja z Runtastic Pro bez problemu połączyłem z czujnikiem z Decathlona, więc Polar też powinien działać.
Re: Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 26 gru 2014, 21:30
autor: WPK
Najlepsze jest to, że w menu BT czujnik jest sparowany. Tylko Runtastic Pro go nie znajduje

Re: Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 27 gru 2014, 09:00
autor: Szybki90
Witaj ,
Ja używam takiego zestawu POLAR H6 + Glaxy S3 + Runtastic PRO i bez problemu mi wyszukuje tylko muszę za każdym razem manualnie znaleźć POLAR H6 bo nie ma opcji sparowania na stałe w bluetooth więc w H7 podejrzewam ,że będzie to samo. Musisz wchodzić w ustawienia w runtastic pro > ustawienie czujnika tętna > Bluetooth SMART pierwsza opcja klikasz i szuka urządzenia warto też czujnik nasmarować gelem usg bądź czyś podobnym by szybciej znalazł. Baterie wymieniałeś ? Próbowałeś z innym telefonem jak Galaxy S5 ?
Re: Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 27 gru 2014, 09:32
autor: htb
Może właśnie tu jest problem że sparowałeś w telefonie i jest już połączony i dlatego runtastic go nie widzi. Ja u siebie nie parowałem u ustawieniach BT tylko z poziomu runtastica i łączy się szybciej niż w Endo.
Re: Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 27 gru 2014, 10:00
autor: Szybki90
htb pisze:Może właśnie tu jest problem że sparowałeś w telefonie i jest już połączony i dlatego runtastic go nie widzi. Ja u siebie nie parowałem u ustawieniach BT tylko z poziomu runtastica i łączy się szybciej niż w Endo.
Jest też tak jak ja mam nie ma opcji parowania na stałę tylko z poziomu apki się łączysz za każdym razem na nowo o tym co pisze właśnie.
Re: Polar H7 + Samsung Galaxy S5 + Runtastic Pro
: 29 gru 2014, 12:42
autor: SportKonsulting
Należy włączyć opcję udostępniania tętna innym urządzeniom, gdyż bez tego M400 blokuje dostęp do sygnału tętna w nadajniku H7/H6. Opcję tą można włączyć poprzez menu: Ustawienia -> Profile sportowe -> np. Bieganie -> Ustawienia tętna -> Tętno widoczne na innych urz.