Strona 1 z 1

Bieganie w wietrzne dni

: 14 lis 2013, 12:12
autor: lokip
Zastanawiam się nad zakupem czegoś, co chroniłoby mnie przed wiatrem i w miarę dobrze odprowadzało pot.
Czy ktoś ma doświadczenie z taką kurtką? http://www.decathlon.pl/kurtka-running- ... 80387.html

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 14 lis 2013, 12:26
autor: andrzejg
Chętnie przyłączę się do pytania bo też planuję zakupić taką wiatrówkę

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 14 lis 2013, 12:35
autor: Kangoor5
Doświadczenia z tą kurtką nie mam, mam za to z tą tańszą z Decathlona. Niźle chroni przed wiatrem. Przed mżawką też. Pot w postaci pary wodnej odprowadza, o czym świadczy skroplona para wodna na jej powierzchni przy sprzyjających temu warunkach.
W tym roku kupiłem już drugą.

EDIT: Pisałem o tej.

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 14 lis 2013, 13:02
autor: pehop
Jeżeli stać Cię, żeby zapłacić 70 PLN więcej za bajer składania kurtki do kieszeni i być może kilka gram na wadze mniej w porównaniu do tej, którą polecił Kangoor5, to śmiało kupuj.
Ja przerabiałem dylemat, czy kupić tą za 59,99 czy tą za 129,99 i zwyciężył rozsądek :) Po kilku biegach w niej nie widzę powodu, żeby następnym razem kupić cokolwiek droższego, chociaż ostatnio biegam w bezrękawniku z Tchibo (była do wczoraj do kupienia), bo w kamizelce po prostu mniej odczuwam pocenie.

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 14 lis 2013, 13:07
autor: Piechu
Kurtka polecana przez Kangoor'a jest bardzo dobrym wyborem. Dość lekka, bardzo dobrze oddychająca i faktycznie przed lekką mżawką też ochroni.
Tą polecaną przez Ciebie ma chyba forumowy kolega P@weł jeśli się nie mylę (tyle, że w czerwonym kolorze) lub bardzo bardzo podobną.
Podejrzewam, że jest mniej oddychająca, materiał jest bardziej "ceratowy" jeśli można tak powiedzieć. Dlatego ma perforację w kilku miejscach co ma ułatwiać oddychanie i odprowadzanie potu, nie wiem jak się sprawuje ale mam podobną "ceratę" z Go Sportu i niestety jej oddychalność i odprowadzanie potu są gorsze niż w Essentialu z Decathlona.

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 16 lis 2013, 20:40
autor: lokip
Sprawa wygląda tak, że mam polecanego Essentiala Wind. Problem polega na tym, że jest on dwa rozmiary za duży i w dodatku czarny. Kupowałem tę wiatrowke zanim zacząłem biegać, praktycznie rok temu. Trochę mnie ubyło i pomyślałem o kupnie czegoś w bardziej odpowiednim rozmiarze. W oko wpadł mi model z podlinkowanych w pierwszym poście. Essentiala nie trzeba mi zachwalać, za to chętnie przeczytam opinie kogoś kto biegał w tym białym cudzie.

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 18 lis 2013, 18:50
autor: Manisiar
ciekawy pomysł z tą wiatrówką

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 19 lis 2013, 07:32
autor: MarcusPower
Ja posiadam tą kurtkę http://www.decathlon.pl/kurtka-running- ... 16948.html
Zaliczyłem w niej kilka treningów w mocnym wietrze oraz w deszczu i jeśli chodzi o mnie to uważam że jest super. Nie szeleści jest lekka, ma wywietrzniki oraz posiada kieszenie. Wprawdzie jeszcze mi nie były potrzebne ale są - może kiedyś się przydadzą. Ogólnie polecam

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 20 lis 2013, 19:09
autor: tomekwapisz
Dokładnie, ciekawy pomysł z tą wiatrówką. Mam taką czarną najeczkę, jest lekko pikowana, ale zdaje egzamin. Opływ zadowalający i nie była taka droga.

Re: Bieganie w wietrzne dni

: 25 lis 2013, 22:58
autor: Nokar
Ja tez mam lekką wiatóweczkę i jest ok.