Strona 1 z 1

Buty się mechacą

: 23 lip 2013, 21:08
autor: Fiszer
Witam szanowne grono. Mam mały problem z moimi około miesięcznymi butami Adidas supernova Glide 5. Cały problem zaczął się (około) na początku lipca, kiedy zauważyłem pierwsze oznaki "odchodzenia" syntetycznych nitek od materiału właściwego(coś na kształt rozwarstwienia się materiału). Nie wiem czy biegać w nich dalej czy oddać na gwarancję. Dodam, że ich przebieg nie jest w cale kosmiczny - ledwo 200 km. Biegałem po suchym terenie, asfalt, bieżnia, prawie w ogóle po błocie. Raz zdarzyło mi się po deszczu (małe kałuże). Dołączam zdjęcia.
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/2243800/1
_____________________
Pozdrawiam

Re: Buty się mechacą

: 23 lip 2013, 21:25
autor: wiktor ia
Takie mechacenie może powstawać po kontakcie z rzepami, a dokładniej z tą częścią która posiada haczyki. Przyczepia się taki rzep i potem po odczepieniu takie cuda zostają... Zastanów się czy jest to możliwe :niewiem:
Regulacja szerokości nogawki na rzep, rzep w kurtce, bluzie w ciasnej szafce w szatni, w plecaku może się przyczepia :niewiem:

Re: Buty się mechacą

: 23 lip 2013, 21:29
autor: Fiszer
Nie ma takiej opcji. Nie ma żadnej rzepy która mogłaby to powodować. Buty przechowuję w worku pod łóżkiem, więc nie są one narażone na takie "ataki"

Re: Buty się mechacą

: 24 lip 2013, 04:32
autor: maly89
Ma również te buty i mają one tą samą dolegliwość :) Czym jest to spowodowane - nie mam pojęcia.

Re: Buty się mechacą

: 24 lip 2013, 09:06
autor: hassy
Jak będziesz oddawał pamiętaj, żeby w formularzu zadeklarować datę "stwierdzenia zaistnienia szkody" nie bardziej odległą niż 2 miesiące od daty jej zgłoszenia sprzedawcy. Jeśli od stwierdzenia zaistnienia do zgłoszenia upłynie więcej czasu to jest w ustawie paragraf, na podstawie którego mogą Cię olać :) Najlepiej żebyś się zgłosił wkrótce po stwierdzeniu zaistnienia :)

Re: Buty się mechacą

: 24 lip 2013, 13:32
autor: Fiszer
Dzięki wielkie za radę! nie pomyślałbym o tym! :hahaha: