Strona 1 z 1

Podkolanówki uciskowe za 49,99zł.

: 23 lis 2012, 13:14
autor: ZbigniewX
W reklamówce sieci sklepów Jula są podkolanówki jw. Produkcja Bluewear, stopień ucisku 14mm Hg. Cepy za cenę prawie 4x większą mają ucisk 18-25mm Hg. Może i warto?

http://www.jula.pl/search-result/?q=POD ... 20UCISKOWE

Re: Podkolanówki uciskowe za 49,99zł.

: 24 lis 2012, 00:50
autor: pepek
Z doświadczenia wiem, że cena równa się jakość. Cena rzeczywiście jest zachęcająca w porównaniu np. do CEP ale czy skarpety te mają rzeczywiście właściwości kompresyjne, czy tylko uciskają, trudno jednoznacznie określić. Głównym zadaniem skarpet kompresyjnych jest uciskanie mięśni w odpowiednich miejscach, zmniejszenie ich wibracji, niepotrzebnych skurczów i drgań, wspomaganie przepływu krwi oraz regulowanie jej ciśnienia. Przynosi to wiele korzyści. Skarpety CEP tak właśnie działają a świadczą o tym różne certyfikaty oraz badania kliniczne i na sportowcach. Skarpety Bluewear niekoniecznie muszą tak działać. Myślę, że sprzedawca celowo określił ja jako uciskające a nie kompresyjne bo z prawdziwą kompresją nie mają dużo wspólnego. Na fali mody na odzież kompresyjną pojawiło się wiele produktów, które kompresyjne są tylko z nazwy. Swego czasu drążyłem ten temat i chciałem kupić takie skarpety, ale w ostateczności zrezygnowałem. Nie stać mnie było na wydani 150 zł na CEPy a nie chciałem kupować innych żeby mnie tylko uciskały.

Re: Podkolanówki uciskowe za 49,99zł.

: 28 lis 2012, 19:18
autor: kropinho
witam wszystkich :hejhej:
a w czym pomagają podkolanowki uciskowe ? biegam od trzech tygdni i próbuje dowiadywać się ciekawych a zarazem potrzebnych rzeczy ;-)
pozdrawiam.

Re: Podkolanówki uciskowe za 49,99zł.

: 28 lis 2012, 20:59
autor: lapka88
Na razie się tym nie interesuj :) Za wcześnie :P

Re: Podkolanówki uciskowe za 49,99zł.

: 28 lis 2012, 22:30
autor: pepek
kropinho pisze:witam wszystkich :hejhej:
a w czym pomagają podkolanowki uciskowe ? biegam od trzech tygdni i próbuje dowiadywać się ciekawych a zarazem potrzebnych rzeczy ;-)
pozdrawiam.
Podkolanówki uciskowe, jak sama nazwa wskazuje, uciskają, I nic poza tym. Co innego podkolanówki kompresyjne. Jeżeli chcesz poczytać masz tutaj link do artykułu:
http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=21&id=1462

Re: Podkolanówki uciskowe za 49,99zł.

: 28 lis 2012, 22:59
autor: kropinho
dzięki pepek za linka :hejhej: ciekawy artykuł :oczko: