Komentarz do artykułu Test Suunto - AMBIT

kristo79
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 15 lis 2011, 10:07
Życiówka na 10k: 35.57
Życiówka w maratonie: 3.05.27
Lokalizacja: Nowa Słupia, G. Świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

Może ciśnienie się zmieniło ... jakaś lekka zmiana pogody i tak reaguje wysokościomierz barometryczny.
Czasem biegam po górkach..

5k - 17:20s. , 10k - 35:57s. , Cross maraton Dst. 42.2 km - 03:05:27s. , 21.1k -01:26:51 , przewyższenie w górę 495m
New Balance but biegowy
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Faktycznie ciśnienie się, czyli w tym wypadku dokładniejszy byłby pomiar na podstawie gps?

Rozumiem, że przed każdym treningiem jeśli chce się korzystać z pomiaru wysokości należy go skalibrować, żeby mieć pewność prawidłowego pomiaru? :)
Awatar użytkownika
Vilk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2011, 15:24
Życiówka na 10k: 52:50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Maryn pisze:Pytanie do użytkowników ambita, czy wysokościomierz wskazuje wam poprawne wyniki?
Skalibrowałem go na wysokości 115 m.n.p.m, przejechałem jakieś 20 km od miejsca kalibracji po powrocie w tym samym miejscu wskazał 90 m.n.p.m.

Jak dla mnie trochę duży błąd.
tu wplyw ma tez zmiana pogody, poczytaj o tym w instrukcji ambita masz tam to wszystko dosc dobrze opisane jakiego rodzaju pomiaru wysokosci kiedy uzywac (ambit ma 3 rodzaje pomiaru Automatic (Automatyczny), Barometer (Barometr) i Altimeter (Wysokościomierz))
tu masz instrukcje:
http://ns.suunto.com/Manuals/Ambit/User ... ide_PL.pdf str.49
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

mnie tez często się wysokościomierz rozstraja...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Vilk pisze:
Maryn pisze:Pytanie do użytkowników ambita, czy wysokościomierz wskazuje wam poprawne wyniki?
Skalibrowałem go na wysokości 115 m.n.p.m, przejechałem jakieś 20 km od miejsca kalibracji po powrocie w tym samym miejscu wskazał 90 m.n.p.m.

Jak dla mnie trochę duży błąd.
tu wplyw ma tez zmiana pogody, poczytaj o tym w instrukcji ambita masz tam to wszystko dosc dobrze opisane jakiego rodzaju pomiaru wysokosci kiedy uzywac (ambit ma 3 rodzaje pomiaru Automatic (Automatyczny), Barometer (Barometr) i Altimeter (Wysokościomierz))
tu masz instrukcje:
http://ns.suunto.com/Manuals/Ambit/User ... ide_PL.pdf str.49
Dzięki Vilk'u, przeczytam :).

Dziwi mnie fakt, że w ciągu 2 godzin aż tak zmieniło się ciśnienie, że błąd pomiaru wynosił prawie 25%.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Pojawiła się nowa wersja 2.0.
Wprowadzono m.in możliwość treningów interwałowych, ktoś testował?
Ja niestety z powodu kontuzji nie jestem w stanie. :grr:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

w najnowszym apdejcie jest sporo nowego - wprowadzono łączność z ANT+ i footpodem, można zaprogramowac interwały, niestety tylko w postaci pętli 2 odcinków definiowalnych przez dystans bądź czas; nowością jest możliwość wgrania do zegarka zaprogramowanych przez samego siebie lub innych użytkowników funkcji, zwanych szumnie apps. coraz więcej funkcjonalności, nie wiem czy na tę chwilę jest coś, czego wyraźnie "brakuje" w ambicie w porównaniu z garminami.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jeszcze żeby te interwały można było programować z poziomu zegarka....
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie marudź :)

wystarczy sobie zrobić kilka custom mode'ów z kilkoma rodzajami interwałów i tyle.
ile robisz różnych kombinacji, 5? 10? czy 100?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:nie marudź :)

wystarczy sobie zrobić kilka custom mode'ów z kilkoma rodzajami interwałów i tyle.
ile robisz różnych kombinacji, 5? 10? czy 100?
musze marudzić to może poprawią :)
ide na treninig - ustawiam sobie zabawe biegową 3/3 minuty - po rozgrzewce stwierdzam, że lepiej zrobić 2/3 i bez komputera z internetem kicha ..... w Polarze rs200 to 20 sekund pogrzebania w menu :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ustaw sobie raz kilka najczęsciej stosowanych układów i po kłopocie, nie musisz 20sekund grzebać tylko trzeba kliknnięciami odpalasz i sru.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Ciekawe czy jest szansa na użycie akcelerometru do pływania.

Kiedyś na jakimś forum jeden z ambasadorów Suunto wypowiadał się, że rozpoczęto pracę programistyczne.
Niestety nie mogę się do tego dogrzebać....
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

wirtualny partner dla ambita:

http://www.movescount.com/apps/app865-V ... U.facebook

endźoj!
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
kristo79
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 15 lis 2011, 10:07
Życiówka na 10k: 35.57
Życiówka w maratonie: 3.05.27
Lokalizacja: Nowa Słupia, G. Świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

Używam na co dzień Polara Rs800cx z Gps G5

Napiszcie mi co zyskuję, a co tracę jeśli bym zdecydował się na przejście z Polara na Suunto Ambit.
Na czym mi zależy :
1-Dokładny pomiar tętna.Jaki jest najmniejszy czas uśredniania zapisu tętna ?W Polarze jest funkcja R-R czyli dokładność na poziomie Ekg,czyli patrząc na wykres co 0.3 sekundy.Czy w Ambicie jest to 1 sekunda ?
2-Dokładny pomiar wysokości-przewyższeń ( w Polarze jest bardzo dobrze i jeśli by było tak w Ambicie,byłbym zadowolony)
3-Dokładne-nie gorsze wskazywanie tempa chwilowego biegu.( Z Polara jestem zadowolony i jeśli by w Ambicie było podobnie,był bym zadowolony).
4.GPS nie gorszy niż w Polarze względem dokładności pomiaru odległości.Łapiący sygnał w gęstym lesie,górach przy pełnym zachmurzeniu etc. w Rs800cx tak jest.
5.Przejrzysty dokładny program do analizy danych( wykresy tętna,wysokości,prędkości itd.)

W Polarze przez ostatni rok,może z 5 razy używałem jakiś interwałów, 99% treningów to swobodne bieganie w strefach,czyli takich funkcji raczej nie używam.

Zależy mi na wyżej wymienionych funkcjach najbardziej. Mieszkam w terenie ,gdzie przewyższenia to codzienność i chciałbym mieć pełne dane na ten temat.

Jak to porównanie według używających obu modeli ? bądź użytkowników Suunto wygląda ?
Czasem biegam po górkach..

5k - 17:20s. , 10k - 35:57s. , Cross maraton Dst. 42.2 km - 03:05:27s. , 21.1k -01:26:51 , przewyższenie w górę 495m
Yassith
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 194
Rejestracja: 25 cze 2012, 14:36
Życiówka na 10k: 48:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To po co chcesz wymienic polara jak wszystko Ci sie w nim podoba ?
ODPOWIEDZ