Komentarz do artykułu Test Suunto - AMBIT

Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

tylko w altimeter bo w auto wieksze jaja robi :p
New Balance but biegowy
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Jaja to mi zrobił wczoraj.

Zostawiłem go w półce, wczoraj po wyjęciu sprawdziłem wysokość, wskazywał 8 m :) mimo, że realna wartość 113-115m.
Pisałem do Suunto czekam na odp.
chubaka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

PROBLEM - PYTANIE!!!!!???? Od piątku jestem posiadaczem Ambita, został naładowany, ustawiony, poszła aktualizacja. Do wczoraj czyli do poniedziałku wszystko było ok. W momencie gdy na wyświetlaczu stan baterii się obniżył wyświetlacz zaczął się wyłączać. Po naciśnięci jakiegokolwiek przycisku wszystko wraca do normy, tzn wszystkie dane i ustawienia są zapisane. Mija kolejne 20 - 40 minut i wyświetlacz znowu gaśnie. Pytanie czy jest to jakaś forma oszczędzania baterii, czy coś z moim egzemplarzem jest nie tak??? Zauważył ktoś takie przypadki w swoich egzemplarzach??

A miało być tak pięknie.
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ale zaczął sie wyłączać w trakcie używania, czy odłozony?
Bo on po prostu przechodzi w tryb oszczędzania energii i jak sobie leży - to wyświetlacz się wyłącza.
Wystarczy go ruszyć, żeby zaczął działać.
chubaka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tego co pamiętam zauważyłem to gdy byłem na zakupach i miałem go na ręku. Dziś rano również był wyłączony rozumiem leżał. Zgodzie z Twoją radą poruszałem nim chwilę pochodziłem po mieszkaniu co prawda zegarek sam się jednak nie uaktywnił.
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To ja bym jednak zapytała w serwisie.
Mój takich numerów nie robi, wygasza się tylko nieużywany (np. odłoźony na noc). A używam go od lipca non-stop.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Mój również się wygasza tylko wtedy kiedy nie jest w ruchu.

Pytanie do użytkowników movescount. Czy poziom Activity class może aktualizować się automatycznie na podstawie wyników i ilości treningów dla zegarka Ambit?
Bimbaj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:01
Życiówka na 10k: 38:52
Życiówka w maratonie: 3:04:25

Nieprzeczytany post

Miałem podobny problem tylko że w moim przypadku Ambit wyłączał się na amen tz żeby go z powrotem uaktywnic nie wystarczyło poruszenie czy wciśnięcie przycisku. Włączał się dopiero po podłączeniu do kompa i na jakiś czas było OK. Nigdy jednak nie było wiadomo kiedy się wyłączy: czasem było to w trybie zwykłego zegarka a czasem w trybie treningu. Wyraźnie wpływał na to ruch zegarka (gdy leżał wszystko było w porzadku). Na początku myślałem, ze ma na to wpływ stopień naładowania baterii ale z czasem okazał sie że nie ma to absolutnie żadnego znaczenia czy jest 75 czy 100% naładowania. Problemy pojawiły się od razu po zakupie. Serwis Suunto doradził wgranie od nowa oprogramowania za pomocą Moveslink (klikniecie ikonki M prawym przyciskiem myszy i wybór "force firmware update"). Niestety pomogło to na kilka dni i problem wrócił. Ambit powędrował do serwisu w Finlandii, wymienili podobno wyświetlacz i coś tam jeszcze ale słabo sprawdzili czy już jest OK bo po odbiorze przesyłki ikazało się, że dalej jest to samo. Kolejna wizyta w serwisie , kolejne 2 tygodnie oczekiwania i w końcu przysłali inny (byc może nowy, w każdym razie nie wskazujacy na ślady użytkowania egzemplarz, który nazwali service unit). Do tej pory nie wiem co owa nazwa oznacza ale w końcu sprzęt działa. Problem z pokazywaniem głupot przy wskazaniach wysokości potwierdzam w całej rozciągłości (robie pętelkę po pobliskich wzgórzach morenowych i różnice między asc a desc potrafią by rzędu 30% zawsze na korzyśc podbiegów.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Bimbaj, a które liczy poprawnie? Przewyższenia czy spadki?
Bimbaj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:01
Życiówka na 10k: 38:52
Życiówka w maratonie: 3:04:25

Nieprzeczytany post

zdecydowanie zawyża sumę podbiegów. suma spadków jest w miarę poprawna.
pjanet

Nieprzeczytany post

Jak wyglada sprawa wymiany bateri w pasie do pomiaru tetna dla tego zegarka ?

I drugie pytanie. Czy prawda jest ze Suunto oferuje gwarancje w systemie door-to-door ?
Bimbaj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:01
Życiówka na 10k: 38:52
Życiówka w maratonie: 3:04:25

Nieprzeczytany post

co do wymiany baterii w oryginalnym pasku Suunto się nie wypowiem, bo mam pasek od Garmina ale nie spodziewam się, żeby mogło być jakoś inaczej zwykła bateryjka bodaj CR2032 raz na jakiś czas (koło roku a może i dłużej- sam nie pamiętam kiedy ostatnio wymieniałem).
Co do serwisu to rzeczywiście jest to door-to-door ale pod warunkiem, że miejscem nadania i odbioru jest miejsce typu zakład pracy. Odbiór i dostawa z powrotem do domu jest dodatkowo płatna po 8EUR w jedną stronę (czyli razem 16).
Wypełniając zgłoszenie reklamacyjne podobno można to ominąc i nie odhaczać dostawy do domu wpisując jednocześnie faktyczny adres domowy i wtedy 16 EUR nie naliczą. Dowiedziałem się o tym po fakcie od przedstawiciela Suunto na Polskę i przy pierwszej wysyłce do serwisu musiałem zabulic. Za drugim razem odbierałem i wysyłałem w pracy i było za free.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Ktoś pisał do Suunto support w sprawie pomiaru wysokości?

ja napisałem 3 maile i zero odzewu.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

chyba ich za dużo dostają :p

też pisałem, ale z racji tego, że przeczytali coś o ,, Italy " to odpisali i to szybko :D

przy czym Data Synchronized juz się po powrocie do Polski nie pojawił- a tak ładnie mierzył wysokość
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Świeżo po kalibracji, po 50 minutach biegu pod górę oszukał o jakieś 40 m na wysokości. Realna wartość miała być 703m.

Czy nagła zmiana temperatury (w sensie wyjście z ciepłego samochodu) może mieć wpływ na późniejszy pomiar? :niewiem:
ODPOWIEDZ