Komentarz do artykułu Test Suunto - AMBIT
- krzystek
- Dyskutant
- Posty: 29
- Rejestracja: 08 mar 2008, 10:48
- Życiówka na 10k: brak
- Życiówka w maratonie: brak
- Kontakt:
ok, dzięki za info... na coś sięzapewne po przemyśleniu zdecyduję
-
- Stary Wyga
- Posty: 186
- Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
- Życiówka na 10k: 44 min
Ostatnio znowu miałem dziwny przypadek z wysokościomierzem.
Dosłownie przed biegiem z kalibrowałem wysokość wg. google earth.
Wysokość wynosiła 115 m.n.p.m
Po 80 minutach biegu gdy zakończyłem trening w tym samym miejscu, Ambit wskazywał 90 m.n.p.m.
Błąd pomiaru wyniósł ponad 20 %.
Barometr był w trybie Altimeter.
Czy to jest normalne? Możliwe aby zmiana ciśnienia miała tak duży wpływ na wskazania?
Qba, czy u Ciebie obserwujesz podobne zachowanie wysokościomierza?
Dosłownie przed biegiem z kalibrowałem wysokość wg. google earth.
Wysokość wynosiła 115 m.n.p.m
Po 80 minutach biegu gdy zakończyłem trening w tym samym miejscu, Ambit wskazywał 90 m.n.p.m.
Błąd pomiaru wyniósł ponad 20 %.
Barometr był w trybie Altimeter.
Czy to jest normalne? Możliwe aby zmiana ciśnienia miała tak duży wpływ na wskazania?
Qba, czy u Ciebie obserwujesz podobne zachowanie wysokościomierza?
- rockduck
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 1077
- Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
- Życiówka w maratonie: brak
- Lokalizacja: Kraków
u mnie na 2 Ambitach ( moim i brata ) jest to samo. Już nie zwracam na to uwagi. Ważne, że przewyższenia pokazuje dobrze
-
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 11474
- Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31
poobserwuję bo na razie stwierdzięłm tylko tyle, że rozkalibrowuje się ustawicznie.
- rockduck
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 1077
- Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
- Życiówka w maratonie: brak
- Lokalizacja: Kraków
jak dla mnie software ma jakąś lukę, która doprowadza do rozkalibrowania. W fenixie jak zdefiniowałem wysokość zgodnie z znaną mi to trzymał ją długo- praktycznie do momentu, w którym nie doszło do gwałtowniej zmiany pogody, wtedy pokazywał to co Ambit pokazuje na codzień
-
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 11474
- Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31
od 3tygodni nie mogę zrzucić biegów na movescounta. powoli trafia mnie szlag.
- rockduck
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 1077
- Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
- Życiówka w maratonie: brak
- Lokalizacja: Kraków
doszło do rzeczy zadziwiającej :D przyjechałem na obóz w Dolomity, biegam od 2 dni po górach i na kazdym szczycie Ambit pokazuje idealnie dane, ani metra różnicy !
Coś mi tu nie pasuje, w ogóle Ambit pokazuje po znalezieniu satelit dwa komunikaty- GPS Found a potem na ułamek sekundy Data Synchronized. Zastanawiam sie czy Suunto nie traktuje Polski po macoszemu i nie jest dostępna opcja doprecyzowania wysokości przez GPS ? Nie chce mi się w to wierzyć, ale w PL komunikatu ,,Data Synchronized" nigdy nie widziałem
Coś mi tu nie pasuje, w ogóle Ambit pokazuje po znalezieniu satelit dwa komunikaty- GPS Found a potem na ułamek sekundy Data Synchronized. Zastanawiam sie czy Suunto nie traktuje Polski po macoszemu i nie jest dostępna opcja doprecyzowania wysokości przez GPS ? Nie chce mi się w to wierzyć, ale w PL komunikatu ,,Data Synchronized" nigdy nie widziałem
-
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 11474
- Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31
na innym kompie zadziałało. głupi ja.
-
- Stary Wyga
- Posty: 186
- Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
- Życiówka na 10k: 44 min
rockduck pisze:doszło do rzeczy zadziwiającej :D przyjechałem na obóz w Dolomity, biegam od 2 dni po górach i na kazdym szczycie Ambit pokazuje idealnie dane, ani metra różnicy !
Coś mi tu nie pasuje, w ogóle Ambit pokazuje po znalezieniu satelit dwa komunikaty- GPS Found a potem na ułamek sekundy Data Synchronized. Zastanawiam sie czy Suunto nie traktuje Polski po macoszemu i nie jest dostępna opcja doprecyzowania wysokości przez GPS ? Nie chce mi się w to wierzyć, ale w PL komunikatu ,,Data Synchronized" nigdy nie widziałem
Ciekawa rzecze, zgłaszałeś może do Suunto support?
- rockduck
- Zaprawiony W Bojach
- Posty: 1077
- Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
- Życiówka w maratonie: brak
- Lokalizacja: Kraków
zgłosiłem, odpisali coś w stylu, że data synchronized pojawia mnie się dlatego, że GPS zmienił położenie o wiele setek kilometrów i pobiera dodatkowe dane - zakładam, że te dane odnoszą się właśnie do wysokości bo nie wierzę w to, że w PL przy każdych warunkach pogodowych wskazania były inne niż tu we Włoszech, które są zgodne co do metra. Dzisiaj to już obserwowałem na każdym możliwym punkcie jaki zaliczyłem ( takim który posiadał tablice z wysokością )
Przykładowo wbiegałem na Col Pradat w połowie jest schronisko z tablica 1878 m ( Ambit pokazuje 1878 m ) biegnę dalej, jestem na szczycie który docelowo ma mieć 2038 m - Ambit pokazuje 2036 przy czym nie siedzę najwyżej jak się da bo mocno wieje.
W PL wolna amerykanka, górka którą znam na pamieć ma 386, a ja już czasem miałem tam 450 m :D
Przykładowo wbiegałem na Col Pradat w połowie jest schronisko z tablica 1878 m ( Ambit pokazuje 1878 m ) biegnę dalej, jestem na szczycie który docelowo ma mieć 2038 m - Ambit pokazuje 2036 przy czym nie siedzę najwyżej jak się da bo mocno wieje.
W PL wolna amerykanka, górka którą znam na pamieć ma 386, a ja już czasem miałem tam 450 m :D