Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

bobkriz
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 30 wrz 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kurcze, ja w zasadzie byłem już zdecydowany na ten zegarek, a wy tu takie rzeczy piszecie…
Mógłbym pewnie kupić inny, jakiegoś Garmina albo Suunto, ale podoba mi się to całe Nike+, a nie chce mi się ze sobą iphona zabierać na każdy bieg. Poza tym do tego Nike można dokupić Wearlinka Polara i mierzy puls. Tyle, że przy takiej niedokładności jaką opisujecie to już sam nie wiem...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

bobkriz pisze:Kurcze, ja w zasadzie byłem już zdecydowany na ten zegarek, a wy tu takie rzeczy piszecie…
Mógłbym pewnie kupić inny, jakiegoś Garmina albo Suunto, ale podoba mi się to całe Nike+, a nie chce mi się ze sobą iphona zabierać na każdy bieg. Poza tym do tego Nike można dokupić Wearlinka Polara i mierzy puls. Tyle, że przy takiej niedokładności jaką opisujecie to już sam nie wiem...
Hmmm.... może jednak nie kieruj się tylko moim przypadkiem bo pewnie tych zegarków sprzedano w Polsce setki , może to mi trafił się jakiś wadliwy egzemplarz. Kupiłem go w grudniu ubiegłego roku, jak tylko pojawiły się w PL.
Tak normalnie SportWatch bardzo dobrze mierzy odległość, nie miałem z tym wcześniej problemów. Kłopoty zaczęły się dopiero w momencie kiedy mój komputer przestał widzieć zegarek. Tym samym, nie pobieram aktualizacji i stąd te dziwne odczyty. Od początku używam też Polara i wszystko świetnie działało. Nike ma w sumie podobne funkcje do produktów Garmina, na plus wyróżnia się chyba tylko zbajerowanym designem. Ten zegarek po prostu od początku bardzo mi się podobał a ze jestem takim sobie biegowym leszczem, nie potrzebuję jakiegoś mega laboratorium na nadgarstku. Od początku bardzo mnie motywała cała ta zabawa w rywalizację na Nike + , kręciłem kolejne kilometry by nie być gorszym od wirtualnych znajomych itd. Nie wiem jak podchodzisz do biegania, dla mnie ten zegarek był w najwyższym stopniu ok. Po prostu się popsuł. I się naprawi. Pozdr.
Obrazek
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

hej


- za mały mam staż/kilometraż/doświadcznie na marudzenie na to urządzonko [ miesiąc a raczej dwa ] - ale nie jest taki zły

- win7 , działa , 15 sek to góra na załapanie satelity [ do 30 sek jak "łapie" położony tuż przy framudze okna i chyba wtedy widzi "gorzej" trzeciego satelitę stąd mu dłużej schodzi ... ] , na moje truchtanie 3 razy w tyg innych czasów "łapania" nie miał.

- pocę się jak....nie wiem co

- mierzy jak mierzy liczy jak liczy - nie jest zły

- a shit happens - wiadomo




pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
bobkriz
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 30 wrz 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Andyql Dzięki za odpowiedź. Widzę, że przemawia przez Ciebie optymizm.:)
Ja podobnie nie potrzebuję na ręce nosić, jak to nazwałeś "laboratorium", hehe.
Funkcje w tym Nike i tak wykraczają poza moje obecne potrzeby, ale jak już pisałem samo Nike+ plus mnie wciąga i motywuje.
Zegarek mi się podoba i jakbym go miał to nie musiałbym z telefonem na ramieniu biegać co jest średnio wygodne. I do tego ten pulsometr…
Cóż, wygląda na to, że chyba zaryzykuję. Cena nie jest jakaś zabójcza więc jak za rok przestanie mi wystarczać to co zegarek oferuje to (ewentualnie jak siądzie,hehe) to pomyślę o czymś inny.
Swoją drogą to nie wiesz może czy jest możliwość wgrywania biegów z innych urządzeń do Nike+? Wiem, że chyba da się w drugą stronę.

@ pawson
Shit happens. True. ;)
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

bobkriz pisze:
Cóż, wygląda na to, że chyba zaryzykuję...
W takim razie , witamy w świecie Nike - Perfekcji !!! ... Jest 46 dzień maja roku 2432 , godzina 79 minut 6343. Cieszcie się Biegiem, sobą i Światem !!! :)

A co do wgrywania biegów, mnie się to póki co nie udaje nawet z Nike do Nike więc nie mogę uchodzić za eksperta :hejhej:
Obrazek
Awatar użytkownika
zu.zu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 660
Rejestracja: 09 maja 2012, 14:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A ja nie polecam tego zegarka. Żałuję, że kupiłam. Częściowo sama sobie jestem winna, bo były recenzje i mogłam je uważniej przeczytać i przeanalizować pod kątem swoich potrzeb, ale pewne rzeczy odkryłam dzisiaj i tak mnie wyprowadziły z równowagi, że sprawiły, iż w ostatecznym rozrachunku - odradzam zakup jeśli przeszkadzają komuś poniższe rzeczy:

1. Bardzo ograniczona możliwość ustawienia interwałów. Bieg z interwałami o różnym czasie trwania nie jest możliwy do ustawienia w zegarku. Np. bardzo prosty trening interwałowy: 10 minut biegu/2 minuty marszu/20 minut biegu - nie jest możliwy do ustawienia. Z tego samego powodu trening na który składa się bieg ciągły i przebieżki również nie jest możliwy do ustawienia. Trzeba przerwać pierwszą część i rozpocząć nowy bieg z innymi ustawieniami dla przebieżek. Taki trening zapisywany jest zgodnie z przypuszczeniami NoPainNoGain jako dwa oddzielne treningi.

2. Dźwięki wydawane przez zegarek są niemal niesłyszalne. Testowałam podczas spaceru, w mieście, bardzo późnym wieczorem, w znacznym oddaleniu od ulicy - dźwięk był ledwo słyszalny. Dla mnie eliminuje tą funkcję z użycia.

3. Jeśli ktoś tak jak ja biega głównie po zachodzie słońca (podejrzewam, że wszystkie treningi zimowe pod to również podpadają o ile nie będą w środku dnia) i w treningu stosuje międzyczasy nie może sobie podświetlać zegarka. Więc ma wybór: międzyczasy ALBO widoczność tarczy zegarka. Korzystam z międzyczasów na każdym treningu, co oznacza, że nie mogę korzystać z podświetlenia. Jak mam w takim razie np. utrzymywać w czasie biegu stałe tempo itd?
Bezsensu.

4. I perełka z dzisiejszego dnia: wczoraj biegałam następujący trening: 30 minut ciągłego biegu plus 5 przebieżek po 100 m. Nie mogąc ustawić całości jako trening interwałowy rozwiązałam problem stosując ręczne międzyczasy. Trening zapisał się na zegarku i po wgraniu na stronę NIKE+ pokazał się w rozbiciu do wyboru: na kilometry lub na międzyczasy. Przeanalizowałam sobie bieg na stronie w zakładce międzyczasów, bo tylko ta przy takim treningu ma jakiekolwiek znaczenie i byłam bardo zadowolona. Dzisiaj rano weszłam na swoje konto na stronie NIKE+, żeby uzupełnić wpis w blogu na bieganie.pl i co? Nie ma rozbicia na międzyczasy. Zniknęło. Mogę sobie obejrzeć trening TYLKO w rozpisaniu na kilometry. Przy przebieżkach to są CAŁKOWICIE BEZUŻYTECZNE DANE. Podłączyłam jeszcze raz zegarek mając nadzieję, że wtedy znów pokażą się międzyczasy. Nie pokazały się. Zrobiłam test, bo myślałam, że to może chwilowy błąd na stronie. Zrobiłam krótki trening z międzyczasami, podłączyłam zegarek i co? I nowy trening pokazał się w rozbiciu zarówno na kilometry jak i międzyczasy. Tak więc nie jest to błąd na stronie. Po prostu. Na stronie NIKE+ trening w rozbiciu na międzyczasy pokazuje się tylko przy pierwszym podglądzie. A później znika. WTF?

Może się mylę i wystarczy coś ustawić, żeby te dane zostawały na stronie. Czy ktoś to może zweryfikować?
Napisałam do support'u ale nie dostałam na razie żadnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

zu.zu pisze: ... odradzam zakup jeśli przeszkadzają komuś poniższe rzeczy:
Miażdżąca recenzja.
Ale się uśmiałem, wyobrażając sobie Ciebie kiedy biegniesz z psem i co chwilę stukasz w ten biedny zegarek :P Albo lecisz z kilkoma zegarkami bo każdy z nich jest w czymś tam lepszy od konkurencji :) Szczerze mówiąc, wątpię czy znajdziesz sprzęt w 100 % spełniający Twoje oczekiwania - umożliwiający ustawianie interwałów w dowolnej kombinacji, pikający głośno jak Big Ben i święcący jak coś świecącego.Myślę, że to jest jak z facetami - każdy ma coś tam w sobie ale trudno o takiego, który będzie miał wszystkie funkcje.
Bo to raczej zabawka jest ( ten zegarek), taki gadżet. Nike ma zarobić a Ty ( my) mamy się na chwilę poczuć prawie profesjonalistami w tym swoim tupaniu.

Ja od kilku dni biegam bez Nike ( się naprawia, mam nadzieję) i wcale nie jest mi z tym gorzej. O ile dobrze kojarzę, w dziejach ludzkości tylko starożytni Grecy mieli przez krótki czas do czynienia z Nike. Reszta dawała radę bez. Ważniejsza jest radość z biegania, cały ten wiatr we włosach i ta cudowna harmonia jaką się czuje.
Podobno najlepsi jogini muszą medytować około 140 lat by osiągnąć stan ducha który nam dostępny jest już po 10 km . Bieganie rządzi !!!
Czyli, podsumowując, liczy się to co całą sobą biegniesz a nie to co jest w kompie.
Ale skłamałbym, gdybym napisał , ze nie brakuje mi mojej zabawki ...

Pozdr, A.

P.S. No nie mogę nie "powiedzieć" , ze całkiem przypadkiem od paru dni śledzę Twój każdy krok. Prawdopodobnie biegaczką jesteś taką sobie ale piszesz po prostu genialnie. I czytam Ciebie od początku :)

Ale chyba trochę odleciałem od tematyki działu :)
Obrazek
janusz1964
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2012, 18:41
Życiówka na 10k: 48,15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Właśnie jestem po wymianie zegarka na nowy. Poprzedni mi się wieszał, blokował etc,etc. Mimo wszystko dalej wierzę, że będzie ok. POMÓŻCIE MI W JEDNYM TEMACIE. Mam trudności z zalogowaniem się na nikerunning. Niby jest opcaj zaloguj się, ale kółeczko się kręci, kręci, kręci, kręci i nic. Wczorajszy bieg niby się zgrał ale do mojego konta nie przybyło kilometrów. Może macie coś takiego juz za sobą?
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

janusz1964 pisze:Witam.
Właśnie jestem po wymianie zegarka na nowy. Poprzedni mi się wieszał, blokował etc,etc. Mimo wszystko dalej wierzę, że będzie ok. POMÓŻCIE MI W JEDNYM TEMACIE. Mam trudności z zalogowaniem się na nikerunning. Niby jest opcaj zaloguj się, ale kółeczko się kręci, kręci, kręci, kręci i nic. Wczorajszy bieg niby się zgrał ale do mojego konta nie przybyło kilometrów. Może macie coś takiego juz za sobą?
Może spróbuj na innej przeglądarce ?

Pozdr, A.
Obrazek
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

zu.zu i andy:

żaden z opisanych problemów nie pojawia się chociażby w kontakcie z Garminem FR 205.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:zu.zu i andy:

żaden z opisanych problemów nie pojawia się chociażby w kontakcie z Garminem FR 205.
Pozazdrościć. W kontakcie z Nike pojawiają się wyłącznie problemy ...
Obrazek
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

witam

- zassało nowy soft
- może teraz będzie lepiej [ tym - którzy mają coś "nie tak ja trzeba" ? ]


[ u mnie - tfu tfu - wszystko gra i furczy ... ]


pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

pawson pisze:witam

- zassało nowy soft
- może teraz będzie lepiej [ tym - którzy mają coś "nie tak ja trzeba" ? ]


[ u mnie - tfu tfu - wszystko gra i furczy ... ]


pozdro
pawson
A mój został pięknie zapakowany i odesłany w ramach reklamacji. Zobaczymy jak będzie po naprawie .Albo wymianie.
Obrazek
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

- sprzęt przetestowany na urlpie [ dziki żar/plaża/piasek/tony potu ]
- test zdany z powodzeniem


+ plusy : szybko i bezstresowo łapał satelity , wiadra potu mu nie zaszkodziły ani piasek [ egipskie marsa salam plaża ]


- minusy : nic o czym by nie ostrzegał producent - nalezy systematycznie zrzucać dane do strony nike'a - po 12 dniach ponadgodzinnych biegów zarejestrował [ zegarek ] tylko kawalek 13 dnia i tyle, dodać nalezy że sumiennie o tym ostrzegał i pisał o low memory ....no ale na urlopie nie ma jak zrzucić bezpiecznie danych a i sprawa nie jest tak dramatyczna



pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Andyql pisze:
A mój został pięknie zapakowany i odesłany w ramach reklamacji. Zobaczymy jak będzie po naprawie .Albo wymianie.
Witam ponownie, Sportwatch własnie wrócił z reklamacji i .... tu zaskoczenie - otrzymałem zupełnie nowy zegarek. Działa, zsynchronizowałem go z programem , pobrał moje rekordy , minusem jest , ż e teraz wg Nike mój ostatni bieg miał miejsce 5 sierpnia. Także mam na koncie prawie 200 km mniej . Ale to w sumie drobiazg...

Chyba warto wpomnieć o sklepie internetowym który szybko , sprawnie i bez zbędnych formalności załatwił reklamację : RUN4FUN.PL z Wrocławia . Niby nic, tak powinno być wszędzie ale w naszym kraju wciąż jeszcze różnie z tym bywa. Panowie z RUN4FUN - światowa klasa, dziękuje i polecam wszystkim !!!

Pozdrawiam, A
Obrazek
ODPOWIEDZ