Teraz jest Wt, 22 października 2019, 13:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 89  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ENDOMONDO
Nowy postNapisane: Cz, 24 maja 2012, 16:24 
Stary Wyga
Stary Wyga

sakii napisał(a):
Michal Stachowiak napisał(a):
sakii napisał(a):
Po drugie błędem nie jest obarczony program, ale sam system GPS, który ma dokładność +/- 100 m

"1 maja 2000 prezydent USA Bill Clinton nakazał wyłączenie mechanizmu SA (Selective Availability) zakłócającego efemerydę satelity i poprawki zegarów atomowych, dzięki czemu dokładność określania pozycji dla zwykłych użytkowników wzrosła do około 4-12 metrów."

To jest teoria. Na dokładność gps ma wpływ sto czynników, od banalnych jak pogoda, otoczenie, ilość metalu wokoło, stpień naładowania baterii, jakość odbiornika, ilość działających aplikacji, etc....

To co pogrubione to nie jest "sam system GPS" który pogrubiłem w Twoim poście powyżej, tylko czynniki zewnętrzne, które w dość oczywisty sposób na niego wpływają. To tak jakbyś miała mieć słabszy wzrok po zmroku, co oczywiście nie jest prawdą... widzisz słabiej bo po prostu jest ciemniej :)

Nowy postNapisane: Cz, 24 maja 2012, 22:55 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Biegałem z dwoma telefonami SGS+ i Nokią E52. Samsung może się schować przy Nokii z GPS. Fajny telefon ale jak porównuję sobie trasy z Garminem to te z Nokii są bardzo zbliżone. Biegam w terenie mało zurbanizowanym, w okolicy dużo lasów więc GPS był wystawiony na poważną próbę. Jednym słowem Nokia E52 ma dużo lepszy GPS ale ma jedną wadę, bardzo dużą - często się zawiesza. Średnio raz w tygodniu podczas biegu się zawieszała i jedynym wyjściem było wyjęcie baterii i restart. To powoduje, że masz trening w dwóch częściach :). Na szczęście miałem urodziny i żona kupiła Garmina :).

Nowy postNapisane: Pt, 25 maja 2012, 21:14 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

radslo1 napisał(a):
Biegałem z dwoma telefonami SGS+ i Nokią E52. Samsung może się schować przy Nokii z GPS. Fajny telefon ale jak porównuję sobie trasy z Garminem to te z Nokii są bardzo zbliżone. Biegam w terenie mało zurbanizowanym, w okolicy dużo lasów więc GPS był wystawiony na poważną próbę. Jednym słowem Nokia E52 ma dużo lepszy GPS ale ma jedną wadę, bardzo dużą - często się zawiesza. Średnio raz w tygodniu podczas biegu się zawieszała i jedynym wyjściem było wyjęcie baterii i restart. To powoduje, że masz trening w dwóch częściach :). Na szczęście miałem urodziny i żona kupiła Garmina :).

biegam z identyczną nokią i jestem super zadowolony. Zawieszanie wynika jak przy każdym sprzęcie z tego samego: przeładowanie pamięci i śmieciowe pliki z różnych aplikacji. Na twoim miejscu bym ten telefon porządnie wyczyścił - wywalając wszystkie bzdurne aplikacje, pliki i pierdoły, a najlepiej jakbyś ten telefon sformatował.

Nowy postNapisane: Pt, 25 maja 2012, 22:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

To służbowy telefon. Nie mam na nim nic oprócz książki adresowej i około 200 MB mp3. Dosłownie nic. Jest pusty. Taki model. Oddawałem go już 3 razy do serwisu. 3 razy był formatowany. Wszyscy w firmie taki telefon mamy i mniej więcej u połowy użytkowników jest to samo. Ostatnio wgrali mi nowe oprogramowanie. Jest z czerwca tamtego roku ale ponoć nowe :). Nie potrzebuję telefonu używać do biegania bo mam garmina ale pomijając zawieszanie się to byłem z niego mega zadowolony jak z nim biegałem bo bateria super trzymała i ogólnie był ok. GPS to rakieta jak na telefon.

Nowy postNapisane: So, 26 maja 2012, 12:52 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

radslo1 napisał(a):
To służbowy telefon. Nie mam na nim nic oprócz książki adresowej i około 200 MB mp3. Dosłownie nic. Jest pusty. Taki model. Oddawałem go już 3 razy do serwisu. 3 razy był formatowany. Wszyscy w firmie taki telefon mamy i mniej więcej u połowy użytkowników jest to samo. Ostatnio wgrali mi nowe oprogramowanie. Jest z czerwca tamtego roku ale ponoć nowe :). Nie potrzebuję telefonu używać do biegania bo mam garmina ale pomijając zawieszanie się to byłem z niego mega zadowolony jak z nim biegałem bo bateria super trzymała i ogólnie był ok. GPS to rakieta jak na telefon.

To musicie mieć te telefony jakieś trefne, albo wlazł do nich jakiś wirus, czy coś. Nie mam pojęcia. Ja też mam służbowy, w firmie z jednej dostawy jest tych nokii ze 150 sztuk. Połowa ludzi uprawia jakieś sporty typu bieganie, nordic, a głónie rower i nikt się nie skarżył na zawieszanie.

Nowy postNapisane: Pn, 28 maja 2012, 10:42 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Dzień dobry !
Biegam używając Nokii E52 i jestem bardzo zadowolony z dokładności pomiarów. Kiedyś biegałem z Garmin 305, faktycznie był troszeczkę dokładniejszy ale dla amatora takiego jak ja nie ma to większego znaczenia.
Polecam E52 z endomondo.

Nowy postNapisane: Pn, 28 maja 2012, 11:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Friend napisał(a):
Dzień dobry !
Biegam używając Nokii E52 i jestem bardzo zadowolony z dokładności pomiarów. Kiedyś biegałem z Garmin 305, faktycznie był troszeczkę dokładniejszy ale dla amatora takiego jak ja nie ma to większego znaczenia.
Polecam E52 z endomondo.

amen. Używam tego samego telefonu i zero problemów.

Nowy postNapisane: Pn, 28 maja 2012, 12:04 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Biegłem w zawodach z endo. Kilometry były oznaczone co 1km. Praktycznie w momencie przekraczania danego km moje endo informowało mnie o przebytym danym km. widać więc, że działało bardzo dokładnie. Biegłem też koło chłopaka używającego garmina 305 i u niego było identycznie jak u mnie. Są zygzaki oczywiście jak sie spojrzy później na mapę ale to nie jest najważniejsze. Dla mnie mnie jest najważniejsze tempo i kilometraż.

Nowy postNapisane: Pn, 28 maja 2012, 14:27 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam na forum i od razu pierwsze pytanie. Może głupie ale podobni nie ma głupich pytań...
Czy korzystając z Endomondo za granicą, mając wyłączoną transmisję danych, ponoszę jakieś koszta? Czy w ogóle aby korzystać z Endomondo wystarczy włączony GPS bez transmisji danych ?

Nowy postNapisane: Pn, 28 maja 2012, 14:32 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

ekarol napisał(a):
Witam na forum i od razu pierwsze pytanie. Może głupie ale podobni nie ma głupich pytań...
Czy korzystając z Endomondo za granicą, mając wyłączoną transmisję danych, ponoszę jakieś koszta? Czy w ogóle aby korzystać z Endomondo wystarczy włączony GPS bez transmisji danych ?

Wystarczy GPS i nie bedziesz ponosił żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast w zależoności od telefonu dokładność wskazań może być różna... Jak jeszcze biegałem z endomondo (SGS +) to oszukiwał strasznie... o czym dowiedziałem się po kupnie GARMINA.. Wracając do tematu, podobno z transmiją danych jest dokładniej aczkolwiek ja tego nie zauważyłem...

Nowy postNapisane: Pn, 28 maja 2012, 14:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

ekarol napisał(a):

Tak, wystarczy....sam GPS jest za darmo :hejhej:

_Vicky_ napisał(a):

Wystarczy GPS i nie bedziesz ponosił żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast w zależoności od telefonu dokładność wskazań może być różna... Jak jeszcze biegałem z endomondo (SGS +) to oszukiwał strasznie... o czym dowiedziałem się po kupnie GARMINA.. Wracając do tematu, podobno z transmiją danych jest dokładniej aczkolwiek ja tego nie zauważyłem...

Może byc dokładniej ponieważ telefon może się wspomagac wtedy lokalizacją stacji bazowych ( A-GSM czy jakoś tak )

Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze

Nowy postNapisane: Śr, 30 maja 2012, 15:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Witam, wszystkich użytkowników endomondo :-).

Mój telefon: Samsung Galaxy Ace.
Od niedawna EndomondoPro.

Faktycznie co jakiś czas sygnał GPS znika i komplikuje trochę trening ale i tak jest większość plusów niż minusów.

Po pierwsze: jak ktoś lubi muzyka ma odtwarzacz mp3.
Po drugie: dla mnie początkującego biegacza trudno jest utrzymać zadane tempo w żądanym czasie lub dystansie a endomondo dzięki komunikatom co 1 km lub na żądanie bardzo mi to ułatwia.
Po trzecie: fajna opcja wyznaczenia trasy na kompie i pobrania jej później na endo a trener pilnuje i podpowiada w jakim czasie ją pokonamy (duży minus zwłaszcza w nieznanym terenie nie podpowiada nam gdzie skręcić a stawać i oglądać mapę jest dość kłopotliwe).
Po czwarte: trening interwałowy - co prawda dostajemy tylko info o czasie ale po treningu możemy sprawdzić tempo na każdym odcinku i porównać czy biegaliśmy równo.
Po piąte: endo ścisza muzykę w trakcie komunikatów.
Po szóste: dzięki współpracy ze słuchawkami w każdej chwili możemy poznać czas, dystans (naciskając przycisk odbierania połączeń) itp.
Po siódme: dla lubiących muzykę może być ciekawe zobaczenie playlisty z możliwością zobaczenia jaki utwór leciał na danym odcinku trasy jakie mieliśmy tam tempo itp.
Po ósme: sporo statystyk i praktycznie telefon za nas tworzy prosty dziennik (ma wiele mankamentów i braków ale żaden trening nam nie ucieknie).
I jeszcze parę ciekawych propozycji treningów.

Podsumowując gdyby nie delikatne problemy z odbiornikiem GPS super aplikacja, bardzo motywująca i dająca nam obraz oraz możliwość analizy treningu już spokojnie na komputerze. Odnosząc się do niedokładności to miałem podobne odczucia jednak w sytuacji kiedy sygnał jest ok - porównałem dystans z organizatorem zawodów i zgadzało się co do metra kilka razy rysowałem trasę później na kompie i odległości były prawie identyczne z rzeczywistością.

Pozdrawiam
Łukasz

Nowy postNapisane: So, 2 czerwca 2012, 10:09 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Taka maluśka uwaga do "po szóste": owszem, ale jeśli nie słuchasz muzyki i nie obsługujesz jej z endo (wówczas przycisk odbierania to pauza). Zaciekawiony reklamówką, byłem zaskoczony, że u mnie (BB9700) nie mam komunikatów na żądanie. Miałem, gdy odznaczyłem w endo obsługę muzyki ze słuchawek. Też używam wersji pro :).

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...

Nowy postNapisane: N, 3 czerwca 2012, 11:54 
Wyga
Wyga

ekarol napisał(a):

Nie tylko wyłączoną transmisję, ale też i informowanie o mijanym właśnie kilometrażu - dźwięki pobiera z Netu. Net w roamingu jest zwykle minimum 50 razy droższy niż w kraju.
Sam GPS wystarczy. AGPS pozwala tylko na szybszą inicjalizację urządzenia. Nie działa w trakcie logowania trasy.

Nowy postNapisane: Pn, 4 czerwca 2012, 20:30 
Stary Wyga
Stary Wyga

Zbynek napisał(a):
ekarol napisał(a):

Nie tylko wyłączoną transmisję, ale też i informowanie o mijanym właśnie kilometrażu - dźwięki pobiera z Netu. Net w roamingu jest zwykle minimum 50 razy droższy niż w kraju.
Sam GPS wystarczy. AGPS pozwala tylko na szybszą inicjalizację urządzenia. Nie działa w trakcie logowania trasy.

Wyłączenie transmisji danych na poziomie ustawień telefonu musi wystarczyć, co do tego ma info o kilometrażu itp. W części wersji można wyłączyć upload danych w Endomondo, ale na w iPhonie już nie. A w hotelu używać wifi.

Forum angielskojęzyczne o roamingu i endomondo https://getsatisfaction.com/endomondo/searches?query=Roaming&x=0&y=0&style=topics

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 89  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]