Teraz jest Cz, 27 czerwca 2019, 06:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ENDOMONDO
Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 10:02 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Czy w telefonie bez żadnych dodatkowych urządzeń można włączyć licznik kadencji i licznik kroków?

5km: 18:55; 10km: 39:44
BLOG
KOMENTARZE

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 12:02 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Telefon​ musi mieć krokomierz - pedometr - chyba załatwiają to czujniki: akcelerometr i żyroskop.

Jak nie wiesz czy masz te czujniki, to ściągnij sobie z GooglePlay aplikację AIDA64 i sprawdź w "Czujniki".
Zapewne jak nie widzisz tego w Endomondo, to nie masz.

Wysłane z mojego MI 3W .

Edit:
Są aplikacje, które omijają to programowo, wykorzystując np. sam żyroskop w telefonie. Dane te nie są jednak wiarygodne.

Tu informacja:
Cytuj:
Akcelerometr i żyroskop

Podstawowe wyposażenie smartfonów i tabletów. To dzięki tym sensorom możemy sterować w grach wyścigowych po prostu odchylając urządzenia w różne strony. To dzięki nim telefon “wie”, kiedy obracamy go o 90 stopni i należy zmienić układ interfejsu na poziomy, czy też liczy nasze kroki. Często terminy akcelerometr i żyroskop są używane wymiennie, ale tak naprawdę to dwa różne czujniki, które działają w nieco inny sposób.

Akcelerometr, który można też nazwać przyspieszeniomierzem, pozwala na wykrywanie ułożenia przestrzennego. Wie, w którą stronę i jak szybko telefon lub tablet zmieniły swoje położenie. Mierzy też wszelkie wstrząsy. Z kolei żyroskop mierzy odchylenia od płaszczyzny. Odmienność obu czujników najłatwiej przedstawić na przykładzie – jeśli trzymamy tablet pionowo i obrócimy się o 180 stopni, akcelerometr nie wyczuje ruchu, ponieważ tablet wciąż jest ułożony w takiej samej pozycji. Żyroskop natomiast bez problemu wykryje to, że się odwróciliśmy.

W praktyce oba sensory odpowiadają za podobne zadania i współpracują ze sobą. W najtańszych modelach urządzeń mobilnych znajdziemy wyłącznie akcelerometr. W nieco droższych do składu dołącza żyroskop, dzięki wsparciu którego pomiary są dokładniejsze. Przekłada się to na przykład na dużo bardziej precyzyjne i responsywne sterowanie w grach.

Tu przykład od mojej siostry, chodzi z telefonem i ma kroki i tym samym kadencję:
Obrazek
Chyba ma SGS4 mini.

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 12:36 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Biegam z Motorolą Moto E 2 gen, która ma tylko akcelerometr. Przetestowałem Endomondo na Xiaomi Remdmi 3s zarówno z akcelerometrem jak i żyroskopem i nie podało ani liczby kroków ani kadencji.

BLOG
KOMENTARZE

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 13:08 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Hmm, to już nie wiem czemu tak jest. Może kwestia gdzie się trzyma telefon.
W kieszeni w spodniach pomiar chyba jest niemożliwy. Raczej trzeba mieć opaskę na ręce i w niej telefon.
Po co ci w ogóle te dane?

Wysłane z mojego MI 3W .

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 15:46 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Głównie to tak dla swojej wiadomości. Nie będę tego jakoś uwzględniał w planie treningowym czy coś. Zadałem takie pytanie, bo przeglądając historię treningów na Endo w jednym treningu była liczona kadencja. Usunąłem jednak ten trening (było to chodzenie przez minutę). Teraz nie wiem kiedy to było i jak się uruchomiło liczenie kroków.

BLOG
KOMENTARZE

Nowy postNapisane: Cz, 27 kwietnia 2017, 10:06 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

W Endomondo np. nie możesz prowadzić ewidencji przebiegu sprzętu, w którym trenujesz.
Jak chcesz wiedzieć ile w których butach nabiegałeś, ile km na danym rowerze, rolkach zrobiłeś itp., to niestety, ale tu tego nie znajdziesz.
Endomondo nie jest idealne, ale jest silnie rozwiniętą i popularną "społecznością".

Nowy postNapisane: Cz, 27 kwietnia 2017, 10:31 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam

Pierwszy raz korzystałem z opcji Trening - Podążaj istniejącą trasą
To wcześniej ręcznie ustalona trasa (26,65 km)
https://www.endomondo.com/routes/908829208
Dorzuciłem do niej ręcznie 2 treningi z poprzedniego roku

Wczoraj jechałem tą trasą trzeci raz.
Gdy dojeżdżałem do mety aplikacja pokazywała że mam do przejechania jeszcze jakieś 0.15km czyli wychodziło na to że przejechałem tylko 26,50km
Dojechałem jeszcze dodatkowo do 26,65 a nawet do 26,70km i dopiero zatrzymałem aplikację.
Przejechałem jakieś 200m więcej niż wskazywała moja trasa. Wyszło coś takiego:
Obrazek

Myślałem, że muszę dojechać do zera i wtedy aplikacja sama zamknie trening.
Skąd ta różnica? Trasa przejechana w identyczny sposób

Podczas przejazdu zatrzymałem się na chwilę bo upadł mi bidon, zatrzymałem trening na chwilkę, ale odpauzowałem trening praktycznie z tego samego miejsca

Nowy postNapisane: Cz, 27 kwietnia 2017, 11:37 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Przecież na ponad 26 km błąd pomiaru 0.15 km, to naprawdę niewiele.
Nie masz co się martwić, tym bardziej jak wprowadzałeś ręcznie.
Sugerujesz się różnicą odległości pomiędzy tą wyliczoną z mapy, a tą rzeczywiście zarejestrowaną przez GPS.
Za każdym razem jak będziesz jechał tą trasą, to mogą być odchylenia ze względu na możliwość wystąpienia błędów w pomiarze GPS.
Jedź sobie z punktu do punktu i tyle, lub nawet dokręcaj do pełnych kilometrów.
Jeśli robisz jakieś rekordy osobiste, to na danej wytyczonej trasie jedź od wytyczonej mety do wytyczonego startu i sobie to rejestruj.
Jak wyjdzie za każdym razem inna odległość, to możesz sobie dla lepszego porównania, dany trening edytować w Endomondo i skorygować długość trasy.

Tak prawdę mówiąc to i tak nie wiesz, które dane są prawidłowe - musiałbyś mieć jakieś atestowane urządzenie i to z 2x nim się po trasie "przelecieć" :oczko:

Nowy postNapisane: Pn, 1 maja 2017, 09:31 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tak z ciekawości ułożyłem sobie najtrudniejszy plan na Endomondo podając wynik na 5 km 20 minut. Z tym, że po 2 miesiącach treningów prognozuje mi 20 minut na 5 km. Tak więc taki sam wynik jaki podałem podczas tworzenia planu. Czy ten wynik będzie się zmieniał w trakcie realizowania planu treningowego
(nie konkretnie tego)?

BLOG
KOMENTARZE

Nowy postNapisane: Pn, 1 maja 2017, 18:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nie robiłem planu na 5 km, ale na maraton i Endomondo wprowadzało korekty do planu po teście Coopera, który wypadał chyba raz w miesiącu.

Nowy postNapisane: Śr, 3 maja 2017, 12:00 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Wczoraj pierwszy raz biegałem z Endomondo. Trener audio przez słuchawki BT mi się podoba, ale nie do końca. On czyta wszystkie wcześniej zdefiniowane info w określonym interwale czasu lub dystansu. Czy można go ustawić np. tak żeby często podawał tętno - np. co 30s., natomiast inne info co 1km? Dzięki!

Nowy postNapisane: Cz, 4 maja 2017, 07:35 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Trener audio to fajna rzecz, ale jest niedopracowany.
Podając czas potrzebny do zakończenia treningu według wyznaczonej trasy bierze pod uwagę tylko to ile zostało przejechane, ile zostało jeszcze do mety i jakie było tempo ostatniego odcinka (1km).
Powiedzmy że normalnie trasa ma średni czas 1h10min to jeśli jadę bardziej z górki to mówi że przewidywany czas ukończenia ok. 50min a jeśli pod górkę to nawet 1h20min

Tytuł: Re: Odp: ENDOMONDO
Nowy postNapisane: Cz, 1 czerwca 2017, 23:13 
Wyga
Wyga

Odnośnie kadencji i czujników kroków w telefonie. W endo kadencja wyświetla się tylko jeśli importuje trening z zegarka np garmin, z innych aplikacji typu fitmypall, wahoo, strava i jeszcze kilka innych.. samo endo nie wspiera żadnego krokomierza wbudowanego, na bt lub ant+.

Wysłane z Sony Xperia

Nowy postNapisane: Pn, 5 czerwca 2017, 21:49 
Dyskutant
Dyskutant

Szybkie pytanie, szukam i szukam i znaleźć nie mogę czy jest na forum jakiś temat gdzie mogę na endomondo pozapraszać osoby które biegają podobnym tempem żeby nawzajem się motywować

Tytuł: Re: Odp: ENDOMONDO
Nowy postNapisane: Wt, 6 czerwca 2017, 07:36 
Wyga
Wyga

Kiedyś w tym wątku były młode wilki o podobnych zamiarach co Ty. Pewnie nie każdy z nich dalej biega. Ja bym szukał rywalizacji (grupy) endomondo w Google, jak spodoba się to dołącz do niej, idzie znaleźć dobrą silną grupę, skomentuj kogoś i oczekuj na feedback.
Ps. Zostaw endolinka do siebie :-)

Wysłane z Sony Xperia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 87  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]