Strona 1 z 1

Garmin FR60 czy 305

: 13 mar 2011, 17:32
autor: misthunt3r
Pytanie do tych co się znają.
Biegam już jakiś czas i chcę, trochę rozwinąć swój trening, do tego potrzebuje jednak pulsometru i możliwości mierzenia bezproblemowo tras leśnych i polnych.

Po przestudiowaniu tony informacji przypadł mi do gustu Garmin FR60+FP. Jak się jednak okazało, na Amazonie (w ogóle polecam, taniej niż na Allegro/w sklepach Garmina, a wysyłka od 20 funtów za free :) ) w cenie zestawu FR60+FP mogę kupić model 305 - o nim też wiele się tu piszę stąd moje pytanie. 305 odstrasza mnie trochę wielkością i opowieściami z forum o gubieniu sygnału z GPS, jednak z postów wynika też, że jest to model bardziej zaawansowany, co przy dalszym rozwoju treningów może okazać się przydatne. A, że będę je rozwijać to wiem, bo się uzależniłem od biegania :P

Stąd pytanie, na co polecacie się zdecydować?

Re: Garmin FR60 czy 305

: 13 mar 2011, 19:14
autor: Raul7
Ja polecam 60 ale jak zawsze kilka osób sie ze mną nie zgodzi...
ale ja polecam 60 :)

Re: Garmin FR60 czy 305

: 14 mar 2011, 14:08
autor: Duncan
A ja się zgodze z Raulem

Re: Garmin FR60 czy 305

: 14 mar 2011, 14:48
autor: meszka
Jeśli w tej samej cenie, to zdecydowanie 305. To półka wyżej. FP przy zróżnicowanym terenie i tempie biegu zaczyna mocno przekłamywać. Z kolei w 305 niektórzy narzekają na GPS w dużych miastach, że gubi sygnał. Ja biegam na prowincji i nigdy nie zgubił sygnału ani mnie nie okłamał.

Re: Garmin FR60 czy 305

: 14 mar 2011, 14:54
autor: kubako83
Ja mam 305 i polecam. Co nie znaczy, że wybór 60 to będzie jakiś wielki błąd - zależy na czym Ci zależy :hej: . Ja mam frajdę jak w domu mogę sobie obejrzeć mapkę z zapisaną trasą, czego foodpad ci nie da. Biegam z Garminem już dwa i pół miesiąca i nie zauważyłem, żeby gubił sygnał, nawet jeśli jestem w lesie lub między blokami (co nie znaczy, że coś takiego nie może się zdarzyć - ma na to wpływ wiele czynników, np. chmury).

Re: Garmin FR60 czy 305

: 14 mar 2011, 16:31
autor: koreek
tez polecam 305.. sam biegam z 205(to samo tylko bez pulsometru).. gubi mi sygnal tylko pod mostem w jednym miejscu w miescie... poza tym rewelacja;p.

Re: Garmin FR60 czy 305

: 14 mar 2011, 18:59
autor: Agivex
To ja również przyłączę się do grona osób zadowolonych z 305. Mam go co prawda dopiero kilka dni i wciąż testuję i sprawdzam co i jak, ale mogę polecić.
FR60 nie testowałem, troszkę o nim czytałem jak wybierałem swój sprzęcik, ale jednego jestem pewien- jak kupisz 305 to będziesz zadowolony :)
jutro pójdę do lasu potestować to mogę napisać jak poszło i jak z sygnałem gps, bo póki co ostatnio przy bezchmurnym niebie mogłem sobie na mapie zobaczyć po której stronie drogi biegłem ;)