Strona 1 z 1

Zegarek dla amatora.

: 25 lip 2010, 01:26
autor: robokop_78
Witam wszystkich serdecznie.

Zacząłem biegać 3 tygodnie temu Dzisiaj przebiegłem ok. 10km w jakieś 50min (jestem z tego dumny bo pierwszego dnia musiałem sobie na odcinku 5 km zrobić ze 2 przystanki). Dokładnie nie wiem bo nie mam jeszcze zegarka a z telefonem w ręku się okropnie biega(strasznie mi ciąży) Buty sobie już kupiłem Joma Maraton 4000, teraz przyszła kolej na jakiś zegarek. Chciałbym jakiś z kilkoma timer’ami. Próbowałem biegać z telefonem który ma 10 timerów, ale jak pisałem wczesniej telefon w ręku odpada. Podobnie w kieszeni.
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item1149704626_meski_ ... ezent.html
Tu wyczytałem ze ma to 12 timer’ów . Co o nim sądzicie?
http://www.zegarek.net/zegarki/timex/ze ... 5E301.html
Za tą cenę to chyba dobry wybór.
Chodzi mi po głowie również takie coś - http://allegro.pl/item1154198336_zegare ... 5c461.html.
Ten z kolei ma tylko 1 timer.
Możecie doradzić?

Re: Zegarek dla amatora.

: 25 lip 2010, 19:27
autor: herbatnik
Zastosowanie zegarka w bieganiu zmienia się w momencie zestawienia jego funkcji z realnymi potrzebami. Na początek radziłbym, jednak pobiegać z komórką.
Do tego celu najlepiej użyć taką której nie używa się na co dzień. W domu miałem kilka starych komórek, więc jak zaczynałem to męczyłem starą nokię która kurzyła się w szafie. Na początek wystarczy a pozwala ustalić czy zegarek, timer jest naprawdę potrzebny w treningu i czy nie lepiej zainwestować w prosty pulsometr.
Pytanie czego oczekujesz i co da Ci lepsze efekty.

A jeśli jesteś pewien co do zakupu to myślę, że każdy zegarek timexa z linii ironman będzie ok. Osobiście uważam, że 2 timery wystarczą w zupełności. Chyba, że jesteś zawodnikiem i masz taki skrupulatny i rozbudowany plan treningowy, że potrzeba Ci więcej.
Używanego ironmana na licytacji kupisz za około 50zł, zapewne bez gwarancji. Nowy to koszt rzędu 100zł, czasem niestety tylko z roczną gwarancją.
Gdybyś skusił się na zakup używanego (bez gwarancji) ironmana to pamiętaj, że możesz trafić na egzemplarz z bardzo słabą baterią a wtedy wymiana w serwisie który dokona Ci testu na szczelność po wymianie to koszt rzędu 30zł.
Oczywiście można to zrobić samemu a później poprosić o test (filmiki instruktażowe są w Internecie), jak kto woli.

Jest gdzieś na forum wspomniany najprostszy ironman (z czerwoną otoczką) za 70zł, który stale pojawia się na allegro (w dużej liczbie sztuk), na niego również warto zwrócić uwagę, ma kilkanaście międzyczasów i 2 działające po sobie timery.

Co do modelu Marathon to lepiej się dopytaj, czy "12-Preset Timers with Halfway Alert" to dokładnie to o co Ci chodzi.
Szukałem instrukcji, ale coś mało skutecznie.

Może Ktoś jeszcze udzieli odpowiedzi i dopełni obrazu sytuacji.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów,