Strona 1 z 1

Supinator/Neutral-180cm - 65kg - czy Joma to dobry wybór?

: 21 mar 2010, 20:57
autor: Martinos
Witam,

przeczytałem spory kawałek forum, wykonałem test wodny.
Mam neutralną stopę. Mierzę 180 cm, ważę 65 kg, potrzebuję stosunkowo tanich butów, najczęściej biegam po asfalcie / kostce brukowej, 2-3 razy w tygodniu po 7-10 km.

Który model Joma jest według Was najlepszy dla biegacza takiego jak ja? Zastanawiam się nad Joma Carrera lub Asics Blackhawk 3, które są w podobym przedziale cenowym.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: Supinator/Neutral-180cm - 65kg - czy Joma to dobry wybór?

: 21 mar 2010, 21:31
autor: ArturS
Przeczytałeś choć jeden z już rozpoczętych tematów z prośbą o dobór butów? W zdecydowanej większości znalazłbyś odpowiedzi na swoje pytania oraz taki oto link http://bieganie.pl/?cat=20&id=952&show=1, z którego można się dowiedzieć, że odcisk wodny nie mówi na tyle dużo aby na jego podstawie dobierać obuwie. Wspominany był kilka razy zarówno wspomniany asics jak i obuwie joma - szczególnie w ostatnich postach. Przeczytaj artykuł i kilka ostatnich wątków - warto.

Re: Supinator/Neutral-180cm - 65kg - czy Joma to dobry wybór?

: 21 mar 2010, 21:51
autor: Martinos
Dziękuję, wybieram się w najbliższych dniach do sklepu dla biegaczy, tam postaram się ustalić jakich butów na pewno potrzebuję. Wiele osób ma podobne problemy, ja zastanawiam się nad Carrerami, Titanium i Blackhawk.

Re: Supinator/Neutral-180cm - 65kg - czy Joma to dobry wybór?

: 21 mar 2010, 22:14
autor: tazoo
Joma Carrera jest dla pronatorów ważących od 95kg. Zbadaj nogi i bierz Titanum lub Chispalis.

Re: Supinator/Neutral-180cm - 65kg - czy Joma to dobry wybór?

: 01 kwie 2010, 17:23
autor: Martinos
Po kilku wizytach w sklepach z butami, zdecydowałem się na New Balance 924 (M 924 SL) w Decathlonie za 199 zł . Czas na testy w terenie :)

Myślałem jeszcze o Asics Blackhawk 3, ale miały tylko amortyzację na pięcie i wydawały się zbyt twarde.

Re: Supinator/Neutral-180cm - 65kg - czy Joma to dobry wybór?

: 05 kwie 2010, 18:55
autor: pitbull33
I słusznie, oglądałem JOMY. Może ekspertem nie jestem ale są tandetnie wykonane. Nowe w sklepie a wyglądają na strasznie niedorobione. A już amortyzacji w podeszwie to wogóle nie czułem.